Основні запитання, які виникають у замовників під час публікації річного плану

Планування перше, з чого починається будь-яка закупівля. Основний процес планування проходить поза системою, коли замовник має сформувати потребу організації, прорахувати очікувану вартість,  визначити орієнтовний початок проведення закупівлі та інше.

Після цього необхідно затвердити (зазвичай, протоколом уповноваженої особи) річний план та оприлюднити його на майданчику протягом 5 робочих днів з дня затвердження. 

Процес публікації плану доволі простий та не займає багато часу, але все ж таки і тут можуть виникнути деякі запитання.  

Чи обов’язково затверджувати та публікувати річний план по закупівлях одразу на весь рік?

Ні, не обов’язково. В ст. 4 ЗУ “Про публічні закупівлі” (далі Закон) зазначено, що планування закупівель здійснюється за наявності потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг.

Тож, як варіант, ви можете протокольно затвердити та оприлюднити в електронній системі лише плани по закупівлях на найближчий період. Так і надалі, коли виникатиме потреба, ви можете поступово протягом року затверджувати та публікувати плани до ваших закупівель.

Чи необхідно в плані деталізувати інформацію щодо кожної номенклатурної позиції, у разі якщо в закупівлі їх буде декілька?

Відповідно до позиції Мінекономіки, описаної в листі 3304-04/53972-06 від 03.09.2020 року, номенклатурні позиції товару/послуги обов’язково зазначати саме в закупівлях (в усіх видах, крім звіту про договір).

Щодо плану прямої вимоги публікувати всі позиції ні в Наказі №1082 “Про затвердження Порядку розміщення інформації  про публічні закупівлі”, ні в вищезазначеному листі немає.

Окремо може виникнути запитання щодо закупівлі лікарських засобів та медичних виробів чи в даному випадку також не потрібно вказувати позиції в плані? Тому що в п. 12 цього ж Наказу №1082 зазначено, що замовник має вказувати міжнародну непатентовану назву кожної позиції при закупівлі лікарських засобів, та код та назву медичного виробу за НК 024:2019 у разі закупівлі медичних виробів.

Така норма дійсно є, але деталізації, що це потрібно робити окрім закупівель, ще і в плані немає.

Чи потрібно перед оприлюдненням закупівлі вносити зміни в річний план у випадку, якщо орієнтований початок проведення закупівлі, зазначений в плані, не співпадає з реальною датою її публікації?

Так, в даному випадку радимо вносити зміни в річний план перед оприлюдненням закупівлі. Вже є приклади, коли під час перевірки Державна аудиторська служба України (далі ДАСУ) визначала порушенням, якщо орієнтований початок проведення закупівлі в плані не співпадає з періодом оприлюднення закупівлі. Тому не радимо з цим ризикувати.      

Також, іноді виникають запитання, чи потрібно вносити зміни до річного плану, у разі проведення закупівлі повторно. Наприклад, якщо закупівля не відбулась, або була скасована. Відповідь так, в даному випадку необхідно затвердити зміни до річного плану, і оприлюднити ці зміни в електронній системі, створивши новий рядок плану. 

Чи може очікувана вартість закупівлі відрізнятися від тієї, що була зазначена в плані? Чи вона обов’язково має бути однаковою?

В ст. 4 Закону зазначено, що закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Тож, рекомендуємо вказувати в плані ту очікувану вартість, яку далі плануєте зазначати в закупівлі. А у разі зміни вартості на момент оприлюднення закупівлі внесіть спочатку зміни в річний план, та вкажіть актуальну суму.

В електронній системі вже є приклади перевірок ДАСУ, коли визнається порушенням різна очікувана вартість в плані та закупівлі.

Чи обов’язково в плані зазначати інформацію по лотах, якщо планується мультилотова закупівля?

Так. У разі поділу закупівлі на лоти, обов’язок замовника вказати в плані назву кожного лоту із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником. Зробити це можна одним із наступних способів:

  • в полі “Конкретна назва предмета закупівлі” :

  • в полі “Примітки”:

  •  за допомогою кнопки “Додати товар або послугу” в розділі “Список товарів та послуг, що закуповуються”:

Натиснувши на цю кнопку, у замовника з’явиться можливість зазначити окремо назву, код за ДК 021:2015 та інші дані по кожному лоту. 

Але, звертаємо увагу, що при використанні даного способу зазначення інформації, на порталі prozorro.gov.ua все одно назва кожного лота відображатиметься просто через кому в загальному полі “Конкретна назва предмета закупівлі”. 

Катерина КлочковаКатерина Клочкова, фахівчиня відділу розвитку державних закупівель майданчика Zakupki.Prom

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі закриті для цієї сторінки.