Клуб Закупівельників: планування і закупівлі. Як налагодити взаємодію і організувати роботу

Темою Клуба Закупівельників, який вже традиційно пройшов в онлайн-форматі 26 травня стала “Планування і закупівлі. Як налагодити взаємодію і організувати роботу”. Це актуальне питання для багатьох компаній. Своїм досвідом з глядачами поділилися:  

Андрій Созанський, бізнес-тренер, консультант, експерт з системної побудови бізнес-процесів і ланцюгів постачання й оптимізації витратних складових бізнесу. Член Борда в Логістичному Клубі, Раді професіоналів в управлінні ланцюгами постачання, Експерт Київської Логістичної Школи. 16 років в логістиці. Операційний директор компанії Premier Food. Досвід роботи в Jahn and Jensen Group, ELIT Ukraine, AD Ukraine. З них 13 років на керівних посадах. 

Маргарита Романова, лідерка SC трансформацій регіону експортних ринків СНД, Близький Схід, Африка в GSK. Має більше 20 років міжнародної експертизи в трансформації ланцюгів постачання, побудові інтегрованого бізнес-планування та редизайну бізнес-процесів в FMCG / Hi-Tech B2B / Food та фармі. Понад 10 років в складі ради директорів компаній GSK, Danone ELN, ABB. Авторка проектів “Romanova.Solutions”, “S & OP Laboratory”.

Марина Трепова, займалася управлінням закупівлями і проведення тендерів в компаніях Gallaher і JTI, екс-директорка з закупівель JTI. Понад 14 років працює в закупівлях. Лідерка програми CIPS на платформі House of Knowledge в Україні, співзасновниця і директорка консалтингової компанії «IPSM», бізнес-тренерка та експертка в сфері закупівель.

Почала зустріч Маргарита Романова, яка розповіла про негативні ситуації, які можуть відбуватися між партнерами у Supply Chain (система організацій, людей, видів діяльності, інформації та ресурсів, залучених в поставку товару або послуги споживачеві). Вона зауважила, що на функцію планування та її розвиток безпосередньо впливає бізнес-модель компанії. Останні роки, взаємодія з партнерами у Supply Chain регулюється попитом. Тобто зараз головним у ланцюгу постачання є запит споживача. Бо якою б не була бізнес-модель компанії, вони все одно закуповуються товари чи послуги. 

Що стосується прямих закупівель, то тут відбулися зміни. Так звана модель “виштовхування” (Push), яка була раніше і де виробник та постачальник були головними змінилася на модель “витягування” (Pull). У такій моделі все йде від управління попитом і запускає всі операції у ланцюгу. 

Марина Трепова та Андрій Созанський розповіли про процес планування продажів і операцій (Sales and Operations Planning, S&OP). Це набір щомісячних заходів, спрямованих на перетворення стратегічного плану компанії в конкретні кроки по його реалізації. Процес працює у трьох потоках: управління портфелем, управління попитом та управління операціями на різних етапах, враховуючи стратегічне планування, тактичне та операційне. 

Покроково процес планування продажів та операцій зазвичай відбувається протягом місяця. Однак в залежності від специфіки діяльності компанії може затягнутись від тижня до кварталу. Виглядає ж він наступним чином:

1 крок: перегляд продуктового портфелю. Це більше маркетинговий крок, адже потрібно слідкувати за тенденціями  та діяти відповідно;

2 крок: створення нового  комерційного прогнозу продажів;

3 крок: створення нового операційного плану. Крок 2 та 3 можуть йти паралельно та синхронізуватись між собою;

4 крок: створення плану розподілу товарів (фінансова інтеграція);

5 крок: затвердження фінальної версії з керівництвом

Загальна мета планування продажів та операцій налагодження взаємодії між підрозділами і узгодження їхніх дій. Тобто, плани підрозділів повинні бути приведені у відповідність один з одним і в той же час оптимально співвідноситися з бізнес-цілями компанії. 

Впровадження S&OP веде до зниження витрат у всьому ланцюжку поставок і дозволяє їх мінімізувати. 

Результатами впровадження S&OP можуть бути:

  • збільшення прибутку на 5-10%
  • покращення рівня сервісу на 15-30%
  • зменшення товарних запасів 10-30%
  • зменшення логістичних витрат 5-20%

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (2)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1