Нововведення у законі: що потрібно знати замовнику

Терміни у спрощеній закупівлі, оновлена стаття про оскарження та збільшення ціни за одиницю товару — у цьому матеріалі ми розглянемо, як вплинуть на державних замовників зміни, які були внесені в ЗУ «Про публічні закупівлі». 

Спрощена закупівля

У ст. 14 тепер чітко прописано, що мінімальний термін періоду уточнень складає 3 робочі дні, а періоду прийому пропозицій — 2 робочі дні. Тобто сумарно ці два періоди триватимуть не менше 5 робочих днів.

Проте в ст. 10 інформацію не змінювали. Зараз там вказано, що оголошення про проведення спрощеної закупівлі та проєкт договору публікуються не пізніше ніж за 6 робочих днів до кінцевого строку подання пропозицій. Також раніше деякі замовники, по аналогії з відкритими торгами, чекали 10 днів, щоб підписати договір.

Тепер у ст. 14 чітко зазначено, що у спрощеній закупівлі договір можна підписувати на наступний день після визначення переможця.

Звіт про виконання договору

Раніше на публікацію звіту було 20 робочих днів з моменту виконання або розірвання договору, або з моменту закінчення строку дії договору. Тепер в цьому пункті зробили уточнення — якщо ви обираєте подію «закінчення строку дії», публікувати звіт можна за умови виконання договору. Якщо ж умови не були виконанні, його необхідно розірвати і після цього вже публікувати звіт.

Оскарження

Ст. 18 виклали повністю в новій редакції, однак кардинальних змін для замовників в ній не дуже багато. Відтепер, якщо замовник бажає взяти участь у засіданні з розгляду скарги, йому потрібно через інструмент надання пояснень завантажити письмову заяву.

Нагадаємо, що участь у засіданні можна брати онлайн. Інформація, документи та інші матеріали, які необхідно долучити до розгляду, потрібно подати не пізніше ніж за 3 робочі дні до дати розгляду скарги. А також обов’язково накласти на них кваліфікований електронний підпис (КЕП). Але вимога щодо КЕП вступить в силу з 26 червня 2022 року. Тому зараз інструменту для підписання документів під час їх завантаження у скаргу немає.

Проте замовник може заздалегідь підписати їх на сайті Центрального засвідчувального органу і додати до скарги. Також у ст. 18 додали, що розгляд скарги призупиняє терміни, які передбачені законом на розгляд тендерних пропозицій у відкритих торгах (звичайних і з публікацією англійською мовою).

Переговорна процедура

Внесли зміни і до порядку публікації переговорної процедури. Раніше в повідомленні про намір укласти договір потрібно було вказувати посилання на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури. Тепер в повідомленні мають бути не посилання, а, власне, самі документи.

Нагадаємо, що таке повідомленні автоматично формується в системі після внесення всієї необхідної інформації і можливості додавати які-небудь файли в саме повідомлення — немає. Таким чином, щоб виконати норму Закону замовнику потрібно створювати власне повідомлення про намір укласти договір з урахуванням вимог ч.6 ст. 40 ЗУ «Про публічні закупівлі». Але тоді в закупівлі таких повідомлень буде два: завантажене замовником і автоматично сформоване системою.

Також існує технічна можливість завантажити такі документи при публікації закупівлі або при підтвердженні переможця. Якщо замовник обирає перший варіант, то на веб-порталі Prozorro ці файли відображатимуться в розділі «Тендерна документація»:

Якщо другий — в розділі «Повідомлення про намір укласти договір».

На сьогодні немає офіційних рекомендацій чи загальної практики щодо формування власного повідомлення про намір укласти договір чи завантаження окремих файлів у закупівлю. Тому замовник має право прийняти власне рішення.

Зміна ціни за одиницю товару

І наостанок, розглянемо дві важливі зміни у пункті щодо збільшення ціни за одиницю товару до 10%.

По-перше, його доповнили інформацією щодо частоти підписання таких додаткових угод: «не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару».

По-друге, зробили уточнення щодо газу. Раніше термін в 90 днів можна було не витримувати при закупівлі будь-якого газу. Тепер же в Законі йде мова тільки про природній. При коливанні ціни на інші види газу додаткові угоди можна підписувати раз на 90 днів.

В цьому матеріалі ми розглянули основні зміни. З повним їх переліком ви можете ознайомитися за покликанням.

Стаття взята з Prozorro Інфобокс. 


Світлана Мазова, Zakupki.Prom.ua
Олександр Наріжний, фахівець  відділу розвитку державних закупівель майданчика Zakupki.Prom.

 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1