6 порад постачальникам, що починають працювати з тендерами

У 2018 році обсяг сфери e-commerce в Україні досяг 65 млрд грн. Ємність ринку електронних закупівель в десятки разів більше. Це новий і перспективний цифровий канал продажів, який не вимагає особливих витрат. Як почати з ним працювати, і що необхідно врахувати новачкам, для сайту Evo.business. розповіла Наталія Ковальова, керівник проекту комерційних торгів майданчика Zakupki.Prom.ua.

Зареєструватись на майданчику

1. Зареєструватися на майданчику

Перший крок для будь-якої компанії, яка планує брати участь в тендерах – вибрати електронний майданчик. Вони відрізняються один від одного інтерфейсом, рівнем клієнтської підтримки та діапазоном можливостей для користувача.

На деяких можна брати участь, як в державних, так і в комерційних тендерах. Причому у постачальника буде один кабінет користувача, в якому для зручності відображаються всі закупівлі. Дуже важлива, особливо для новачків, допомога менеджера майданчика. Фахівець допоможе зареєструватися, дасть рекомендації з підготовки тендерної пропозиції і буде супроводжувати компанію на кожному етапі.

Вибрати нішу2. Вибрати нішу

Перед тим, як приймати участь в електронних закупівлях, необхідно визначитися з напрямком, в якому буде працювати ваша компанія. Важливо вибрати сферу, в якій ви найкраще розбираєтесь і можете запропонувати хорошу ціну.

Допоможуть в цьому пошукові інструменти, доступні на більшості електронних майданчиків. Завдяки ним ви зможете проаналізувати тендери в потенційній категорії або за обраним товаром, подивитися, хто замовник, з якими цінами перемагають учасники і т.д. Це дасть можливість зрозуміти, в які торги краще йти.

Налаштувати підписку3. Налаштувати підписку

Коли ніша визначена – можна вибирати тендер. Новачкам краще починати із закупівель з невеликим бюджетом.

Не пропустити потенційно цікаві тендери допоможе сервіс “підписка”. Він доступний на всіх електронних майданчиках. Постачальник вказує свої побажання із закупівель і система буде відправляти йому листи з потенційно релевантними тендерами. Працює “підписка” за таким принципом: постачальник за допомогою фільтрів задає ключові вимоги до тендеру: категорія, розмір бюджету, регіон і т.д. В налаштуваннях можна поставити, щоб повідомлення про закупівлі приходили раз в день, або раз на тиждень.

Вивчити умови тендеру4. Вивчити умови тендеру

Цікава закупівля знайдена, що ж робити далі? Головне правило – подавати документацію потрібно саме в тому вигляді і обсязі, в якому вказав замовник. Тому постачальнику потрібно уважно вивчити тендерну документацію та технічне завдання.

Наприклад, коли потрібний електронний підпис, то використовувати слід саме його, інакше це буде порушенням. Якщо замовник прикріпив договір, важливим буде вивчити його, подивитися умови оплати і доставки і при необхідності запропонувати зміни. Після вибору переможця змінити щось в договорі дуже складно, а іноді й неможливо. Якщо у вас в компанії немає юриста, то можна звернутися в юридичну підтримку, яку безкоштовно надають деякі майданчики. Фахівці допоможуть розібратися з документацією і дадуть свої рекомендації.

Підготуватися до редукціону5. Підготуватися до редукціону

Після подачі пропозиції та прекваліфікації, учасники закупівлі торгуються з пониженням ціни. Такий аукціон називається Редукціон. Так як цей етап дуже важливий, до нього необхідно ретельно підготуватися.

На деяких майданчиках є навчальні відео, де можна подивитися, як зазвичай проходить редукціон, і які у нього етапи. Як варіант – подати пропозицію в тестову закупівлю, щоб спробувати поторгуватися. Не менш важливо для постачальника з самого початку визначитися, наскільки він може знизити ціну, щоб участь в тендері була вигідною для його компанії. Це допоможе в момент редукціону не піддатися азарту і вчасно зупинитися.

Поспілкуватися з замовником6. Поспілкуватися з замовником

Торги закінчилися, і саме ваша компанія стала переможцем. Вітаємо! Але розслаблятися ще рано.

Дуже часто замовники просять переможця заново довантажити документи або якусь їх частину, наприклад, довідки. Для цього завжди є чітко визначений період, в який потрібно вкластися. В іншому випадку перемога учасника може бути анульована. Щоб цього не сталося, ретельно читайте тендерну документацію і ту частину, яка стосується переможця.

 

Але навіть, якщо переможцем ваша компанія не стала – це не привід йти з електронних закупівель. Подібна ситуація дає необхідний досвід. Головне провести роботу над помилками, зрозуміти, що було не так, і вирішити проблему. А потім пробувати свої сили в наступному тендері. Адже електронні закупівлі – шанс почати працювати з державою або, нарешті, отримати довгоочікуваний контракт з комерційним клієнтом.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1