Головне про оприлюднення звітів про виконання договорів

В кінці року у більшості замовників виникають запитання щодо оприлюднення звітів про виконання договорів. Ми виділили для вас найголовніше, що потрібно знати з цього приводу. 

По яких видах закупівель потрібно звітувати про виконання

Публікація звіту про виконання договору є обов’язковою для всіх видів закупівель, окрім допорогових (які проводяться відповідно до Наказу 10 ДП “Прозорро”) та закупівель без використання електронної системи (коли замовник оприлюднює на майданчику лише звіт про договір про закупівлю).

Тобто, за бажанням замовник може зробити звіт про виконання договору і по вищезазначених видах закупівель, але Закон цього не вимагає. Тому після укладення договору та завершення даних закупівель в системі можна більше нічого не робити. 

Коли потрібно звітувати про виконання

Відповідно до п.12 ч.1 ст.10 ЗУ “Про публічні закупівлі” замовник має оприлюднити звіт про виконання договору про закупівлю протягом 20 робочих днів з дня настання однієї з подій:

  1. Закінчення строку дії договору про закупівлю.

Зазвичай у державних замовників договір діє до 31 грудня поточного року (але може і до  будь-якої іншої дати). В такому випадку звітувати про виконання можна вже 01 січня наступного року, 02 січня і так далі. 

Щоб точно розрахувати максимальний строк в 20 робочих днів для звітування згадаємо ст. 253 та ст. 254 Цивільного Кодексу України: 

  • перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати;
  • якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день,  днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

2. Повне виконання договору сторонами.

Датою повного виконання зазвичай рахується дата останньої оплати за договором (якщо вона здійснена після поставки товару). Тобто, якщо замовник отримав весь товар/роботу/послугу відповідно до умов договору та сплатив за останнім рахунком, наприклад, 01.12.2020 року, то необов’язково чекати закінчення строку дії договору – можна звітувати протягом 20 робочих днів саме з дня виконання договору. 

Звертаємо увагу, що Закон не встановлює обов’язку обирати для звітування подію, що сталася першою. Навіть, якщо договір повністю виконано, замовник може чекати завершення строку договору і тільки потім звітувати про виконання.

Також необхідно розуміти, що відповідно до прикінцевих та перехідних положень ЗУ “Про публічні закупівлі” договори про закупівлю, укладені у порядку та на умовах, установлених до введення нової редакції Закону, виконуються в повному обсязі до закінчення строку, на який такі договори були укладені. Зміни та звіт про виконання до таких договорів вносяться у порядку та на умовах редакції Закону, чинної до 19.04.2020.

3. Розірвання договору. 

У випадку розірвання договору замовник має також обов’язково відобразити в системі факт припинення дії договору. В такому випадку на майданчику під час оприлюднення звіту необхідно буде додатково зазначити причину розірвання договору. 

Оприлюднити звіт про виконання договору дуже просто. Покрокова інструкція знаходиться тут – Як держзамовнику сформувати звіт про виконання договору

Зверніть увагу, що після оприлюднення звіту про виконання договору вносити будь-які зміни в закупівлю вже буде неможливо! 

Щодо продовження строку дії договору для проведення процедури/спрощеної закупівлі на початку наступного року

Бувають ситуації, коли замовнику потрібен товар/робота/послуга з початку року, наприклад, з 1 січня. Зрозуміло, що не завжди є можливість завчасно провести спрощену закупівлю, відкриті торги або іншу процедуру, яка вимагає певного часу. 

В таких випадках у замовників є законний вихід, а саме – внести зміни до договору відповідно до ч.6 ст.41 Закону, коли “дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році”.

Звертаємо вашу увагу, що вносити зміни до договору в таких випадках потрібно ще до завершення строку дії договору, у поточному році. 

Наприклад, якщо договір діє до 31.12.2020 року, то укласти додаткову угоду щодо продовження строку дії договору після цієї дати вже буде неможливо. 

Також акцентуємо увагу – Законом зазначено, що сума збільшення договору не має перевищувати 20% від основного договору. При чому 20% розраховуються саме від остаточної суми договору з урахуванням всіх змін.

У разі, якщо у вас немає можливості одразу розрахувати потребу в предметі закупівлі на початок року, то спочатку, наприклад до 31.12.2020 року (поки договір ще діє)  ви можете продовжити лише строк дії договору, а пізніше – укласти ще одну додаткову угоду із зазначенням суми, яку плануєте використати.

Звітувати про виконання договору в такому випадку потрібно буде вже в наступному році: після закінчення строку дії договору, його виконання чи розірвання – з урахуванням внесених змін.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6