ProZorro.Продажі: П'ять порад по роботі з аукціонами

[custom-lid content=”Як діяти тим, хто хоче придбати активи на аукціоні в системі державних електронних аукціонів ProZorro.Продажі – читайте у цьому матеріалі.” /]
Визначитися з покупкою і сумою
Перше і головне правило: наявність чіткого розуміння, що ви дійсно хочете купити саме цей актив. Для цього потрібно вивчити лот до дрібниць, оцінити його для себе і вирішити, за яку максимальну суму ви готові його придбати. А також проаналізувати можливі ризики. Тільки коли сформулюєте відповіді на всі ці пункти, сміливо приходьте на аукціон.
Вибрати надійний майданчик
Переконайтеся, що функціонал майданчика, на якому ви працюєте, дає змогу швидко поповнювати баланс. І що на ньому є можливість зробити це безпосередньо в день аукціону. У сучасних реаліях шлях грошей з рахунку одного банку на рахунок іншого іноді досить тривалий, тож учаснику важливо заздалегідь подбати про оплату гарантійного внеску.
Забезпечити гарантійний внесок
Третя важлива порада – до моменту аукціону на рахунку вашого майданчика повинен бути ваш гарантійний внесок. Ця сума становить певний відсоток від початкової вартості лота і з її допомогою забезпечується виконання зобов’язань потенційним покупцем. Її розмір вказаний у кожних торгах. Якщо цих грошей на рахунку не буде – вам не вдасться зайти в аукціон і подати пропозицію.
Розібратися з правилами проведення аукціону
Перед тим, як подати пропозицію в аукціон, варто ретельно прочитати правила проведення торгів або дізнатися про них від персонального менеджера на майданчику.
Загалом правила такі. Найперше покупець через особистий кабінет подає свою пропозицію на торги. Брати участь у торгах можуть як юридичні, так і фізичні особи. Після завершення прийому пропозицій система розкриває лише ставки покупців, і кожен з них може в інтерактивному режимі підвищити свою пропозицію (аукціон на підвищення ціни).
Після закінчення аукціону система розкриває всю інформацію про учасників та визначає переможця торгів за найвищою ціною. Переможець має підтвердити документально, що він відповідає вимогам Замовника та підписати протокол торгів. Переможець сплачує вартість активу, Замовник публікує договір в системі і торги набувають статус завершених.
Завжди обговорювати з менеджером свої дії
І ще один важливий момент: не ігноруйте можливість звернутися за консультацією до менеджера. Навіть якщо ви вирішили брати участь та ідеально розібралися в роботі системи, проговоріть усе це з менеджером, можна навіть без подробиць і намірів.
[custom-lid content=”* ProZorro.Продажі – система державних електронних аукціонів, через яку реалізовуються активи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб України та НБУ (неплатоспроможних банків). Також у ProZorro.Продажі продається майно держпідприємств, яке є у них на балансі, але в роботі не використовується, і права на оренду нерухомості.” /]

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (2)

 • Як фізичній особі отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП)? - Zakupki.education
  30 Березня 2018, 16:13

  […] ProZorro.Продажі: П’ять порад по роботі з аукціонами […]

  Відповісти
 • Сергей
  03 Травня 2020, 17:04

  Добрый день,как беспрепятственно вывезти свой выкупленный актив из территории предприятия?Избежать порчи актива? Когда можно забрать свой актив и в течении какого времени (крайний срок) после окончания сделки нужно забрать актив?

  Відповісти