Комерційні закупівлі: поради експертів. Випуск №13 – Як компанії закупити шини для автомобілів?

Незалежно від розміру компанії, автомобілі всюди задіяні у ланцюзі поставок товарів та послуг. Щоб забезпечити безпеку перевезення пасажирів або доставити вантаж, потрібно завчасно потурбуватись про якісні шини. На що звертати увагу при проведенні таких закупівель?

Сезонність та вид транспорту

Адже зимові шини не пристосовані для теплої пори року, а літні — для холодної. Справа у тому, як побудований протектор, а також у складі гумової суміші, що дозволяє зберегти ключові властивості при високих температурах.

Зимові покришки більш м’які та еластичні, що впливає на зчеплення на слизькій поверхні навіть за низьких температур. Існує також і всесезонна гума, яка поєднує властивості зимових і літніх моделей. У більшості випадків вона підходить для регіонів з більш м’яким кліматом. Хоча деякі компанії випускають дійсно універсальну продукцію, яку можна використовувати цілий рік. 

Поділяють автошини  за типом транспортних засобів, для яких вони призначені:  легкові, легковантажні, вантажні, сільськогосподарські, індустріальні. Обираючи той чи інший тип, слід звернути увагу на типорозмір. Саме він визначає, для якого транспортного засобу підійде та або інша модель. Тут важливі такі характеристики, як радіус, ширина і висота профілю шини.

Документи, які підтверджують гарантію та якість товару

Щоб бути впевненими у якості шин, можете запропонувати постачальникам надати копії документів, які підтверджують гарантію та якість товару. Зокрема, сертифікат відповідності, сертифікат походження та паспорт (посвідчення) якості заводу — виробника, гарантія заводу- виробника на товар. 

Умови формування ціни

Зазначте в документації, як формуватиметься цінова пропозиція, чи повинні враховуватися витрати на транспортування, розвантаження, митні збори, страхові витрати, податки тощо. 

Наявність сервісних центрів для проведення гарантійного обслуговування

Навіть при встановленні нових шин є ймовірність прихованих дефектів. Постачальник  зможе замінити пошкоджені шини на нові, якщо у нього є сервісні центри. Це дасть змогу компанії-замовнику бути впевненими в отриманні шин належної якості. До того ж, на роботу шиномонтажу зазвичай дається гарантія — протягом відведеного терміну можна приїхати і вирішити питання з приводу встановлення шин.

Строк виготовлення продукції

Якщо нові шини пролежали на складах, наприклад 3-5 років, вони все ще придатні до експлуатації. Проте властивості гумової суміші, з якої їх виготовляють, з часом змінюються, що може призвести до раннього стирання, порушення нормальної роботи та тріщин. У таких шин змінюються в гіршу сторону і зчеплення з дорогою. Чим новіше гума, тим вона краще і, головне, — безпечніша. 

Перевірити дату виготовлення шин дуже просто. Для цього навіть не потрібно просити продавця показати вам документи на реалізовану продукцію. Просто зверніть увагу на цифри, які вказані на самому виробі.

Продаж шин має яскраво виражену сезонність. На березень-квітень і жовтень-листопад, як правило, припадає основний попит. Тому і ціна шин в цей період у багатьох постачальників також зростає. Потім ціни повертаються на рівень, як до сезону, а то і нижче. Таким чином, якщо плануєте купити шини зі знижкою, робіть це не в сезон. Наприклад, літні шини багато хто починає купувати вже в січні-лютому. У цей період постачальники ще зі знижками продають торішні залишки, а також нові надходження з невеликою націнкою.


mariya-boskoМарія Босько, фахівчиня з розвитку комерційних замовників майданчика Zakupki.Prom 

 

 

 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1