Головне про закупівлі під час воєнного стану

В нелегкий для країни та населення воєнний час, фахівці електронного майданчика Zakupki.Prom залишаються на зв’язку із замовниками та постачальниками системи Prozorro. За більш ніж місяць роботи у нових реаліях ми зібрали актуальну інформацію для державних замовників.

Нормативно-правове регулювання 

Після впровадження та продовження воєнного стану в країні згідно Указу Президента № 64/2022 чинності набрала Постанова Кабінету Міністрів України № 169. Вона врегулювала роботу всіх державних замовників системи Prozorro. Згідно постанови оборонні та публічні закупівлі здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених ЗУ “Про публічні закупівлі” та ЗУ “Про оборонні закупівлі”

Мінекономіки підготували листи-роз’яснення з вказівками щодо роботи із закупівлями у воєнний час:

Хто відповідає за проведення закупівель під час воєнного стану? 

Відповідальною за організацію та проведення закупівель, що здійснюються відповідно до постанови № 169, може бути будь-яка визначена замовником особа. Це може бути як УО, яка відповідала за проведення закупівель у мирний час, так і будь-який інший співробітник. Якщо такі обов’язки покладаються на УО, тоді потрібно це прописати в положенні про УО. Якщо на якогось іншого співробітника, тоді потрібно зробити відповідний наказ щодо покладання цих обов’язків. Нагадуємо, що проходження тестування згідно законодавства для відповідальних осіб необов’язкове.

Затвердження переліку закупівель

Відповідно до Постанови № 169 перед здійсненням закупівель замовник має затвердити перелік та обсяги необхідних закупівель товарів, робіт і послуг. Рекомендуємо вносити в цей перелік тільки те, що дійсно необхідно вашій організації під час воєнного стану.

Планові закупівлі, в яких немає нагальної потреби, краще відкласти і провести вже після перемоги, відповідно до процедур, які передбачені законом. 

Робота із закупівлями, вартість яких не перевищує 50 тис. грн

Згідно змін до Постанови № 169, що набрали чинності 14 квітня, замовник самостійно приймає рішення, як проводити закупівлі вартістю менше 50 тис. грн. Це можуть бути закупівлі в електронній системі, у тому числі в електронному каталозі, а також поза системою — підписання прямих угод без публікації звіту про договір про закупівлю в Prozorro.

Планування закупівель

За нормами Постанови № 169 закупівлі без використання електронної системи незалежно від очікуваної вартості не додаються до річного плану. При публікації закупівлі на майданчику необхідно поставити галочку “Українська Визвольна Війна”. Інструкцію про публікацію закупівлі можна переглянути за посиланням.

Водночас, закупівлі проведенні з використанням електронної системи, в тому числі закупівлі в Prozorro Market, сума яких не перевищує 50 тис. грн, плануються згідно ст. 4 ЗУ “Про публічні закупівлі”. Тож опублікувати дані в системі потрібно протягом 5 робочих днів з дня затвердження річного плану.

Як завершити закупівлі, що розпочаті до введення воєнного стану

Відповідно до роз’яснення Мінекономіки № 3304-04_9472-06 від 09.03.2022 закупівлі та спрощені закупівлі, розпочаті до введення правового режиму воєнного стану в Україні, завершуються у порядку, визначеному Законом.

Якщо можливості завершити такі закупівлі немає, у зв’язку з обставинами, що не залежать від замовників, можна визнати тендер таким, що не відбувся, відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону. Тобто у разі, коли здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок дії непереборної сили.

Умови та терміни публікації звітів про договори про закупівлю 

Згідно Постанови № 169 закупівлі, вартість яких більша 50 тис. грн, публікуються в системі не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її регіонах. Тобто публікувати звіт про договір можна відразу після дати його підписання. Важливо, що норма звітування про договори про закупівлю не стосується договорів, що містять інформацією з обмеженим доступом згідно ЗУ “Про інформацію”.

Щодо договорів до 50 тис. грн, укладених без використання електронної системи, то постановою не передбачено оприлюднення в системі звіту про договір про закупівлю.

Як здійснюють свою діяльність в системі Prozorro замовники в сфері оборони?

Організації з категорією “Замовник, що здійснює закупівлі для потреб оборони”, а також інші замовники, визначені Міністерством оборони України, зараз не мають технічної можливості оприлюднювати плани та закупівлі в системі Prozorro.

Відповідно до рішення Міноборони, до закінчення воєнного стану вся інформація про таких замовників та їх закупівлі в електронній системі буде прихована. Інформація про закупівлі стане публічною, як і раніше, після завершення воєнного стану.

Як працювати в електронній системі, якщо закінчується термін дії КЕП/УЕП?

За пропозиції Міністерства цифрової трансформації Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову № 300 щодо врегулювання питання використання електронних підписів.

Згідно даного нормативного акту для користувачів електронних довірчих послуг автоматично формуватимуться нові сертифікати раніше засвідчених відкритих ключів для користувачів електронних довірчих послуг віддалено, без особистої присутності таких користувачів. Тобто замовники повноцінно зможуть продовжувати використовувати електронні підписи при роботі.

Робота з договором

Який кінцевий строк дії договору вказувати, якщо договір укладається згідно Постанови № 169? 

У разі, якщо договір укладається відповідно до Постанови КМУ № 169, кінцевий строк дії договору радимо зазначати датою не пізніше закінчення строку, до якого було введено воєнний стан. Замовник також може передбачити пролонгацію договору у разі, якщо строк дії воєнного стану буде продовжено.

Якщо ж за якихось причин замовником вирішено зазначити строк дії договору до кінця року, то в такому випадку радимо передбачати можливість розірвання договору у разі закінчення воєнного стану. Так замовник проводитиме закупівлі відповідно до ЗУ “Про публічні закупівлі” на залишок невикористаних коштів. 

Чи передбачати в договорі, укладеному відповідно до Постанови № 169, причини внесення змін згідно із ст. 41 ЗУ “Про публічні закупівлі”? 

Замовник вирішує самостійно, які причини внесення змін передбачати в договорі, укладеному відповідно до Постанови КМУ № 169. Такі договори не підпадають під дію ЗУ “Про публічні закупівлі”, тому причини зміни умов договору можуть бути абсолютно різні. 

Щодо попередньої оплати за договором під час воєнного стану

Згідно Постанов № 195 та № 290, що внесли зміни до Постанови № 169, попередня оплата товарів, робіт і послуг оборонного призначення здійснюється на строк та у розмірах, визначених державними замовниками у сфері оборони у державних договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг.

Водночас, дія п. 4 та абз. 2 п. 6 Постанови КМУ № 1070 “Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти” не поширюється на державних замовників у сфері оборони та військові адміністрації під час здійснення попередньої оплати відповідно до постанови № 169.

Чи застосовуються норми ч. 3 ст. 631 Цивільного кодексу України (ЦКУ) в закупівлях під час воєнного стану?

При проведенні закупівель без використання електронної системи згідно Постанови № 169 умови договору можуть застосовуватися до відносин, що виникли між сторонами до набрання чинності цією постановою. Для цього необхідно, щоб до набрання чинності Постанови № 169 замовник мав підстави: 

  • для застосування переговорної процедури, визначені п. 2, 4, 5 ч. 2 ст. 40 ЗУ “Про публічні закупівлі”;
  • для не проведення спрощених закупівель, визначені п. 2, 4, 5 ч. 7 ст. 3 ЗУ “Про публічні закупівлі”.

Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)