Нововведення у закупівлях: що потрібно знати постачальнику

Нещодавно президент підписав Закон “Про внесення змін до ЗУ “Про публічні закупівлі” та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель”. На які зміни постачальникам варто звернути особливу увагу? 

Щодо проведення спрощених закупівель (ст.14)

Відтепер чітко встановлено, що період уточнень триває мінімум 3 робочих дні, а період подання пропозицій щонайменше 2 робочих дні.

Також врегульоване болюче питання строків підписання договору. Законом встановлено, що договір з переможцем може бути укладено вже на наступний день після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір. Але, як і раніше, не пізніше ніж через 20 днів після публікації рішення про визначення переможця.

Щодо істотних умов договору (ст. 41)

Також у законі уточнено норму про підняття ціни за одиницю товару. Тепер збільшувати її можна до 10% пропорційно до коливання ринку. Такі зміни до договору є можливість вносити не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю чи внесення до нього відповідних змін.

Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується при закупівлі природного газу. Раніше норма стосувалась просто газу, що говорить про неможливість наразі змінювати ціну раніше ніж через 90 на скраплений газ, який є пальним для автотранспорту.

Варто пам’ятати, що такі зміни не призводять до збільшення суми договору та можливі виключно у разі пропорційного зростання ціни товару на ринку. 

Щодо процедури оскарження (ст. 18)

Суттєві зміни торкнуться і сфери оскарження. У законі зазначено, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) утворює комісію (комісії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Скаргу можна подати заповнивши електронну форму з окремими полями. А після цього накласти на неї кваліфікований електронний підпис (КЕП), що вважається таким відповідно до Закону України “Про електронні довірчі послуги”. 

Якщо скаржник має намір взяти участь у розгляді скарги онлайн в режимі реального часу, то разом зі скаргою він подає до АМКУ відповідну заяву у формі електронного документа. Завантажити її можна також через систему Prozorro у строк, встановлений для подання скарги. У разі оскарження умов документації, разом зі скаргою необхідно буде завантажити відповідне документальне підтвердження/докази.

Також у законі є доповнення норми про надання додаткових пояснень по суті скарги. Так, встановлено, що у разі надання таких матеріалів з порушенням строків (не пізніше ніж за 3 робочих дні до дати розгляду скарги) інформація може бути не врахована комісією АМКУ під час розгляду скарги. Самі ж додаткові матеріали необхідно долучати через систему та підписувати їх КЕП.

Окремої уваги заслуговує нововведення про те, що скарга відтепер повинна обов’язково містити перелік документів (доказів), які підтверджують наявність у суб’єкта оскарження порушених прав. 

Слід пам’ятати, що норма про заборону відкликання скарги, залишилась без змін.

Це тільки незначна частина змін, які були прийняті. Детальніший огляд є у матеріалі, який розміщено на Інфобоксі за посиланням. 

 


Ольга Данилюк
Ольга Данилюк, юристка майданчика Zakupki.Prom

 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1