Державні закупівлі знову в Prozorro: що змінилося?

Гарні новини для постачальників: кількість закупівель в системі Prozorro суттєво збільшиться, а це –  можливість додаткового прибутку для підприємців. Адже Кабінет Міністрів України внес зміни до Постанови 169 “Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану”. У цьому матеріалі ми розглянемо основні зміни для постачальників.

Більшість замовників* будуть зобов’язані проводити закупівлі вартістю 50 тис грн і більше з використанням електронного каталогу та/або порядку проведення спрощених закупівель. Це означає, що кількість закупівель у системі суттєво збільшиться.

*Дані зміни не стосуються: 

 • замовників, перелічених у ч.9 ст.3 Закону,
 • замовників у сфері оборони,
 • замовників, які здійснюють закупівлі по постанові КМУ №185 від 02.03.2022.

Водночас, є 16 винятків від проведення спрощеної закупівлі чи застосування електронного каталогу. До таких винятків належать зокрема і такі випадки:

 • інформація, що має бути оприлюднена в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, належить до інформації з обмеженим доступом або її розголошення під час дії правового режиму воєнного стану може нести загрозу національній безпеці України та/або громадській безпеці і порядку;
 • замовник перебуває в районі активних бойових дій на момент прийняття рішення про здійснення закупівлі або її здійснення;
 • відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників.

Не забувайте, що у випадку, якщо ви уклали договір за результатами проведення спрощеної закупівлі відповідно до ст.14, то зміна істотних умов такого договору відбувається у порядку ст.41 Закону (у т.ч.про зміну ціни за одиницю товару не частіше ніж 1 раз на 90 днів).

Для закупівлі бюджетом до 50 тис грн замовники можуть застосувати електронну систему закупівель та електронні каталоги. І якщо з використанням каталогів все більш менш зрозуміло, то застосування електронної системи на закупівлях бюджетом до 50 тис розглянемо детальніше.

Раніше, у таких випадках замовники могли оголошувати  у системі допорогові закупівлі. Однак, відповідно до Наказу ДП Прозоро від 10.05.2022 № 13 на заміну допорогових закупівель прийшли закупівлі за аналогом спрощеної закупівлі.

Для того, щоб такий алгоритм був більш зрозумілий для користувачів, Наказом від 24.05.2022 № 14 встановлено, що такі закупівлі відбуваються за механізмом статті 14 Закону виключно у частині оголошення, подання пропозицій, звернення за роз’ясненнями, звернення з вимогою про усунення порушень, надання відповідей, оцінки, розгляду, відхилення пропозицій, визначення переможця та відміни закупівлі.

Підсумовуючи, на закупівлях до 50 тис.грн замовники можуть використовувати електронні каталоги та аналог спрощеної закупівлі, на яку у свою чергу поширюються вимоги статті 14 Закону, водночас, не поширюються вимоги ст.41 у частині внесення змін до істотних умов договору.

Закупівля товарів вартістю більше 200 тис грн проводиться із використанням запиту цінових пропозицій (ЗЦП), за умови, якщо у профілі товару є більше 2х пропозицій. 

Не забудьте перевірити налаштування підписки на оголошені тендери, щоб не пропустити цікаві для себе закупівлі. Можете зробити це самостійно, або звернутися до нашої служби підтримки.

До речі, нещодавно ми зробили відео з порадами та рекомендаціями, як налаштувати підписку

Окрім змін до Постанови 169, внесено зміни і до постанови 822 “Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу”, зокрема в частині встановлення нових тарифів за використання електронного каталогу.

Це пов’язано з тим, що використання електронних каталогів відтепер не обмежене бюджетом. І якщо бюджет закупівель через каталог тепер не обмежено, то гранична межа для комісії постачальника тепер встановлена

Оновлені тарифи електронного каталогу

 • 3 % суми договору про закупівлю, якщо вартість закупівлі не більш як 50 тис гривень;
 • 2 % суми договору про закупівлю, але не більш як 3 400 гривень, якщо вартість закупівлі не більш як 200 тис. гривень;
 • 1 % суми договору про закупівлю, але не більш як 3 400 гривень, якщо вартість закупівлі більш як 200 тис. гривень.

Пам’ятайте, що така плата стягується виключно з переможця відбору, а розміщення товарів в електронному каталозі та участь у запиті цінових пропозицій додатково не оплачується.

Наостанок

Державні закупівлі – це “тиха гавань” для бізнесу та можливість втриматися на плаву у неспокійні часи. Щоб почати отримувати додаткові замовлення від державних замовників:

 1. Налаштуйте підписку на нові тендери
 2. Оновіть свої пропозиції у Prozorro Market (також вам може бути корисним матеріал про зручний імпорт пропозицій)

Якщо ви ще не приєдналися до Prozorro Market, прочитайте інструкцію, як до нього приєднатися.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі закриті для цієї сторінки.