Комерційні закупівлі: поради експертів. Випуск №12 – Як закупити спецодяг для працівників?

У багатьох бізнесів є необхідність закуповувати формений або спецодяг для своїх співробітників. Використання спеціальної форми для працівників різних підприємств, компаній і організацій обов’язкова умова безпечної праці та інструмент корпоративної ідентифікації. На що потрібно звернути увагу при закупівлі форменого або спецодягу?

Вибирати постачальника тільки за мінімальною ціною — не  завжди доречно, необхідно також звертати увагу на якість виробів. У цьому допоможе процедура “Двоетапний тендер”, де на етапі прекваліфікації, компанія-замовник може зустрітись з постачальниками та протестувати зразки.

Ретельно підготуйте технічне завдання

У технічному завданні викладаються основні вимоги до товарів та умов постачання. У документі слід зазначити: 

  • опис одягу (можна додати ескіз або зображення товару);
  • перелік вимог до тканин, матеріалів і фурнітури для виготовлення одягу;
  • вказати фасон та кольорову гаму, логотип;
  • кількість та розміри; 
  • вимоги до пакування; 
  • терміни поставки; 
  • гарантійний термін; 
  • наявність сертифікатів відповідності;
  • якщо є потреба вказати необхідність індивідуального пошиття костюма, включаючи зняття мірок, примірки, підгонку костюмів

Перевірте  якість та склад тканини

У боротьбі за клієнта, багато компаній почали знижувати собівартість виготовленого одягу за допомогою використання більш дешевої сировини та методів виробництва. Наприклад, постачальник говорить, що вміст бавовни в одязі 35%, а в дійсності — не більше 8%. Такий одяг не пропускає повітря, тіло не дихає, робітник не може витримувати необхідне навантаження, а внаслідок чого продуктивність праці знижується.

Перевірити співвідношення бавовни і синтетики в одязі можна, попросивши постачальників надати вам зразки тканин для тестування в лабораторії або копію сертифікату на відповідність виробів і тканин. Це допоможе захиститись від недобросовісних компаній, які заявляють про якість, але в дійсності продають небезпечний та неякісний товар за низькими цінами.

Переконайтесь у відсутності в одязі шкідливих хімічних речовин

Для будь-якого спецодягу використовують барвники. Багато компаній працюють зі звичайними текстильними барвниками які не витримують промислового прання і вимиваються. Одяг вицвітає, втрачає зовнішній вигляд і міцність. Деякі компанії, щоб зекономити в процесі забарвлення використовують технології, які не виводять формальдегід. Ця хімічна речовина небезпечна у великих кількостях, а у такому одязі її рівень може у тисячу разів перевищувати дозволений. 

Якість барвника — дуже важливий критерій при виборі спецодягу. Можна попросити постачальника надати копію висновку санітарно-епідеміологічної експертизи на тканину. Також перевірити наявність шкідливих речовин допоможуть спеціальні лабораторії  зі своїми випробувальними центрами.

Переконайтеся у міцності та зносостійкості

Зносостійкий спецодяг — це економічно вигідно, адже ви зможете заощадити на повторних закупівлях. Щоб переконатись у тому, що одяг витримає розрахунковий термін експлуатації можете попросити постачальника надати копію протоколу випробувань або витяг з протоколу випробувань виробів і тканин, виданий уповноваженим органом по сертифікації.

Від якості та функціональності  форменого та спеціального одягу залежить комфорт та продуктивність праці співробітників. При виборі одягу важливо враховувати умови праці, зокрема наявність кишень та капюшонів,  (кишені та капюшони), а також додаткові властивості тканини, рекомендовані температурні режими експлуатації, тощо.

Співпрацювати з професіоналом, одягненим в якісну форму, набагато приємніше, а ідентифікувати вашу компанію з поміж інших можливо завдяки логотипу. 


mariya-boskoМарія Босько, фахівчиня з розвитку комерційних замовників майданчика Zakupki.Prom 

 

 

 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1