Нові правила оренди землі: відповідаємо на запитання

Чи можна продавати пай, якщо ще не закінчився термін оренди згідно договору?

Так, пай можна продавати до закінчення строку дії договору оренди. Переважне право на його придбання має орендар. Тому саме йому потрібно в першу чергу повідомити про продаж та запропонувати купити пай. Продаж земельної ділянки не є підставою для розірвання договору оренди землі. Тому він продовжить діяти навіть після продажу земельної ділянки.

На сьогодні частина приміщення ЦОВВ знаходиться на земельній ділянці фізичної особи і ми вимушені орендувати земельну ділянку. Безоплатно можливо її отримати?

Безоплатно приватизувати можна лише земельну ділянку державної або комунальної власності. Земельну ділянку приватної власності ЦОВВ може набути у власність за відплатним договором, наприклад, купівлі-продажу.

Яким актом визначено, що Прозорро.Продажі буде єдиним майданчиком для земельних торгів?

Прозорро.Продажі не майданчик, а державна торгова система, яку на сьогодні планується застосувати для земельних торгів. До системи під’єднано понад 40 майданчиків, організатор та учасник може обрати будь-який з них. Назву системи буде визначено постановою.

​Чи можливо відстежувати земельні ділянки як лоти, що виставлені на різних майданчиках, лише шляхом моніторингу ресурсу «Прозорро»?

Так. Всі ділянки будуть сконцентровані в єдиній базі даних Прозорро.Продажі, відображатися на порталі prozorro.sale та на кожному з-понад 40 майданчиків системи. Тобто неважливо, з якого майданчика заведений лот – він з’явиться в переліку у всіх.

Підкажіть, будь ласка, а подружжя на праві спільної сумісної власності загально може володіти земельними ділянками сгп максимально не більше 200 Га?

Майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом. Тобто, якщо один із подружжя використає свій ліміт у 100 га, то буде вважатись, що другий із подружжя вже володіє 50 га.

Нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу після визначення переможця земельних торгів. Яка норма закону звільняє нотаріуса від обов’язку при посвідченні такого договору за результатом торгів повторно проводити процедуру захисту прав особи з переважним правом (реєструвати в ДРРП намір посвідчити договір, розіслати повідомлення таким особам тощо)?

У разі продажу земельної ділянки на електронних торгах переважне право на її купівлю реалізується безпосередньо на торгах. Прямої норми, яка звільняє нотаріуса від обов’язкового проведення процедури реалізації переважного права орендаря, відсутня.

Ким визначається нотаріус, що посвідчуватиме договір купівлі-продажу за результатами торгів? Як, коли і ким визначається вартість його послуг та розподіл між сторонами таких витрат?

Сторони договору визначають нотаріуса, який буде посвідчувати договір купівлі-продажу. В ст. 33 ЗУ “Про нотаріат” зазначено наступне: “Приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та фізичною або юридичною особою. Приватні нотаріуси за вчинення інших дій, покладених на них відповідно до закону, справляють плату, розмір якої визначається законодавством у відповідній сфері. Оплата додаткових послуг правового характеру, що надаються приватними нотаріусами і не належать до вчинюваної нотаріальної дії, провадиться за домовленістю сторін.”

Під час проведення аукціону, чи будуть учасники бачити кроки інших учасників? Чи будуть учасники бачити саме суми?

Учасники будуть бачити суми, на якому кроці ставка зроблена і весь перебіг аукціону в режимі онлайн. Під час аукціону не видно лише дані самих учасників.

Бажаєте подивитись, як відбувається аукціон та безкоштовно потренуватися на тренажері? Тоді переходьте просто зараз за цим посиланням.

Як що є акт ОСГ на 1 га постійне користування, чи може ця земельна ділянка теж виставлятися на аукціон?

Ні, електронні земельні торги проходять щодо набуття права власності на земельну ділянку, а також прав користування (оренди, емфітевзису, суперфіцію). Право постійного користування не реалізується на електронних земельних аукціонах.

Чи бере на себе майданчик витрати з підготовки ділянки до торгів (отримання оцінок тощо)? При оренді ділянок державної/комунальної власності, всі ці витрати мають наперед бути здійснені коштом бюджету?

Витрати з підготовки лоту до торгів несе організатор торгів (власник земельної ділянки приватної власності або розпорядник земель державної та комунальної власності).

Чи здійснюється при виставленні об’єкту на торги перевірка наявності в інших осіб переважного права на предмет торгів для надання їм можливості реалізувати таке право на торгах? Якщо так – то хто саме (ДП, майданчик, організатор) і як саме?

Організатор здійснює підготовку лота до торгів та зазначає інформацію про осіб, які мають переважне право на купівлю земельної ділянки.

У разі перемоги на аукціоні, для посвідчення договору, до якого нотаріуса звертатися? За правилами статті 55 ЗУ «Про нотаріат»?

Нотаріус визначається відповідно до положень ст. 55 ЗУ “Про нотаріат”. Посвідчення договорів щодо відчуження, іпотеки житлового будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, земельної ділянки, іншого нерухомого майна здійснюється за місцезнаходженням такого майна або за місцезнаходженням юридичної особи, або за зареєстрованим місцем проживання фізичної особи – однієї з сторін відповідного договору.

При купівлі землі – як технічно реалізується переважне право орендаря, що бере участь в торгах, після визначення найвищої запропонованої ціни?

Після завершення 3-х раундів аукціону, суб’єкт переважного права буде мати можливість погодитись. Деталі буде визначати Постанова КМУ.

Чи є можливість автоматизувати пошук появи нових лотів про подаж з/д у відповідних територіальних одиницях? Скільки це коштує?

Можна підписатись на розсилки та боти різних торгових майданчиків, щоб отримувати інформацію про всі лоти по відповідній територіальній громаді. Вартість таких послуг визначається кожним з майданчиків.

Тобто, в межах одного раунду особа бачить ставки знеособлених інших учасників – до моменту коли зробить свою ставку? То як тоді визначається черговість – хто за ким робить ставки?

Черговість визначається закритими пропозиціями, які роблять учасники до аукціону. З цих пропозицій розпочинається аукціон. Під час торгів кожен бачить написи “учасник 1”, “учасник 2”, “учасник 3” тощо.

Питання про сплату гарантійних внесків для участі в аукціоні. Коли і як повертаються після торгів? Чи повертаються, якщо після торгів підписання договору у нотаріуса не відбулося з причин, що не залежать від переможця торгів (припинення роботи нотаріуса, втрата повноважень підписантом продавця тощо)?

Строк повернення гарантійних внесків, сплачених учасниками торгів, які не є переможцями, визначається Кабміном. Наразі ще не прийнято відповідний підзаконний акт.

Щоб взяти участь в акціонах з оренди землі, зареєстрйтеся на майданчику Аукціони.Prom за цим посиланням.

 

Щоб здавати землю державно\ чи комунальної власності, зареїструйтеся на майданчику Аукціони.Prom за цим посиланням. 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1