Оскарження у держзакупівлях: причини відхилення скарг

[custom-lid content=”За весь час роботи Системи публічних електронних закупівель ProZorro в Антимонопольний комітет України (АМКУ) було подано 4,75 тисячі скарг. Із них 31,6% (1,81 тисячі) було відхилено. Основні причини відхилення скарг проаналізували експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua та юридичної компанії «Правое дело».” /]
Щоб АМКУ точно прийняв скаргу на розгляд, подавати її треба через Систему публічних електронних закупівель ProZorro, користуючись функціоналом майданчика. Після розміщення у системі скарга автоматично потрапляє у реєстр, де формується її реєстраційна картка. Скарга разом із реєстраційною карткою автоматично публікується на порталі ProZorro.
Під час подачі треба стежити, щоб у скарзі були всі необхідні пункти, оскільки основна причина відхилення їх Антимонопольним комітетом – це невідповідність формі, встановленій законом (ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі»).
Подаючи скаргу, треба обов’язково перевірити наявність у ній таких елементів: назва замовника, ім’я (назва) і місце проживання (місце розташування) суб’єкта оскарження, підстава подачі скарги, посилання на порушення чи фактичні обставини, які можуть його підтвердити, обґрунтування наявності порушених прав. До скарги мають додаватися документи й матеріали в електронній формі, які підтверджують порушення процедури закупівлі чи неправомірність рішень, дій чи бездіяльності замовника, а також документ про здійснення оплати за подання скарги в орган оскарження.
 Форма оскарження на майданчику Zakupki.Prom.ua
Є й інші причини, через які АМКУ не приймає скарги на розгляд. Одна з найпоширеніших – подання скарги без її оплати. Також комітет не розглядає скаргу, якщо:

 • подання відбувається не через електронну систему закупівель, а, наприклад, у паперовій формі чи через e-mail;
 • подання відбувається не у термін, визначений у законі;
 • у поданій скарзі відсутнє обґрунтування наявності порушених прав;
 • той, хто подає скаргу, не вказує, що саме він оскаржує – рішення чи дії замовника, вимоги документації тощо, а іноді й не вказує власних вимог;
 • подається повторна скарга на тих же підставах із того ж питання, якщо раніше у цій справі було ухвалене рішення;
 • порушення, що оскаржуються, замовник усуває у добровільному порядку.

У практиці оскарження в публічних закупівлях був такий випадок, коли оскаржувач подав тільки документ про оплату – у формі більше не було жодної інформації. Ця дія була розцінена як подача скарги, але не за формою.
Скарги не беруться до розгляду ще й у тому випадку, коли учасник плутає форми звернення (скаргу в АМКУ й вимогу до замовника) і подає скаргу через сервіс подання вимоги. У результаті така скарга не розглядається з однієї простої причини – не сформувалася відповідна картка, і АМКУ цієї скарги просто не бачив.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (2)

 • Оскарження держзакупівель у ProZorro: причини незадоволення скарг - Zakupki.education
  08 Серпня 2017, 17:09

  […] в АМКУ, вона або береться комітетом до розгляду, або відхиляється.  Якщо ж скарга приймається на розгляд комітетом, то […]

  Відповісти
 • ТОП-8 практичних порад учасникам публічних закупівель - Zakupki.education
  15 Серпня 2017, 15:37

  […] форми оскарження. Щоби скаргу не відхилили, вона має містити всі необхідні атрибути, зокрема назву замовника, ім’я й місце проживання […]

  Відповісти

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1