Компанія МХП: чи допомагає в закупівлях штучний інтелект

Ми вибрали для вас найцікавіше із інтерв’ю Наталії Ковальової, керівниці майданчика Zakupki.Prom.ua з Дмитром Пташником, директором департаменту матеріально-технічного забезпечення компанії МХП. Дмитро розповів про важливість впровадження інновації та як сьогодні побудувати партнерські відносини між постачальником та замовником.

Наталія Ковальова: Агросфера є однією з найбільш діджіталізованих в Україні. А наскільки важливо компанії впроваджувати інновації?

Дмитро Пташник: На сьогоднішній день це дуже важливо, причому не тільки в агросфері, а і у будь-якому секторі економіки. Один з прикладів – ситуація, що виникла з пандемією коронавірусу. Ті компанії, які готувалися і постійно були на хвилі часу з легкістю пройшли дане випробування і крокують далі. 

Наталія Ковальова: Дмитре, у вашій компанії використовується штучний інтелект?

Дмитро Пташник: У певній мірі так, хоча я вважаю, що використання штучного інтелекту ніколи не замінить людину. Але  це дозволяє вивільнити людський ресурс на більш інноваційні сфери. 

[custom-lid content=”Ми віддаємо перевагу досвіду. Він може бути, як негативним, так і позитивним, але я впевнений, що у майбутньому цей досвід допоможе швидше і простіше адаптуватися до викликів сьогодення.” /]

Наталія Ковальова: Тож ви не вірите, що штучний інтелект колись замінить людей?

Дмитро Пташник: На 100% ні, але в певних сферах пов’язаних з  даними, — так. Машина набагато швидше може запропонувати нові рішення, які людський мозок може не бачити. Я б поділив використання штучного інтелекту на на дві частини. Перша там, де можна замінити людину і штучний інтелект відіграватиме значну роль у розвитку майбутнього. Друга де людину замінити неможливо. Я переконаний, що у креативі та мистецтві, штучний інтелект не запропонує щось нове.

Наталія Ковальова: А у закупівлях?

Дмитро Пташник: У закупівлях штучний інтелект має місце, бо він може допомогти закупівельнику підготуватися до переговорів чи тендеру. Тобто фахівцю із закупівель не потрібно втрачати час на те, щоб збирати інформацію, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки і аналізувати дані для того, щоб прийняти коректне рішення. 

Наталія Ковальова: Дмитре, якщо говорити про впровадження інновацій, ваша компанія завжди хоче бути першою чи краще подивитися, як це роблять інші і використати їхній досвід?

Дмитро Пташник: МХП належить до компаній, які ніколи не дивляться по сторонах. Ми віддаємо перевагу досвіду. Він може бути, як негативним, так і позитивним, але я впевнений, що у майбутньому цей досвід допоможе швидше і простіше адаптуватися до викликів сьогодення.

Наталія Ковальова: Можете навести приклад технології, де ви були першими?

Дмитро Пташник: Ми були одними із перших у впровадженні електронної системи торгів. 

Наталія Ковальова: У вас своя розробка?

Дмитро Пташник: Так. Але звичайно, час заставляє замислитися над актуальністю даної системи і її розвитком.  

Наталія Ковальова: А які процеси у вашій компанії досі не оцифровані?

Дмитро Пташник: На мою думку, сьогодні, всі процеси у компанії неможливо оцифрувати. Але ми рухаємося у цьому напрямку і намагаємося кожного дня зменшувати кількість рутинної роботи, яку виконують люди. Ми хочемо, щоб вони більше часу витрачали на якісь нові рішення, інновації, розробки. Нашим KPI на цей рік є перехід на електронний документообіг не менше ніж на 80%. І десь на 30% ми вже там. Це надзвичайно важливо, не тільки для компанії, а і для країни та кожного нашого партнера. Проте ринок ще не зовсім готовий до таких активних перебудов, і нам доводиться з кожним партнером проходити даний етап окремо.

Крім того, ми хочемо більше автоматизувати процес створення заявок по запасним частинам від наших агрозамовників. Надзвичайно складно подати заявку на визначення номенклатури і своєчасно отримати товар. Відповідно, ми працюємо над тим, щоб надати інструмент, який дозволить нашим агрозамовникам навіть у полі подати заявку на закупівлю.

[custom-lid content=”Я рекомендую будувати відносини на основах чесності і довіри один до одного, і не підводити партнерів у складні часи. Тому що сьогодні не знаєш, коли доведеться підставити плече.” /]

Наталія Ковальова: Дмитре, а чи змінилася ваша закупівельна стратегія у зв’язку із пандемією?

Дмитро Пташник: Напевно всі поділять 2020 рік на “до” та “після”. “До” це коли ми не знали, що таке Covid-19, і думали, що він дуже далеко і ніколи не зачепить. А “після” коли всю Україну в один день перевели на карантин. Відповідно, найпершим тут було забезпечення підприємств миючими та дезінфікуючими засобами і засобами індивідуального захисту. Тому що ніхто не був готовий, і для нас це була основна задача.

Наталія Ковальова: Як з цим впоралися, адже був дефіцит?

Дмитро Пташник: Був колосальний дефіцит. Я, напевно, за всі роки роботи у закупівлях ніколи не стикався з такою ситуацією, коли постачальники не хотіли працювати по безготівковому розрахунку. Ціни у десятки разів перевищували собівартість товару. Я вдячний нашим контрагентам, які не підвели, і ми разом кожний випадок обговорювали окремо. Завдяки цьому з першого дня впровадження карантинних норм ми забезпечили своє підприємство. 

Звичайно, нам довелося підняти до певного рівня наші складські залишки, щоб виробництво працювало безперебійно. Тим самим ми мінімізували ризики зриву чи недотримання контрактів. Я ніколи не думав, що такий блок в контракті, як “форс-мажор” може бути застосований. Ним прикривалися багато  компаній і у даному випадку це не зовсім ті партнерські відносини, які будує МХП.

Наталія Ковальова: І як ви підходили до вирішення подібних питань?

Дмитро Пташник:  Кожен випадок розглядався окремо. Основною моєю задачею було потушити “пожежу”, бо люди почали достатньо сильно зважати на курс долара. Ніхто не розумів, коли це закінчиться і контрагенти панікували, бо не розуміли, що їм робити. Тому головне було запевнити їх, що завтрашній день наступить, він буде успішний для нас, як партнерів.

Наталія Ковальова: Дмитре, що б ви порадили іншим закупівельникам у ситуації невизначеності? 

Дмитро Пташник: Перш за все, у будь-яких партнерських відносинах повинен бути підхід win-win. Я рекомендую будувати відносини на основах чесності і довіри один до одного, і не підводити партнерів у складні часи. Тому що сьогодні не знаєш, коли доведеться підставити плече. І звичайно потрібно йти на поступки, чути один одного. Якщо ми будемо спиратися тільки на контракти та підписані зобов’язання, це ні до чого гарного не призведе. Ми чітко розуміємо, що МХП — велика компанія, але без тих, хто забезпечує  життєдіяльність МХП — ми не зможемо існувати. 

 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1