Комерційні закупівлі: поради експертів. Випуск №11 – Як провести тендер на одноразові маски та антисептики?

Пандемія внесла корективи, як в буденне життя, так і в бізнес. По закінченню локдауну та поступовому поверненню співробітників до офісів, як великі корпорації, так і малі підприємці нарівні з водою, кавою та канцелярським приладдям почали оголошувати закупівлі на антисептики, одноразові маски та нітрилові рукавички.

Помітивши ажіотаж в цій групі товарів компанії, які специфікувались на виробництві одноразових засобів захисту, намагались збільшувати свої виробничі потужності, щоб покрити попит споживачів. На фоні недостачі товарів на ринку почали з’являтись нові виробники та дистриб’ютори.

Попит зростає, пропозиція також, але як компанії-замовнику не прогадати та обрати якісний товар в гідного постачальника?

Як вибрати тип процедури?

Якщо ви компанія-замовник та вирішили оголосити тендер на засоби захисту, як одноразові маски, рукавички та антисептики, перш за все, виберіть найбільш оптимальний для себе тип процедури.

Наприклад, якщо вам потрібен великий обсяг продукції та ви хочете переконатись в її якості до початку співпраці з конкретним постачальником, ви можете обрати “двоетапний тендер”. У ньому під час періоду прекваліфікації постачальники надішлють вам зразки продукції для ознайомлення.

Зробити моніторинг цін та дізнатись, хто з постачальників згоден надати продукцію у вказаних вами обсягах, допоможе процедура “Запит цінових пропозицій”. Це найпростіший вид процедури та безкоштовний для учасників. Вони надсилають свої цінові пропозиції, після ознайомлення з якими, компанія-замовник може запросити в тендер постачальників, які запропонували кращі ціни. 

Як прописати технічні характеристики?

Після вибору типу процедури приділіть увагу технічним характеристикам товару. Якщо вам потрібно, щоб продукція мала конкретні сертифікати якості, була певного кольору чи розміру – пропишіть це все якомога детальніше. Так постачальники зможуть  вирахувати точну вартість товару. Якщо ви оголошуєте закупівлю на одноразові маски, обов’язково вкажіть рівень захисту, стерильність, матеріал виготовлення, розмір виробу та тип кріплення.

У тендері на антисептики неодмінно вкажіть необхідний склад, тару для фасування та обсяги. Як тара, так і сам товар, повинні мати відповідні сертифікати. Не забувайте зазначати періодичність поставки.

Також варто звернути увагу на різницю між дезінфікуючими та антисептичними засобами. Так, антисептики використовуються зазвичай в середовищі медичного обслуговування для запобігання передачі патогенних мікроорганізмів на шкірі людини. Дезінфекційні засоби, в свою чергу, призначені для обробки різного роду поверхонь від шкідливих вірусів та бактерій. При неналежному використанні можна завдати шкоду своєму здоров’ю.

Як обрати переможця?

При виборі переможця в будь-якій закупівлі ключову роль, зазвичай, відіграє ціновий фактор. Але коли мова про захисні та антисептичні засоби, потрібно пам’ятати, що від того, який товар ви будете використовувати для захисту своїх працівників чи клієнтів – залежить безпека, як окремо кожного, так і бізнесу в цілому. Тому завжди звертайте увагу на надану документацію та сертифікати, адже успішний розвиток компанії – це здорові працівники та задоволені клієнти. 

 


Анна Ковінько, фахівчиня відділу по роботі з постачальниками майданчика Zakupki.Prom

 

 

 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1