Prozorro стає ще більш прозорим. Критерії доброчесності у публічних закупівлях переходять в електронний формат

Незабаром усі тендерні вимоги до бізнесу перейдуть в електронний формат. Першими у черзі – критерії доброчесності. Завдяки цьому очікується, що конкуренція в торгах зросте, а аналізувати тендери та відстежувати порушення стане простіше. 

Критерії доброчесності у публічних закупівлях 3 грудня перейдуть в електронний формат.

Ці критерії показують, чи не порушував учасник публічних торгів, наприклад, антикорупційне законодавство і чи не має він податкової заборгованості. Критерії доброчесності зазначені в статті 17 Закону України “Про публічні закупівлі”

Поступово в електронний формат також перейдуть інші вимоги до учасників публічних закупівель: кваліфікаційні критерії (стаття 16) та критерії до предмета закупівлі (статті 22-23). 

Що це дасть учасникам системи Prozorro

  • Бізнесу. Постачальники не забудуть про ту чи іншу довідку або вимогу замовника, адже усі вони будуть видні як на вебпорталі Prozorro, так і в особистому кабінеті на майданчику. Таким чином, постачальники будуть менше припускатися помилок, які зараз можуть призводити до їхнього відхилення.
  • Державним замовникам. Оскільки учасники будуть менше помилятися у підготовці своїх пропозицій, очікується, що їхня кількість на торгах збільшиться, а разом з тим і конкуренція. Зазвичай це призводить до зниження ціни і як результат — заощадження державних коштів. Таким чином держава зможе на одну й ту саму суму коштів закупити більше товарів, робіт або послуг. 
  • Громадськості, ЗМІ та контролюючим органам. Електронний формат тендерних вимог спростить аналіз тендерів. 

Тобто завдяки цим нововведенням публічні закупівлі стануть ще більш прозорими.

Разом з втіленням електронних критеріїв ймовірність того, що учасники пропустять якусь важливу інформацію про тендер, зводиться до мінімуму. Це також означає новий рівень прозорості закупівель і мінімізує  можливості для порушень або корупції”, — зазначив генеральний директор ДП “ПРОЗОРРО” Василь Задворний.

Головне. Ми розуміємо, що це велике нововведення для учасників публічних закупівель. Але не хвилюйтеся: скоро ми розкажемо, як це буде працювати на майданчику, та допоможемо розібратися.

А ось як будуть орієнтовно виглядати критерії доброчесності в електронному форматі на майданчику Zakupki.Prom.ua

Наостанок. Ми вже працюємо над навчальними матеріалами, щоб допомогти вам легко працювати із закупівлями. Тому не хвилюйтеся: усе буде добре : )

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6