Компанія YouControl: як відкриті дані допомагають бізнесу

Ми вибрали для вас найцікавіше із інтерв’ю Наталії Ковальової, керівниці майданчика Zakupki.Prom.ua з Сергієм Мільманом, засновником та CEO компанії YouControl. Сергій  розповів про культуру безпеки у бізнесі, фальсифікації даних та перевірку потенційних контрагентів. 

Наталія Ковальова: Як вважаєте, зараз всі дані, що потрібні для ефективної роботи бізнесу вже відкриті?

Сергій Мільман: Тут безумовно є куди розвиватись. Надзвичайно важливими є фінансові дані про компанії, але наразі не існує офіційного розпорядника, який би їх публікував і на цю інформацію можна було б спиратися. Бо та інформація, що блукає ринком, не завжди актуальна.

В результаті це не дає можливості створювати технологічні рішення або робити дослідження. Зокрема, можна було б миттєво зрозуміти фінансову стійкість компанії. Чи наприклад, дослідити тренди на різних ринках, прогнозувати їх зростання. Уявіть собі, наскільки це класно для потенційного інвестора в Україну. Тобто ви бачите повну картину і знаєте, що оця сфера зростає такими темпами, а в інших країнах значно меншими, тому це вигідно.

Також можна аналізувати економічний стан певних галузей, або наприклад, державних підприємств, і дивитися наскільки добре держава ними керує. Можливо, прийшов час з якимись попрощатися, щоб було менше неефективних активів. Тобто, застосувань фінансової інформації — безліч.

Наталія Ковальова: Сергію, на вашу думку, наскільки у нас в Україні розвинена культура безпеки даних у бізнесі?

Сергій Мільман: Насправді дуже мало людей приділяють увагу перевірці бізнес-партнерів і відслідкуванню їхнього поточного стану. За моїми підрахунками  — це десь кілька тисяч людей.

Наталія Ковальова: Не компаній, саме людей?

Сергій Мільман:  Так. Тобто якщо людей десь 3-5 тис., то можемо уявити, що компаній  приблизно 300 тис. Відповідно є до чого прагнути.

Наталія Ковальова: А щоб ви могли порадити організаціям, які хочуть захистити свої дані?

Сергій Мільман: Менше лишати ці дані. Ми вже бачили багато випадків, коли зламували найзахищеніші імейли. І я впевнений, що важливо думати не про те, як убезпечити себе від зламу, а як жити після нього і мати відповідний план дій. Це перша порада. Друга — використовувати хмарні сервіси і менше інформації лишати у своєму пристрої. Це дає можливість оперативніше реагувати, тому що, як я вже казав, злами були і будуть.

Наталія Ковальова: Більшість наших клієнтів думає, що саме хмарні сервіси є небезпечними для зберігання даних.

Сергій Мільман: Хмарні сервіси абсолютно передбачувані. Врешті-решт, злочини створюють люди, а не сервіси. Яка б класна система захисту не була, знайдеться людина, яка її зламає. 

Наталія Ковальова: Є думка, що у кризові часи погіршується ситуація з фальсифікаціями та шахрайством. Чи помітили ви таку тенденцію?

Сергій Мільман:  Під час будь-яких кризових ситуацій люди трохи втрачають рівновагу. Вони починають панікувати і стають більш довірливими, тобто менше зважують, приймаючи рішення. Таким чином потрапляють у різні неприємні ситуації, коли людина сама лишила свої дані, або пройшла якийсь тест на Facebook.

Тому варто кожен раз думати, коли ви реєструйтеся десь, перевіряти які відгуки про цей продукт чи сервіс. І, звичайно, зважувати, яку інформацію про себе ви лишаєте і чи готові, що колись вона може стати  загальнодоступною.

Наталія Ковальова: Така невтішна ситуація лише в Україні? Що відбувається у світі?

Сергій Мільман: Теж саме, бо у людей однакові реакції на паніку. Різні дослідження, які я читав, стверджують, що здебільшого людина сама віддає свої дані. Це може бути реєстрація в якихось сумнівних сервісах, або відкриття небезпечних листів. Чи близька людина, наприклад, партнер з яким працюєш не один рік, скористався довірою. 

Наталія Ковальова: Якраз хотіла про це спитати. Що робити з тими партнерами, з якими працюєш багато років?

Сергій Мільман: Треба постійно відслідковувати їхній стан і бажано в автоматичному режимі. Бо ми не можемо знати, що прийде в голову людині завтра і які в неї будуть обставини.

Наталія Ковальова: На щоб порадили звернути увагу при перевірці майбутнього або вже діючого партнера?

Сергій Мільман: Треба звертати увагу на величезну купу факторів і в залежності від ситуації вони по-різному важливі. Найперше, на що я дивлюся, — це юридичний стан. Далі, яка судова практика, тобто чи судилися з компанією. Також, звичайно, важлива інформація про наявність санкцій, в тому числі стосовно особи, яка дотична до компанії. Якщо на ці фактори не звернути увагу, то можуть виникнути проблеми. 

Є ще, наприклад, такий лайфхак, дивитися, як часто змінюється директор. Це може вказувати не тільки на можливі фінансові втрати, а і на потенційну втрату партнера. Тому що у компанії, припустимо, зміниться бачення і це може зруйнувати бізнес. Взагалі, з постійними партнерами є можливість відслідковувати, що з ними відбувається, і отримувати цю інформацію.

Наталія Ковальова: Що відбувається у конкретній компанії?

Сергій Мільман: Так. Наприклад, ви збираєтеся стати партнерами з якоюсь компанією. І отримуєте інформацію, що ця компанія фігурує у кримінальному впровадженні, пов’язаному із корупцією в особливо великих розмірах, а у вас партнерство.

Відповідно, ви маєте реактивно відреагувати і зупинити таку співпрацю. У мене була така ситуація. Планувався спільний проєкт, але змінився один із партнерів. І він абсолютно репутаційно не підходив нам, тому ми були вимушені відмовитись від цієї співпраці.

 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1