Фіаско в документах: найчастіші помилки постачальників

Давайте визнаємо: підготовка документів для участі в державних закупівлях – не найпростіша із задач. Публічні закупівлі строго регулюються законом, тому замовники дуже уважно ставляться до документів, які ви подаєте, коли берете участь в закупівлі.

Помилка з документами може стати причиною того що вашу пропозицію відхилять, навіть, якщо вона підходить за ціновими і якісними параметрами.

У цій статті зібрані найрозповсюдженіші помилки, що допускають постачальники при підготовці до тендеру – щоб ви знали, чого уникати.

Фіаско в документах: найчастіші помилки постачальників_Zakupki.Education

Коли аналізують тендерну документацію та готують пропозицію

Не надають документи, які в них вимагає замовник

 

Навіть якщо замовник вимагає у вас документи, які не передбачені для вашої організаційної структури чинним законодавством, не ігноруйте вимогу!

Наприклад: якщо ви ФОП, а у вас вимагають довідку платника ПДВ, якої у вас бути не може, то напишіть довідку від підприємства, чому ви не можете надати такий документ. Це нормально.

Якщо ви не знаєте як оформити той чи інший документ, краще уточнити у замовника, аніж оформляти його на власний розсуд.

Оформлюють документи не тією мовою, яку вимагає замовник

Якщо замовник прописує вимогу щодо конкретної мови тендерної пропозиції – оформляйте її саме такою мовою.

Подають один документ, коли замовник вимагає декілька

Звертайте увагу на кількість. Коли в тендерній документації вимагається наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів – надавайте інформацію про два і більше договори.

Подають неповні документи

Якщо в тексті договору, який ви надаєте як аналогічний, вказано що його невід`ємною частиною є, наприклад, календарний план або специфікація, завантажте їх також до системи, адже, в протилежному випадку, замовник може вважати цілий документ ненаданим і відхилить тендерну пропозицію.

Вказують в пропозиції інший товар (навіть якщо кращий) без згоди замовника

Іноді може здаватися, що товар, який ви готові запропонувати, значно кращий і дешевший, ніж той, що вказав замовник в тендерній документації. В такому разі, якщо період уточнень ще триває, уточніть в замовника, чи влаштує його аналог, якщо технічної можливості уточнити вже немає, слід подавати в пропозиції рівно той товар, що вимагається, інакше вашу пропозицію можуть відхилити.

Фіаско в документах: найчастіші помилки постачальників_Zakupki.Education

Коли готують банківську гарантію

Неуважно читають вимоги щодо розміру суми гарантії та строку дії

Коли оформлюєте банківську гарантію, обов’язково зверніть увагу на всі вимоги, які висуває замовник щодо тендерного забезпечення – розмір суми, строк дії тощо.

Погоджуються із типовою угодою банку

Якщо умови, прописані в типовій угоді банку, відрізняються від прописаних в тендерній документації замовника – вимагайте внесення змін до тексту угоди із банком.

Фіаско в документах: найчастіші помилки постачальників_Zakupki.Education

Коли закладають час на подачу пропозиції

Плутають дати та час завершення прийому пропозицій

Якщо строк подання тендерних пропозицій завершується 24 жовтня о 00:00, це означає, що всі документи до системи можна завантажити до 23:59 23 жовтня, а не 23:59 24 жовтня.

Фіаско в документах: найчастіші помилки постачальників_Zakupki.Education

Коли підписують документи електронним підписом

Накладають не той електронний підпис

При накладенні ЕЦП слідкуйте, щоб він належав уповноваженій особі компанії, від імені якої подається пропозиція.

Накладають електронну печатку замість електронного підпису

Якщо ви користуівач ЕЦП/КЕП, які видав Приватбанк, слідкуйте, який саме файл – підпису чи печатки – ви накладаєте на пропозицію. Перевірити, що саме містить файл можна за посиланням. В разі, якщо файл містить електронну печатку, в графі “Користувач” буде зазначено “електронна печатка”.

Фіаско в документах: найчастіші помилки постачальників_Zakupki.Education

Коли замовник розглядає їх пропозицію після електронного аукціону

Додають у пропозицію будь-які документи крім “довідок переможця”

Якщо після аукціону ваша пропозиція потрапляє на розгляд до замовника, на сторінці закупівлі ви побачите кнопку “Додати документи”. Ця кнопка призначена виключно для так званих “довідок переможця”. Всі інші документи повинні бути завантажені в період подання пропозицій. Якщо ви використаєте цю кнопку не за призначенням, ваша пропозиція може бути відхилена.

Ці помилки є справді розповсюдженими, тож уникаючи їх, ви суттєво підвищите свої шанси на перемогу у закупівлі. Адже уважне ставлення до документів – важливий фактор переможної пропозиції.

Дарина Гайова, спеціаліст по роботі з клієнтами Zakupki.Prom.ua

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (2)

 • Олена
  14 Липня 2022, 19:27

  Чи зобов’язані ми як замовник відхилити тендерну пропозицію, визнану найбільш економічно вигідною, якщо учасник замість медичної книжки надав гарантійний лист, що експедитор буде забезпечений медичною книжкою? чи можна не відхиляти таку пропозицію? (у переліку документів, які має надати учасник було вказано “медичну книжку”

  Відповісти
  • e.mysev
   26 Липня 2022, 15:51

   Якщо питання стосується спрощеної закупівлі, то надання гарантійного листа не є виконанням вимоги про надання медичної книжки.
   Однак, якщо це відкриті торги і така вимога встановлена у розділі кваліфікаційних критеріїв по ст.16, то ви зобов’язані дати учаснику 24 години на усунення невідповідностей у документах його пропозиції

   Відповісти

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1