Чи дійсно в державних закупівлях продавати простіше, ніж на інших ринках?

Минулий рік показав, наскільки бізнесу важливо вміти швидко реагувати на непередбачувані події. А ще – мати не один канал збуту, а декілька. Тому що залежність від одного ринку вкрай небезпечна. 

Які ж додаткові канали збуту може відкрити для себе український постачальник? Існує багато варіантів: вийти на міжнародний ринок, продавати онлайн, розширити асортимент… Але так чи інакше це потребує часу, зусиль та коштів. Чи є більш простий варіант?

Держава – один із найбільших ринків збуту. Можливо ви здивуєтесь, але продавати державним установам та підприємствам у багатьох випадках значно простіше та легше. Звісно, усе залежить від конкретної ситуації на вашому ринку. 

Основні переваги ринку державних закупівель

По-перше, це дешевше. Вам не потрібно витрачати кошти на залученнях нових клієнтів, рекламні кампанії та інші маркетингові заходи. Мінімальний тариф у державних закупівлях складає всього 17 гривень за подання однієї пропозиції. 

По-друге, стабільність. Навіть у кризові часи держава купує товари та послуги. Адже для підтримання інфраструктури їй потрібне пальне, продукти харчування, будівельні матеріали, обладнання та багато іншого. 

По-третє, можливість захистити свої права в Антимонопольному комітеті України. Ви завжди можете звернутися до органу оскарження у разі несправедливої дискваліфікації. 

По-четверте, можливість вибирати надійних замовників. На майданчику Zakupki.Prom.ua можна подивитися рейтинг та почитати відгуки про замовників. Це дозволить вам прийняти більш зважене та ефективне рішення, чи брати участь у закупівлі конкретного замовника. 

По-п’яте, відкриті дані та інструменти аналітики. Один із принципів електронної системи публічних закупівель Prozorro – прозорість та відкритість інформації. Тобто постачальники можуть скористатися аналітикою (наприклад, BI Prozorro) та шукати для себе тендери з найменшою конкуренцією. Це значно підвищить шанси на перемогу та позитивний досвід участі у закупівлях.   

Існує не зовсім правдивий міф, що участь у всіх державних закупівлях потребує значного часу для підготовки тендерної документації. Насправді це не зовсім так. В системі вистачає тендерів, особливо це стосується так званих спрощених закупівель, у яких перелік необхідних документів часто не перевищує кількох заяв та довідок, частина з яких, більш того, може бути розміщена у вигляді шаблонів на сторінці самого тендеру.

Окрім того, існує Prozorro маркет – інтернет-магазин для державних замовників, для продажу товарів у якому взагалі не потрібно кожного разу готувати документи.

Звісно, наведені вище переваги не означають, що державні закупівлі – чарівна таблетка. Для отримання стабільного прибутку у цьому каналі продажів також необхідно докласти певних зусиль та час. 

Але після декількох спроб ви на практиці розберетесь, як це працює, і далі все піде ефективніше. Спочатку завжди страшно робити щось нове. Однак варто тільки почати, як ви отримаєте впевненість у власних силах та побачите, що державні закупівлі – цілком дієвий канал продажу. 

Бажаємо успіхів!  

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1