Оскарження відкритих торгів з особливостями

Оскарження відкритих торгів з особливостями, оголошених відповідно до Постанови № 1178 від 12.10.2022, відбувається відповідно до пунктів 52-64 Особливостей з урахуванням положень ст. 18 ЗУ “Про публічні закупівлі”.

Оскарження умов
Оскарження після аукціону
Вимоги до скарг
Тарифи на подання скарг

Оскарження умов

Скарга на умови подається не пізніше ніж за 3 дні до кінцевого строку подання пропозицій. Якщо подача пропозицій встановлена до 15 грудня, то останній день для оскарження умови 11 грудня.

Звертайте увагу на те, чи вносилися зміни до Документації та чи продовжувався період подачі пропозицій, оскільки це прямо впливає на строки по оскарженню змін.

Для зручності, скористайтесь інструментом “Історія змін”, який розміщено на сторінці тендеру. Він дозволяє дослідити хронологію внесення змін-додавання файлів Документації та зміну періодів подання пропозицій.

При підготовці скарги на умови, не забувайте, що ваша скарга має відповідати вимогам до скарг, переліченим у ч. 5 ст. 18 Закону.

Одна і та сама вимога документації може бути для одного учасника дискримінаційною, а для іншого – ні. В процесі оскарження постачальник зобов’язаний навести аргументи чому вимога є дискримінаційною саме для нього.

Доречно тут використовувати документальне підтвердження порушених прав. Наприклад, при оскарженні вимоги про наявність аналогічного договору з бюджетною установою, слід надати виконаний договір з комерційною компанією. А загальних словосполучень про те, що умова обмежує коло потенційних учасників ринку чи є для них дискримінаційною варто уникати.

Особливу увагу зверніть на надання переліку документів (доказів), що підтверджують наявність у суб’єкта оскарження порушених прав

Надання таких матеріалів є обов’язковими при оскарженні умов документації. починаючи з червня 2021 року. Приклади таких доказів наведенні у матеріалі на Інфобоксі Prozorro 

Приклади успішних скарг по оскарженню умов тендеру можете переглянути у розділі “Скарги” у Вашому особистому кабінеті 

Якщо ви не скаржник, а учасник, який вагається чи подавати пропозицію у закупівлю, умови якої оскаржуються, дайте собі відповідь на одне питання: “Чи впливає результат розгляду скарги на прийняття рішення про участь у закупівлі?”

Якщо ні, і вас влаштовують умови документації, то подавайте пропозицію. Якщо ви не зробите цього до завершення періоду подання, а скаргу зрештою буде відхилено, то закупівля просто розблокується, а учасниками будуть ті, хто встиг подати пропозицію до завершення періоду подання пропозицій.

Також не забувайте, що подання скарги вплине на перебіг самої закупівлі, зміниться дата розкриття, а отже вам треба уважно проглянути документацію і з’ясувати чи є  у вас будь-які документи з прив’язкою до дати розкриття. Якщо такі є, то їх треба переробити. Це особливо актуально для банківської гарантії

Оскарження після аукціону

Якщо ви хочете оскаржити своє відхилення чи вибір переможця, то це необхідно робити не пізніше ніж через 5 днів з дня прийняття відповідного рішення.

Тобто, якщо рішення про розгляд, яке ви хочете оскаржити, прийнято 05 грудня, то оскаржити його можна найпізніше 10-го грудня.

Якщо ж вашу пропозицію відхили 01 грудня, а переможця визначили 07 грудня, то для оскарження обох цих рішень вам треба подавати дві окремі скарги. Оскільки 06 грудня збігає термін на оскарження вашого відхилення, а 08 грудня тільки почнеться відлік строку для оскарження переможця.

Може бути ситуація, за якої однією скаргою ви зможете оскаржити і своє відхилення і вибір переможця – це можливо за умови, якщо ці два строки на оскарження збігаються у часі хоч на один день. Наприклад, вас відхили 01 грудня, переможця обрали 03 грудня, тоді при поданні скарги на два цих рішення до 06 грудня включно ви не порушите терміни. А от з 07 грудня ви вже зможете оскаржити тільки вибір переможця

Не забувайте, якщо вас відхили і ви пишете замовнику вимогу з проханням змінити своє рішення, то навіть якщо замовник не проти це зробити, так не вийде, оскільки такого функціоналу в електронній системі нема. В даному випадку тільки скарга, яку задовільнив АМКУ дозволить це зробити.

Оскарження відміни. А от оскаржити відміну торгів після аукціону можна, як і раніше, протягом 10-ти днів.

Вимоги до скарг

Вимоги до скарг прописані у ч. 5 ст. 18 Закону. А саме:

  1. найменування замовника рішення, дії або бездіяльність якого оскаржуються;
  2. ім’я (найменування), місце проживання (місцезнаходження) суб’єкта оскарження;
  3. підстави подання скарги, посилання на порушення процедури закупівлі або прийняті рішення, дії або бездіяльність замовника, фактичні обставини, що це можуть підтверджувати;
  4. обґрунтування наявності у суб’єкта оскарження порушених прав, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель;
  5. перелік документів (доказів), що підтверджують наявність у суб’єкта оскарження порушених прав (при оскарженні умов)
  6. вимоги суб’єкта оскарження та їх обґрунтування.

Тарифи на подання скарг

Подання скарг платне. Вартість подачі скарги регулюється Постановою Кабміну і складає 0,3 % від бюджету тендеру (чи лоту), умови якого оскаржуються, але не менш як 2 тис. гривень та не більш як 85 тис. гривень. 

При оскарженні відхилення чи вибору переможця тариф становить 0,6% від бюджету закупівлі, але не менш як 3 тис. гривень та не більш як 170 тис. гривень.

Розмір плати розраховується автоматично електронною системою закупівель. Для зручності постачальників на нашому майданчику у розділі скарг на сторінці закупівлі розміщено підказку з орієнтовною вартістю скарги.

Оплата здійснюється на спеціальний банківський рахунок ДП “Прозоро”. Кріпити платіжне доручення про проведення оплати за подання скарги не потрібно – платежі обробляються автоматично. Здійснити оплату можна з розрахункового рахунку скаржника чи з будь-якої платіжної картки фізичної особи.

Детальніше про те, як оплатити скаргу онлайн, дивіться в інструкції.

Ось і все. Бажаємо успішної роботи із закупівлями на майданчику Zakupki.Prom!  🙂

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5