Допорогова-спрощена закупівля: новини для замовників

Для початку давайте розберемося з термінологією. Для багатьох “допорогова закупівля” це просто закупівля до 50 тис. грн. Насправді, існує аж три способи провести закупівлю до 50 тис. грн:

  1. Укласти прямий договір із постачальником і потім опублікувати в системі звіт (закупівля без використання електронної системи).
  2. Закупити через електронний каталог Prozorro Market, обравши будь-якого постачальника.
  3. Оголосити в електронній системі допорогову закупівлю, яка передбачає прийом пропозицій, аукціон та кваліфікацію учасників.

10 травня 2022 року був опублікований Наказ ДП “Прозорро” №13 (далі Наказ). Ним було внесено зміни до інструкції про порядок здійснення допорогових закупівель. Тобто змінилися правила проведення закупівель, які зазначені вище у третьому пункті. Якщо закупівлі до 50 тис. грн ви проводили, укладаючи прямі договори з подальшою публікацією звіту або через Prozorro Market (пункти 1 та 2), то для вас із новим Наказом нічого не змінилося. Отож розглянемо, які нововведення затвердив Адміністратор електронної системи.

Як було раніше?

До затвердження змін новим наказом замовники могли працювати з допороговими закупівлями в системі, якщо вартість їх предмета закупівлі за рік не перевищувала 50 тис. грн. Водночас, не замовники в розумінні ЗУ “Про публічні закупівлі”  (далі Закон) оголошували ці закупівлі на будь-яку суму. Дана закупівля не регулювалася нормами Закону, а виключно Наказом ДП “Прозорро” № 10 зі змінами.

Як працювати зараз?

Зараз на зміну допорогової прийшла спрощена закупівля. А це значить, що при необхідності провести закупівлю на суму до 50 тис. грн в електронній системі замовники обирають вид закупівлі спрощена та працюють згідно норм ст. 14 Закону. В свою чергу, замовник не в розумінні Закону таку закупівлю може оголошувати на необмежену суму. 

Зараз з урахуванням змін, у замовників може виникнути чимало запитань щодо роботи  в електронній системі. Непокоїтись не варто, тим паче, якщо ви хоча б одноразово стикалися зі спрощеною закупівлею. 

Розглянемо перелік змін, що чекають на закупівельників в електронній системі:

1. Допорогові закупівлі оголошенні на електронному майданчику до 11 травня відображатимуться з типом закупівлі спрощена. При створенні нових закупівель необхідно вибирати аналогічний вид закупівлі (рис.). Ці зміни реалізовано згідно технічного завдання Адміністратора системи ДП “Прозорро”.

2. Застосування кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП) для замовників є обов’язковим. Без КЕП не буде змоги, як оголосити закупівлю, так і прийняти якесь рішення щодо неї. Важливо, для не замовників це правило не застосовується. Для них, як і в допорогових закупівлях, застосування КЕП не є обов’язковим на всіх етапах публікації даних.

3. Зв’язка плану закупівлі та самої закупівлі для замовників обов’язкова. Адже пам’ятаємо, що згідно ст. 4 Закону закупівлі здійснюються на основі плану. Знову ж таки, це не стосується не замовників в розумінні Закону.

4. Алгоритм проведення спрощеної закупівлі аналогічний із допороговою. Однак раніше в допороговій закупівлі після визначення переможця протягом перших 2 днів у замовника не було можливості завантажити договір. У спрощеній закупівлі такої вимоги немає, замовник завантажує договір протягом 20 днів відразу після підписання. 

Як бачимо, змін до процесу роботи замовників внесено небагато, однак якщо у вас залишаються запитання, фахівці майданчика Zakupki.Prom завжди раді допомогти. 

Ріта Кучер, фахівчиня відділу розвитку державних закупівель майданчика Zakupki.PromРіта Кучер, фахівчиня відділу розвитку державних закупівель майданчика Zakupki.Prom

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі закриті для цієї сторінки.

Календар заходів

Жовтень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6