Кращі практики зазначення інформації по статті 17 в Прозорро в електронних полях

Матеріал взятий з infobox.prozorro.org. Автор статті – Лілія Кулик. 

Ми продовжуємо відповідати на ваші питання з приводу електронізації статті 17. Як працюватиме функціонал ви можете переглянути та подивитись на прикладах в статті  Електронізація статті 17 Закону. Як працювати замовникам з 03.12.2020 

Що таке електронізована стаття 17

Згідно з частиною 1 статті 22, – тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Відповідно, електронні поля, що замовники будуть заповнювати в системі є частиною тендерної документації та розміщуватимуться на веб-порталі в блоці – тендерна документація.

Чи зазначати інформацію по статті 17 в паперовій ТД

В даному випадку Замовник сам приймає рішення. Адже в статті 22 вказано, що ТД створюється шляхом заповнення полів в системі. Відповідно Замовник має право внести цю інформацію тільки в електронні поля.

Інший варіант – зазначити вимоги статті 17 в паперовій ТД, при цьому зробити відсилку про те, що спосіб подання такої інформації (на вибір у вигляді “Документів”, “Заяв” “галочки”) та порядок змін встановлений Замовником в електронних полях системи.

При створенні підстав для відмови в електронній системі не додавайте додаткових способів підтвердження

Проставте просто галочки біля кожної з підстав і не додавайте способи підтвердження “Заява” та “Документ”. Це спростить роботу і вам, і Постачальникам, які так само при подачі пропозицій просто галочками підтвердять свою відповідність.

Коли доцільно просити спосіб підтвердження “Заява”?

Насправді при виборі “Заяви” ви повинні будете зазначити в окремому полі інформацію про те, яку заяву необхідно подати, написати, що в ній має бути тощо. У відповідь Постачальник заповнить поле в системі. Вимагайте цей спосіб підтвердження в разі, якщо вам необхідна якась специфічна інформація, наприклад, ви хочете знати чи дійсно не було судимості у Постачальника чи, можливо, вона була, але була погашена в установленому Законом порядку. Тоді у Постачальника буде поле для заповнення такої інформації.

Коли доцільно вимагати “Документ”

Коли замовники дізнались, що на підтвердження відсутності якоїсь з підстав можна вимагати Документ, то було багато питань, адже всі пам’ятають, що документальне підтвердження можна вимагати тільки у Переможця.

Насправді в даному випадку під Документом мається на увазі довідка від Постачальника. До електронізації статті 17 по суті замовники якраз таку довідку і вимагали.

Але не вимагайте Документ на підтвердження якоїсь підстави без зайвої потреби. Якщо ж ви вимагаєте Документ від постачальника – завантажте конкретний шаблон, аби постачальнику було простіше його заповнити.

При внесенні змін в електронні вимоги по статті 17 не забудьте продовжити строк подання

Вимоги по статті 17 є частиною тендерної документації. А при внесенні змін в ТД необхідно продовжити строк подання тендерних пропозицій. Тож при внесенні змін в ці вимоги не забудьте продовжити строк подання таким чином, щоб  з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше семи днів.

Наявність антикорупційної програми – тільки для закупівель від 20 млн грн

Обов’язковість мати антикорупційну програму стосується тільки учасників, які беруть участь в закупівлях більше 20 млн грн. Тож якщо ваша закупівля менша за 20 млн грн, не вимагайте у Постачальників надати інформацію з приводу антикорупційної програми.

Як Переможцю подавати документальне підтвердження відсутності підстав по статті 17

Порядок надання довідок Переможцем поки не змінюється. Довідки Переможець має підвантажити в систему так само, як і раніше. А документи на етапі підписання договору (ліцензія та документ, що підтверджує право підпису) можуть надаватись Замовнику поза системою.

Також ви можете прочитати  Електронізація статті 17 Закону. Відповіді на запитання

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6