Головні зміни до Закону України “Про оборонні закупівлі”

З 24 березня 2023 року набирають чинності зміни до Закону України “Про оборонні закупівлі”. Проте, частина змін вступить в силу тільки через 30 днів, тобто з 24 квітня.

Основне нововведення (як раз вступає в силу з 24.04.23) – оборонні замовники тепер зобов’язані публікувати звіти протягом 10 р.д. з моменту укладення  договору, якщо закупівля проводилась поза системою.

Також, починаючи з 24 квітня оборонні замовники повинні будуть протягом 60 днів опублікувати звіти по закупівлям, які вони проводили поза системою від початку повномасштабного вторгнення (за умови, що вони ще не були опубліковані раніше).

Протягом місяця мають бути прийняті відповідні зміни до Постанови № 1275, бо зараз вона передбачає публікацію таких звітів протягом 180 днів після закінчення воєнного стану. 

👉 Також варто зауважити, що публікувати звіти доведеться не по всім закупівлям. Нововведення не стосуються закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівель озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин

Отже, до 24 квітня будуть прийняті зміни до нормативно-правових актів, щоб узгодити їх з новими нормами закону. Також буде дещо змінений і технічний функціонал на майданчику, щоб оборонні замовники могли публікувати звіти відповідно до нових вимог. Про оновлення ми поінформуємо додатково після його реалізації.

А поки пропонуємо вам розглянути перелік всіх змін до ЗУ “Про оборонні закупівлі”, які були прийняті: 

1. Види закупівель, які можуть проводити замовники в сфері оборони відповідно до Закону України “Про оборонні закупівлі”: 

 • закриті закупівлі (переговори, поетапні переговори); 
 • торги з обмеженою участю; 
 • спрощені торги із застосуванням електронної системи закупівель.

Відповідно до змін в законодавстві спрощений відбір без застосування електронної системи закупівель виключено з даного переліку. 

2. На період дії правового режиму воєнного стану оборонні закупівлі здійснюються державним замовником відповідно до Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 р. № 1275.

3. За зверненням комітету Верховної Ради України, до повноважень якого належать питання національної безпеки, оборони та розвідки, державний замовник надає вказану у зверненні інформацію, включаючи інформацію, що становить державну таємницю, про проведену закупівлю, державні контракти (договори) про закупівлю, укладені державним замовником (службою державного замовника, військовою частиною), протягом 10 робочих днів з дня надходження відповідного звернення” (ст. 14 Закону).

4. Оскарження прийнятих рішень, дій та/або бездіяльності державного замовника під час проведення закупівель здійснюється у судовому порядку відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

5. Оборонні закупівлі на період дії правового режиму воєнного стану здійснюються на основі принципів, визначених статтею 3 Закону:

 • своєчасність та відповідність прийнятим рішенням щодо захисту національних інтересів України, забезпечення потреб безпеки і оборони;
 • послідовність прийняття та виконання рішень щодо розроблення, закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, систематичність їх виконання;
 • конкурентність;
 • ефективність використання коштів, результативність;
 • відкритість та прозорість (крім відомостей, що становлять державну таємницю і розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці);
 • запобігання корупції, зловживанням та дискримінації;
 • цілісність, узгодженість, системність планування та фінансування оборонних закупівель, урахування пріоритетів і обмежень, встановлених державними програмами у сферах національної безпеки і оборони.

6. У разі, якщо оборонна закупівля була проведена державним замовником поза електронною системою закупівель (для товарів та послуг оборонного призначення на суму від 200 тис. грн, для робіт оборонного призначення – 1,5 млн грн), то необхідно опублікувати звіт про договір про оборонну закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель протягом 10 робочих днів з дня укладення договору. Ця норма не стосується закупівель оборонного призначення, що становлять державну таємницю. Вступає в дію за 30 днів.

7. Інформація, що повинна міститися в звіті про договір про оборонну закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель:

 • найменування державного замовника;
 • назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися щодо кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів);
 • ціна за одиницю кожної номенклатурної позиції товару (із зазначенням одиниці виміру щодо товарів) або ціна робіт, послуг.

У разі закупівлі послуг з забезпечення комплектами продуктів, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з організації харчування військових частин додатково зазначається інформація (окремим файлом) щодо вартості всіх складових вказаних послуг (крім відомостей, що становлять державну таємницю): окремі найменування харчових продуктів із зазначенням ціни за одиницю харчового продукту, одиниці виміру та вартості окремих послуг, загальної вартості та строків оплати за такі харчові продукти (товари).

8. У разі внесення змін до істотних умов договору, необхідно вказувати всю інформацію передбачену попереднім пунктом.

На цьому все. Бажаємо успішних закупівель на майданчику Zakupki.Prom.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Червень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2