Двоетапний комерційний тендер

Для закупівель складних категорій товарів чи послуг є процедура двоетапних торгів. Ключова відмінність від простих торгів – це період прекваліфікації, що наступає після прийому пропозицій та перед аукціоном. Під час цього періоду замовник може попередньо оцінити пропозиції учасників та допустити до цінового аукціону лише тих, які відповідають вимогам тендеру.. Розглянемо процедуру створення.


Оголошення закупівлі

Оголосити процедуру відкритих торгів можна в розділі «Комерційні закупівлі»-«Всі закупівлі компанії», натиснувши на кнопку «Нова закупівля».

Крок 1
Обираємо тип процедури «Двоетапний тендер».

Якщо потрібно оголосити процедуру закупівлі з декількома лотами, необхідно поставити відмітку в чекбоксі «Мультилотова закупівля». В такому разі торги по кожному лоту будуть проходити окремо.
Якщо закупівля передбачає тільки один лот, зазначене поле залишаєте пустим. Розглянемо приклад створення однолотової закупівлі.
Крок 2
У блоці «Контактні дані» оберіть співробітника, відповідального за проведення процедури в системі. Якщо в особистому кабінеті зареєстровано лише одного користувача, його автоматично буде обрано системою.

Крок 3
Внесіть інформацію про закупівлю:

 • назва має містити предмет закупівлі та бути зрозумілою постачальникам;

 • завантажте потрібні документи та оберіть типи файлів: ви можете завантажити: опис предмета закупівлі, проект договору, технічні характеристики, кваліфікаційні вимоги до учасників ( не більше 50-ти файлів по 49 МВ кожен);
 • вкажіть очікувану вартість закупівлі. При оголошенні мультилотової закупівлі це поле заповнюється системою автоматично, після внесення замовником очікуваної вартості по кожному окремому лоту. Окрім того зазначте крок зниження ставки при аукціоні на пониження, потребу в забезпеченні тендерної пропозиції, валюту, ПДВ.
 • Додайте за необхідності нецінові критерії. Детальніше про нецінові критерії в двоетапному комерційному тендері

 • визначте кінцевий строк подачі пропозицій, виходячи з того, що його тривалість має складати не менше 1 дня;

Крок 4
Заповнюємо блок з Товари, роботи та послуги

 • у полі Конкретна назва предмета закупівлі продублюйте назву, вкажіть кількість та оберіть одиницю виміру зі списку;

 • оберіть код класифікатора ДК 021:2015, який відповідає предмету закупівлі. 

[quote quote-text=”ДК 021:2015 – Єдиний закупівельний словник, призначений для стандартизації опису предмета закупівель та повністю відповідає європейському закупівельному словнику CPV. Якщо код класифікатора предмета закупівлі буде вказано невірно, постачальники можуть не знайти таку закупівлю;” text-style=”_normal” /]

 • визначте період поставки товару, надання послуг чи виконання робіт. Поле для вибору початкового строку поставки не є обов’язковим. У разі невідомої дати поставки товару, надання послуг чи виконання робіт зазначте тільки кінцевий строк;
 • та оберіть місце поставки товару, надання послуг чи виконання робіт.


Можна окремо зазначити інформацію про товарні позиції, якщо умовами закупівлі їх передбачено декілька. Для цього необхідно натиснути на кнопку Додати товар або послугу і заповнити інформацію по кожному окремому товару, послузі, роботі, при цьому код класифікатора має бути із однієї групи і співпадати за 4 цифрою ДК 021:2015

Після внесення всієї інформації, натисніть кнопку Оголосити закупівлю або збережіть чернетку для того, щоб опублікувати пізніше.
Якщо ви допустились помилок, коли заповнювали обов’язкові поля або пропустили одне з них, ви побачите підказки з причинами помилок. Ретельно перегляньте форму заповненого оголошення, системою автоматично буде вказано причину помилки для її виправлення.

Після оголошення тендеру система скерує вас на його сторінку. Щоб перевірити статус публікації закупівлі, натисніть F5. Закупівля перейде до етапу прийому пропозицій.


Період уточнень та прийому пропозицій

У цій процедурі періоди уточнень і подання пропозицій об’єднані. Замовник публікує оголошення про закупівлю та зазначає дату завершення періоду подання пропозиції.
[pullquote content=”Тривалість періоду не може бути меншою, ніж 1 календарний день (24 години)” /]
Учасники можуть подавати пропозиції відразу після оголошення тендеру та до останнього дня включно. Пропозиції складаються з 3 частин: технічної, кваліфікаційної та цінової.


Прекваліфікація

На етапі прекваліфікації замовнику відкриваються документи, які підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та документи, що містять технічний опис предмета закупівлі. Цінові пропозиції учасників розкриваються після аукціону.
Під час періоду прекваліфікації учасники можуть змінювати деталі своєї пропозиції (наприклад, після заданих замовнику уточнювальних запитань), щоб запропонувати найбільш гідну пропозицію.

Переглянути всі документи можна на сторінці закупівлі, натиснувши на скріпку.

Замовник оцінює відповідність пропозицій кваліфікаційним та технічним вимогам та завантажує по кожному учаснику протокол рішення з відхиленням або допущенням до аукціону.
Після того, як замовник натисне на кнопку «Підтвердити» або «Відхилити», відкриється форма для завантаження рішення.

Далі потрібно підтвердити своє рішення з або без накладання кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

На цьому етапі, у разі необхідності, постачальників можна повернути на прекваліфіацію або ж сформувати протокол розгляду пропозицій.

Для завершення етапу натисніть на кнопку «Сформувати протокол розгляду пропозицій» та у відкритій формі – кнопку «Завершити».

Якщо в результаті прекваліфікації залишається 2 і більше постачальників процедура переходить до етапу аукціону. Якщо ж залишається лише 1 – то етап аукціону пропускається і тендер одразу переходить на етап кваліфікації учасника.


Аукціон та кваліфікація

Детально про проходження аукціону можете переглянути в короткому відео за цим посиланням.
Після аукціону тендер переходить до етапу кваліфікації пропозиції. На цьому етапі замовник розглядає цінові пропозиції, починаючи з найменшої. 

Для підтвердження учасника, потрібно натиснути на кнопку «Підтвердити» та прикріпити протокол розгляду.

Після потрібно підтвердити своє рішення з накладанням КЕП або без, натиснувши відповідну кнопку.


Підписання договору та завершення тендера

Після завантаження рішення про переможця закупівля набуває статус «Пропозиції розглянуто» і настає етап підписання договору. Учасники підписують договір за межами системи та завантажити його скан-копію.
Для цього замовник має натиснути на кнопку «Завантажити договір». Якщо в процесі підписання з тих або інших причин учасник не може виконати умови договору, замовник може повернути його на етап кваліфікації та відхилити його пропозицію. В такому разі система запропонує замовнику наступну цінову пропозицію, цінову пропозицію, що була наступною за результатами аукціону

Щоб закрити тендер потрібно завантажити підписаний та відсканований договір та заповнити поля в формі:

Після того, як договір було завантажено, процедуру потрібно завершити з або без накладання КЕП.

Закупівля набуває статусу “Завершено”.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (5)

 • Двоетапні торги: введено нову процедуру | Zakupki.education
  12 Квітня 2017, 15:41

  […] Інструкція […]

  Відповісти
 • 3 типи процедур для комерційних закупівель: яку вибрати (ІНФОГРАФІКА) - Zakupki.education
  12 Січня 2018, 18:08

  […] також можуть стати у нагоді детальні інструкції щодо двоетапного тендеру та запиту цінових […]

  Відповісти
 • Нецінові критерії в двоетапному комерційному тендері - Zakupki.education
  16 Жовтня 2018, 13:44

  […] процедурі “Двоетапний тендер”, яка застосовується у комерційних торгах у системі […]

  Відповісти
 • Порада експерта: як бізнесу заощадити на закупівлях до 30% бюджету - Zakupki.education
  17 Грудня 2018, 17:11

  […] Для такої закупівлі найбільш ефективними будуть двоетапні […]

  Відповісти
 • Як заощадити на проведенні тендерів: кейси Intertop, Brocard та "Сільпо" - Zakupki.education
  28 Лютого 2019, 16:47

  […] послуги. Убезпечити себе компанія може за допомогою проведення двоетапного тендеру. Завдяки цьому в замовника буде право на етапі […]

  Відповісти

Календар заходів