Постанова №1275: що змінилося для замовників у сфері оборони

15.11.2022 набула чинності Постанова КМУ від 11 листопада 2022 р. № 1275 (далі – Постанова), яка затверджує особливості здійснення оборонних закупівель на період дії воєнного стану. Пропонуємо розглянути, що саме змінилося для замовників у сфері оборони.

Заблокованим замовникам повернули доступ до роботи в електронній системі

На початку повномасштабного вторгнення на вимогу Міністерства оборони України інформація, яку публікували оборонні замовники, була прихована. Разом з тим в таких замовників зникла можливість публікувати на майданчику нову інформацію.

15 листопада така можливість повернулась. Плани і закупівлі, які до цього були приховані, залишаться такими ж. Але тепер у вас є можливість публікувати нову інформацію, яка вже буде відображатися у відкритому доступі. 

Що з Постановою № 169?

Ця постанова втратила чинність. Якщо у вас залишились договори, які ви укладали в рамках цієї постанови і які ще не публікували в системі, вам потрібно чекати закінчення воєнного стану. Після його припинення чи скасування вам потрібно буде опублікувати звіти по таким договорам протягом 90 календарних днів. 

Кого стосується нова Постанова?

Державних замовників у сфері оборони, служб державного замовника, а також військових частин, організацій (установ, закладів), що уповноважуються рішенням державного замовника у сфері оборони на здійснення закупівель та укладення договорів із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану.

Перелік замовників у сфері оборони затверджений Постановою КМУ від 3 березня 2021 р. № 363:

 • Міністерство внутрішніх справ
 • Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства
 • Міністерство оборони
 • Міністерство юстиції
 • Державна служба з надзвичайних ситуацій
 • Служба безпеки
 • Служба зовнішньої розвідки
 • Державне космічне агентство
 • Адміністрація Державної прикордонної служби
 • Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації
 • Головне управління розвідки Міністерства оборони
 • Управління державної охорони
 • Національне антикорупційне бюро
 • Національна гвардія
 • Національна поліція
 • Державна спеціальна служба транспорту
 • Державне бюро розслідувань
 • Державна судова адміністрація
 • Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості державними замовниками у сфері оборони

Чи є військові частини замовниками у сфері оборони?

Не всі. Нова Постанова передбачає, що військова частина може бути замовником у сфері оборони. Але для цього один з оборонних замовників, які зазначені у попередньому пункті, має своїм рішенням уповноважити військову частину на здійснення оборонних закупівель.

Власне, це стосується не тільки військової частини, а й будь-якої іншої організації, яку оборонний замовник вважатиме за потрібне уповноважити. А як бути, якщо відповідне рішення обороним замовником не прийняте? Тоді для проведення закупівель військовій частині (чи іншій організації) слід керуватися нормами ЗУ “Про публічні закупівлі” і особливостями, які затверджені Постановою 1178.

До речі, в постанові 1178 є підстава, що дозволяє не проводити відкриті торги у разі, коли “інформація, що повинна бути оприлюднена в оголошенні про проведення відкритих торгів, належить до інформації з обмеженим доступом або її розголошення під час дії правового режиму воєнного стану може нести загрозу національній безпеці та/або громадській безпеці і порядку.” В такому випадку ви маєте право укласти прямий договір і опублікувати звіт на майданчику без зазначення адрес. 

Як проводити закупівлі по новій Постанові?

 1. Вашим рішенням, як замовника у сфері оборони, треба визначити переліки та обсяги товарів, робіт і послуг. Річні плани створювати і публікувати не потрібно.
 2. В постанові міститься перелік товарів, що наведений у таблиці в кінці цього матеріалу. Якщо ви закуповуєте щось з цього переліку на суму від 200 тисяч гривень, вам потрібно проводити цю закупівлю за рамковою угодою з особливостями. Зверніть увагу, що наразі така рамкова угода не реалізована в системі. Постановою передбачається, що рамкова угода з особливостями буде впроваджена до 1 січня 2023 року. 
 3. Поки рамкової угоди з особливостями немає, замовники в сфері оборони здійснюють всі закупівлі без використання електронної системи. Після закінчення воєнного стану по закупівлям, сума яких дорівнює чи перевищує 200 тисяч гривень, вам потрібно буде опублікувати звіти. На це передбачено 180 днів. Нагадаємо, по договорам, які укладались в рамках Постанови 169, буде 90 днів на публікацію звіту, а по новій Постанові 1275 – 180 днів. Вимога щодо оприлюднення не застосовується до договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом. Якщо сума менше 200 тисяч – публікувати нічого не потрібно. 

Що робити, якщо помилково була оприлюднена інформація з обмеженим доступом або інформація, розголошення може нести загрозу національній безпеці та/або громадській безпеці і порядку?

Необхідно звернутись з листом до Комісії щодо розгляду питань діяльності електронної системи закупівель. Звернення можна направити на ел. адресу meconomy@me.gov.ua або на поштову адресу: 01008, м. Київ, вул. М. Грушевського 12/2. В листі потрібно зазначити, що його адресовано до Комісії щодо розгляду питань діяльності електронної системи закупівель.

Ось і все. Бажаємо успішних закупівель на майданчику Zakupki.Prom!

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1