Аналіз змін в допорогових закупівлях: що треба знати про накази №10 та №11 від 19 та 20 березня 2019 року?

Розбираємо, як читати накази та які зміни в них є

19 березня 2019 року втратив чинність наказ №35 “Про затвердження Порядку здійснення допорогових закупівель”.

На зміну йому вступив у дію наказ № 10 “Про затвердження Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі”.

Також 20 березня 2019 року ухвалений Наказ № 11, який вносить зміни у нову Інструкцію.

Що треба знати про накази ДП “ПРОЗОРРО” №10 та №11 від 19 та 20 березня 2019 року?

Накази №10 та №11 необхідно читати разом, адже наказ 11 вносить зміни до наказу 10.

Наказ №11 скасовує зміни термінів прийому пропозицій для закупівель вартістю від 50 тис. грн, які були викладені у наказі №10 (в наказі №10 міститься текст “не менше трьох робочих днів”, а в наказі №11 “не менше двох робочих днів”). Тобто, згідно з наказом №11, терміни прийому пропозицій по таких закупівлях залишаються такими ж, як і були, коли діяв наказ №35.

В наказі № 11 уточнюється термін подання вимоги учасником до замовника у разі виявлення порушень: “протягом 2 робочих днів з моменту оголошення” (у наказі №10 містився текст “протягом 2 робочих днів” без вказівки щодо моменту оголошення).

Нова Інструкція фактично не змінює процедури проведення допорогових закупівель і є лише нормативним документом, який виконаний з урахуванням всіх вимог нормопроектувальної техніки.

Завантажити файли наказів можна за посиланнями

Наказ №10 від 19 березня 2019 року.

Наказ № 11 від 20 березня 2019 року.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (9)

  • КВП "Водоканал"
    27 Березня 2019, 17:06

    Доброго дня. Дуже вдячні за роз’яснення.

    Відповісти
  • Наталія
    01 Квітня 2019, 13:23

    Доброго дня підкажіть будть ласка, чи можна і надалі вказувати конкретну марку товару в допопороговх закупівлях?

    Відповісти
    • Роман
      01 Квітня 2019, 13:38

      Наталія, даний наказ як і попередній не дуже врегулювали дане питання. Тому ми як Замовник використовуємо конкретну назву, марку, виробника товару, але зазначаємо що використання є у якості аналогу. Перед цим ми повністю переписуємо характеристки товару і виставляємо їх у допорогових закупівлях із використанням електронної системи. Тому начебто і посилаємомся на конкретну марку/виробника товару але і не вимагаємо.

      Відповісти
    • Микола
      18 Вересня 2019, 21:57

      Наша організація в допорогових вказує завжди конкретну назву товару без еквіваленту.

      Відповісти
  • Світлана
    02 Квітня 2019, 12:41

    Доброго дня. Завжди дуже вдячна за Ваші роз’яснення.

    Відповісти
  • Ігор
    18 Квітня 2019, 09:33

    Пункт 9 Розділу 9 Наказу № 35 передбачав підстави для дискваліфікації. Накази № 10 та № 11, таких підстав, чомусь, не передбачають. Як теперь дискваліфіковувати пропозиції?

    Відповісти
  • Ігор
    27 Вересня 2019, 12:21

    Накази просто жахливі!!! Одразу видно, що вони писалися “на коліні”: про це свідчить навіть те, що одразу після оприлюднення Наказу №10 довелося видавати Наказ №11. В тексті наказів мало конкретики, одні загальні фрази. Прикро, що зникли навіть ті критерії дискваліфікації учасників, які мали місце в Наказі №35, і тепер замовники отримали можливість дискваліфікувати учасників з будь-якого приводу, який їм спаде на думку. Фактично, автори цих наказів подали сигнал недоброчесним замовникам: в допорогових закупівлях можете робити, що вам заманеться! Шановне ДП “Прозорро”! Що там у Вас відбувається?! Схаменіться!!!

    Відповісти
  • Костянтин
    13 Квітня 2021, 19:28

    Підскажіть будь-ласка чи може замовник заключати декілька (8-10) договорів на проведення робіт за одним і тим самим класифікатором з одним і тим самим виконавцем, якщо вартість кожного з договорів 49 тисяч гривень? Якщо ні то чим це регулюється і які санкції та до кого можуть застосовуватися?

    Відповісти
    • Мисев Евгений
      16 Квітня 2021, 16:22

      Добрий день. Залежить від ситуації. Визначення предмету закупівлі для робіт відбувається окремо для кожного окремого об’єкту. Якщо кожен з ваших договорів стосується саме окремого об’єкту, а вартість робіт по об’єкту менше ніж 50 тисяч гривень на рік, ви можете укладати прямі договори з будь-яким виконавцем і публікувати потім закупівлі без використання електронної системи.

      Відповісти

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1