Комерційні закупівлі: поради експертів. Випуск №15 – Як закупити господарські товари?

У цій статті ви дізнаєтеся, на що варто звернути увагу при закупівлі господарьских товарів. 

До якої б сфери на належала підприємницька діяльність компанії майже для всіх актуальною є необхідність в закупівлі господарських товарів. Таких як серветки, паперові рушники, туалетний папір, одноразовий посуд, миючі засоби, пакети для сміття, мило, швабри, рукавички для прибирання та інші товари, які забезпечують чистоту, дезінфекцію та комфортне перебування в офісі. 

При виборі постачальника господарських товарів важливими є безпека та якість продукції, ціна, а також надійність партнера, співпраця з яким дозволить забезпечити дотримання всіх норм поставок. На що потрібно звернути увагу при проведенні такого тендеру?

Визначте обсяг закупівлі

Від цього залежать умови пропозицій від постачальників: чим більший обсяг, тим меншою буде ціна за одиницю товару. Тому потрібно проаналізувати потреби компанії за попередні періоди. Це дасть змогу визначити, чи проводити окремі тендери за необхідністю, чи шукати постачальника на певний період.

Наприклад, раз в квартал, на півроку чи на рік. Залишайте за собою право переглядати об’єм і/або асортимент щомісячної закупівлі у бік збільшення і/або зменшення.

В тендерній документації сформуйте чіткий перелік необхідних господарських товарів, вкажіть одиницю виміру (штуки, упаковки та інш.), кількість кожної позиції та вимоги. Краще за все, це зробити у вигляді таблиці. Наприклад: 

 

На ринку представлено багато торгових марок господарських товарів, тому бажано вказувати їх назви, якщо ви розглядаєте вже перевірених для себе виробників.  Також можна зазначити можливість пропонувати аналогічні за якісними та технічними характеристиками товари.  

Відповідність товарів стандартам якості

Щоб не закупити фальсифікати, господарчі товари повинні мати всі необхідні копії сертифікатів якості виробника товару. А крім цього, реєстраційне посвідчення та висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, або інший подібний документ, що підтверджує відповідність товару вимогам ДСТУ. 

Гарантії

При виявленні замовником дефектів цільності товару, простроченого терміну придатності, чи будь-яких інших недоліків, що може якимось чином вплинути на якісні характеристики товару — постачальник повинен замінити товар. Зазвичай повернення та заміна пошкодженого товару здійснюється за рахунок постачальника. 

Умови доставки, розрахунків та пакування товарів

Найчастіше постачання, розвантаження та підйом на поверх здійснюється повністю за рахунок та силами постачальника за адресою замовника. Якщо компанія має декілька філіалів, в тому числі в різних містах, вкажіть перелік всіх адрес, куди необхідно здійснювати поставки та в який термін. Також зазначте, як повинні бути запаковані товари, чи потрібне додаткове маркування.

В залежності від внутрішніх процесів та закупівельного регламенту компанії, визначте умови розрахунків: передоплата, оплата по факту отримання товарів чи відтермінування платежу. І додайте шаблон договору, щоб були зрозумілі істотні умови співробітництва, вкажіть вимоги до учасників тендеру та критерії, за якими буде обраний переможець, зазначте перелік необхідної документації для проходження кваліфікації. 

Закупівля господарських товарів може здійснюватися не лише для забезпечення потреб офісу. Ресторани, готелі, підприємства громадського харчування, авіакомпанії, мережі кінотеатрів, АЗС, клінінг-сервіс потребують якісних господарських товарів та професійних миючих засобів, що дозволяють підтримувати чистоту у закладах та приміщеннях.

У цьому випадку об’єм закупівлі кожної позиції досить великий, а також постає необхідність у тестуванні продукції. Тому доречно проводити двоетапні тендери на кожну номенклатуру окремо, де на прекваліфікації учасники можуть надати зразки. В таких тендерах потенційними постачальниками слід розглядати безпосередньо виробників товарів або їх дистриб’юторів. 

 


Валерія Гембель, фахівець відділу розвитку комерційних закупівельВалерія Гембель, фахівець відділу розвитку комерційних закупівель

 

 

 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1