Аналіз обраної закупівлі: на що варто звертати увагу

У цій інструкції ви дізнаєтеся, як проаналізувати обрану закупівлю, щоб прийняти рішення, чи варто брати в ній участь або краще знайти іншу. 

Кінцева дата прийому пропозицій. Є тендери з прийомом пропозицій до 3-х годин. Найчастіше від постачальника вимагається тільки зазначити ставку (без додавання якихось документів). 

Але якщо для участі у тендері потрібно прикріпити документи, тоді  зверніть увагу, скільки часу у вашому розпорядженні. Оцініть свої сили, чи встигнете ви якісно підготуватися та подати пропозицію?

Зверніть також увагу, що замовник може змінити кінцеву дату прийому пропозицій. Тому рекомендуємо додати тендер до обраного або планую взяти участь, щоб отримати повідомлення, якщо замовник внесе зміни у закупівлю.

Якщо ви бажаєте подати пропозицію, але не встигаєте, то спробуйте зв’язатися із замовником та попросити його продовжити строк прийому пропозицій, якщо це можливо.  

Документи до закупівлі. На відміну від державних закупівель, у комерційних закупівлях не завжди потрібно готувати великий пакет документів. Усе залежить від конкретного замовника та що він вказав у тендері. 

Іноді буває, що замовник не додав ніяких документів, а тільки зазначив опис закупівлі. Що тоді додати у пропозиції? У такому випадку вкажіть вашу ставку (ціну) та додайте за бажанням комерційну пропозицію (це може бути файл-презентація вашої компанії, презентація вашого товару та ін.). Поставте себе на місце замовника та подумайте: що б вас зацікавило? 

Якщо замовник додав документи, тоді ретельно прочитайте ці файли. Як правило, вони містять проєкт договору та вимоги до товару, послуг чи робіт.  

Проаналізуйте умови договору та з’ясуйте для себе відповіді на такі запитання:

  • наскільки потенційно прибутковим є участь у цьому тендері?
  • чи вистачить виробничих потужностей вашого підприємства, щоб поставити ту кількість товарів, яку вимагає замовник? 
  • якщо у вас гуртово-роздрібна компанія, то чи є в наявності на складі необхідна кількість товару? 
  • чи встигнете ви поставити товар (надати послугу) у той строк, який вимагає замовник?
  • наскільки вас влаштовують умови оплати в конкретному тендері? Чи не суперечать вони фінансовій політиці вашої компанії? 

Нецінові критерії. Іноді замовник на сторінці закупівлі вказує нецінові критерії. Зверніть на них особливу увагу, адже замовник може обрати пропозицію не з найнижчою ціною, а саме ту, яка найбільш точно відповідає неціновим критеріям. 

Подумайте, наскільки ваш товар (послуга, робота) відповідає неціновим критеріям (якщо вони вказані). 

Аналіз замовника. При аналізі тендеру звертайте також увагу на вашого потенційного контрагента (наскільки він надійний та ін.) До речі, на нашому майданчику ви можете подивитися рейтинг замовника та почитати відгуки. 

Дізнайтеся більш детально, як проаналізувати замовника, у цій інструкції.

Основний контакт. У цьому блоці міститься контактні дані замовника. Ви можете звернутися до нього особисто, якщо вам щось незрозуміло щодо тендеру. Наприклад, технічні характеристики чи ще щось. 

Пам’ятайте: краще перепитати, ніж потім програти тендер через непорозуміння із замовником. 

Інший спосіб поставити запитання – це скористатися вкладкою “Запитання” у верхній частині сторінки закупівлі. 

Очікувана вартість. Серед комерційних тендерів на нашому майданчику є такі, у яких замовник не визначив очікувану вартість закупівлі. 

Як поступити у цьому випадку? Перед тим, як подавати пропозицію, перегляньте уважно всю інформацію, яку вказав замовник. А саме:

  • опис закупівлі;
  • кількість позицій у списку;
  • додані файли з тендерною документацією.

Кожен замовник, в залежності від потреб, самостійно визначає, що саме повинен вказати постачальник у полі ”Ваша цінова пропозиція”. 

Найчастіше пропозиція учасника має містити загальний об’єм товарів чи послуг, але бувають винятки. Наприклад, замовник хоче порівняти цінові пропозиції постачальників та дізнатися вартість за одну штуку чи кілограм. Також іноді замовники додають Excel-файл з формулою, він допоможе учаснику сформувати свою початкову ставку. 

Зверніть увагу на рентабельність вашого товару та прорахуйте, на скільки ви можете знизити ціну та при цьому отримати прибуток.  

Не забудьте включити до розрахунків витрати на доставлення та інші супутні витрати, які можуть виникнути (наприклад, вартість пусконалагоджувальних робіт та ін.). 

Вартість участі у тендері. На майданчику Zakupki.Prom.ua є тендери з безкоштовною участю та тендери, участь у яких є платною. 

Безкоштовні тендери мають відповідне позначення, і ви можете одразу це побачити. Наприклад:

Якщо участь у тендері є платною, тоді краще заздалегідь поповнити баланс особистого кабінету, щоб у вас було достатньо коштів для участі. 

Якщо замовник вказав очікувану вартість предмета закупівлі, то вартість участі буде зазначено під кнопкою “Додати пропозицію”. 

Якщо очікувана вартість предмета закупівлі не вказана, тоді вартість участі буде залежати від вашої початкової ставки згідно з тарифами

Зверніть увагу: якщо очікувана вартість предмета закупівлі не вказана, це не означає, що участь обов’язково буде безкоштовною. 

Тип процедури. При аналізі закупівлі, подивіться також на тип тендеру та рівень доступу до нього. Це дасть вам розуміння про загальний алгоритм проведення закупівлі та чи будуть потім доступні результати для всіх учасників.  

Ось і все. Уважність та всебічний аналіз закупівлі значно підвищать ваші шанси перемогти та отримати контракт. Бажаємо успіхів!

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5