Економія до 25% на електронних закупівлях: кейс компанії Sport Life

Віктор Тарасюк, керівник відділу Фінансового контролю та обліку  групи компаній Sport Life поділився досвідом для сайту Evo.business

 

Sport Life – найбільша мережа фітнес-клубів, басейнів і СПА-комплексів в Україні. Тож ми уважно відслідковуємо світові тенденції в цій сфері і впроваджуємо їх у себе. Для цього нам необхідно регулярно закуповувати велику кількість обладнання, комплектуючих та витратних матеріалів.

Варто зазначити, що у нас дуже виважений і серйозний підхід до витрат, тому в перший рік запуску Sport Life у нас з’явився відділ Фінансового контролю. Він представляє інтереси інвесторів і стежить за витратами мережі, оптимізує їх і підвищує прибутковість компанії.

На початку роботи відділу інструментарій перевірки цін був досить незначним , але відповідав необхідному рівню поставлених завдань. Згодом він істотно розширився, а витрати набули масового характеру. Впорядкувати цей потік  нам допомогли відкриті і конкурентні торги.

 

Налагодити процес проведення закупівель нам допоміг менеджер електронного майданчика. Завдяки його рекомендаціям фахівець всередині компанії міг не витрачати час на пошук і обробку великого обсягу інформації, необхідної для коректного формулювання тендерного завдання і його розміщення. Саме менеджер підказав нам  лайфхаки швидкого досягнення якісного і бажаного результату.

Роботу з електронними закупівлями ми почали з тендеру на обладнання для басейнів. Результат нас приємно здивував. Цінові пропозиції від учасників були нижче очікуваної вартості більш ніж на 20%. Але на цьому ми не зупинилися. Переговори з постачальником дали змогу заощадити ще 7%.

На даний момент ми провели більше 15 тендерів, і це тільки початок. Суми по масовим закупівлям можуть доходити до семизначних. Тому економія навіть у 10% дає дуже хороший результат, а якщо закупівля щомісячна – множимо на 12. З практики роботи з майданчиком Zakupki.prom.ua, 10-15% – гарантована знижка, яку постачальники дають вже «на вході». А за деякими групами товарів абсолютно реально заощадити близько 25%.

При цьому, слід зазначити, що кон’юнктура ринку товарів і послуг України складна і деякі його учасники грають не за правилами. Нерідко потенційні постачальники заявляють про одні характеристики товару, а потім надають його зовсім з іншими. Або змінюють умови поставки на невигідні для замовника. Тому основною перевагою електронних закупівель для нашої компанії стала можливість формалізувати процес. Тепер ми можемо виписати правила гри і критерії оцінки, за якими буде прийматися рішення. Це дає можливість обмежити коло претендентів до мінімальної кількості компетентних і надійних учасників. Друга важлива перевага – висока конкуренція. Вона змушує учасників пропонувати замовнику більш вигідні і гнучкі умови, чого не відбувається, наприклад, при масовій закупівлі в звичайному інтернет-магазині.

 

Також ми відзначили для себе, що після впровадження електронних закупівель робота з постачальниками змінилася. По-перше, економити кошти компанії стало значно простіше, завдяки розширенню кола партнерів. По-друге, асортимент продукції, яку нам пропонують, помітно збільшився. Це, в свою чергу, дало можливість якісно підвищити рівень наших послуг. По-третє, Sport Life став менш залежним від постачальників «ексклюзивних» товарів, у яких раніше не було конкурентів. Звичайно ж з’явилися і нові партнери, з якими ми спільно налагоджуємо роботу. В цілому, ми переконані, що переможцем тендеру повинен бути як постачальник, так і замовник. А запорука перемоги – не пропозиція «відкату», а висока якість товару або послуги за мінімальну ціну.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5