Новий інструмент для підписання договору прямо на майданчику

Зараз багато хто працює дистанційно або був вимушений переїхати. У зв’язку з цим ускладнився процес підписання договорів і зараз це може займати набагато більше часу, ніж раніше. А інколи в однієї зі сторін  взагалі відсутня можливість підписати та відправити договір.

Щоб допомогти замовникам і постачальникам, з 25 липня на майданчику з’явилась можливість підписувати електронні договори. Ознайомитись детально із тим, як це працює технічно, ви можете в інструкції:

Якщо коротко, то процес наступний:

  • в текстовому файлі з вашим договором (зазвичай у форматі Word) потрібно прописати всю інформацію про сторони договору, суму, реквізити тощо. Власне, як це зазвичай відбувається перед друкуванням договору для остаточного його підписання;
  • зберігаєте цей текстовий документ у форматі PDF і завантажуєте його у сервіс “Вчасно”;
  • використовуючи інструменти сервісу обидві сторони підписують договір електронним підписом та печаткою (за наявності);
  • на виході отримуємо PDF-файл, у якому відображаються дані про застосовані електронні підписи та печатки:

Далі файл потрібно додати на майданчик (на етапі внесення інформації про договір) і завантажити у СДО, якщо оплата здійснюється через Держказначейство. 

Технічний аспект цього питання не складний, але в замовників зараз виникають супутні питання щодо легітимності підписання та складнощів при реєстрації такого договору.

Тут варто переглянути Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, де, зокрема, зазначено наступне:

У разі застосування системи Казначейства між розпорядниками бюджетних коштів (одержувачами бюджетних коштів) та органами Казначейства здійснюється обмін документами в електронному вигляді, в тому числі електронними документами”.

Таким чином, цілком законно передавати в Казначейство електронний документ (договір), підписанний електронними ключами, а не на папері. В Органів Казначейства немає підстав не прийняти такі документи.

Ми також звернулися до замовника, який має практичний досвід підписання і реєстрації електронних договорів. 

Алла Радова, ДЕРЖАВНА УСТАНОВА “ПРОФЕСІЙНІ ЗАКУПІВЛІ”

Ми вирішили скористатись електронним документообігом, оскільки це дозволяє значно прискорити процес закупівлі, бо узгодження деталей та підпис договору може зайняти до декількох годин, а не днів. Тож товар замовник отримує значно швидше, ніж це було б за використання паперового договору. Якщо говорити про наш досвід реєстрації електронного договору в СДО ПТК «Клієнт казначейства – Казначейство (скорочено – СДО), то порядок дій наступний: 

  • Підписати договір КЕПом у системі електронного документообігу двома Сторонами.
  • Завантажити договір у форматі PDF в СДО для реєстрації юридичного зобов’язання.
    Важливо: документ повинен бути підписаний КЕПом з обох сторін, а також електронною печаткою, якщо ви нею користуєтеся. Розшифрування підписів повинен містити основну інформацію про підписання: на документі має бути зазначена повна назва, власник ключа та його серійний номер, а також дата час підписання.

Як бачимо, для укладання електронних договорів є правове підґрунтя і на практиці в замовників не повинно виникнути складнощів з підписанням і подальшою реєстрацією таких договорів. 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі закриті для цієї сторінки.

Календар заходів

Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27
28
1
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2