Розділ “Моніторинг” та як з ним працювати

Зміст інструкції

1. Що робити замовнику
2. Кнопка “Звернутись до Держаудитслужби України по висновку”
3. Кнопка “Оскаржено в суді”
4. Кнопка “Звітувати про виконання”

Моніторингом процедур закупівлі займається Держаудитслужба України (ДАСУ), яка слідкує за дотриманням замовниками законодавства в сфері публічних закупівель.

Приводом для початку моніторингу може бути спрацювання індикаторів ризику (які бувають індикатори, можна переглянути за посиланням), а також інформація від засобів масової інформації, громадських організацій та органів державної влади про наявність ознак порушення.

Тобто, початок моніторингу не означає, що порушення дійсно є. 

1. Що робити замовнику

Після початку моніторингу в особистому кабінеті в повідомленнях з’явиться відповідна інформація, а на електронну пошту буде надіслано лист. Також на сторінці закупівлі у вкладці “Моніторинг” з’явиться цифра:

Перейшовши до даної вкладки ви побачите два розділи: “Проект моніторингу” та “Рішення про початок моніторингу”.

Натиснувши на кнопку “Розгорнути” ви можете ознайомитися з інформацією щодо об’єкта моніторингу та підстав для його проведення. 

Третій розділ “Запит замовнику на пояснення” з’явиться у наступному випадку: моніторинг може здійснюватися 15 робочих днів, протягом цього періоду співробітник ДАСУ має право звернутися до замовника за поясненнями, які і будуть опубліковані в цьому розділі.

У разі надходження такого запиту замовник повинен протягом трьох робочих днів надіслати відповідь:

При наданні відповіді потрібно заповнити заголовок і опис, а також, за бажанням, можна завантажити файли. Після внесення інформації її потрібно підписати КЕП.

За потреби, після надання відповіді замовник може її доповнити натиснувши на кнопку “Оновити документи”. Варто зазначити, що інформацію, яка була внесена текстом в поля “Заголовок” і “Опис”, змінити буде неможливо. Замовник зможе тільки замінити раніше завантажений файл або додати новий. 

Також у замовника є можливість без запиту ДАСУ надавати пояснення з власної ініціативи. Для цього на сторінці моніторингу справа є відповідна кнопка, натиснувши на яку – так само, як і при наданні відповіді, – потрібно заповнити заголовок і опис, а також, за бажанням, завантажити файли.

Після внесення інформації її потрібно підписати КЕП.

За результатами моніторингу співробітник ДАСУ складає висновок та оприлюднює його в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів.

Після публікації на сторінці моніторингу з’являється новий розділ “Висновок”, де, власне, можна з ним ознайомитись:

Якщо порушення не були виявлені, статус на сторінці моніторингу змінюється відповідно на “Порушення не виявлені” і процес припиняється.

Якщо ж навпаки, статус зміниться на “Порушення виявлені”, а у замовника справа з’являться три додаткові кнопки:

2. Кнопка “Звернутись до Держаудитслужби України по висновку”

Замовник має право протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення висновку одноразово звернутися до ДАСУ за роз’ясненням змісту висновку та його зобов’язань.

Для цього потрібно натиснути на кнопку “Звернутись до Держаудитслужби України по висновку”, заповнити вже знайомі вам поля “Заголовок” і “Опис” та, за бажанням, завантажити документи.

Після внесення інформації потрібно скористатися КЕП. На сторінці моніторингу з’явиться розділ “Звернення за роз’ясненнями щодо висновку”, в якому буде опублікована відповідь співробітника ДАСУ щодо запиту замовника:

3. Кнопка “Оскаржено в суді”

У разі незгоди замовника з результатом моніторингу, він має право оскаржити висновок у суді протягом 10 робочих днів з дня його оприлюднення.

Після подання позовної заяви до суду, протягом 1 робочого дня замовнику потрібно натиснути кнопку “Оскаржено в суді”, внести інформацію щодо подання позовної заяви (за бажанням, можна завантажити файл).

Після цього на сторінці моніторингу у замовника з’явиться розділ “Висновок оскаржено в суді”, в якому будуть кнопки “Додати судове провадження” та “Оновити документи”. Далі потрібно застосувати КЕП.

Протягом наступного робочого дня з дня отримання інформації про відкриття провадження, замовнику потрібно натиснути кнопку “Додати судове провадження” та вказати дату відкриття такого провадження і його номер.”

Після внесення інформації потрібно застосувати КЕП.

4. Кнопка “Звітувати про виконання”

Скористатися цією кнопкою необхідно протягом п’яти робочих днів з моменту публікації висновку у наступних випадках:

  • ви погодилися з висновком і усунули зазначені в ньому порушення;
  • ви маєте аргументовані заперечення до висновку;
  • існують причини, які унеможливлюють усунення виявлених порушень;

Потрібно заповнити поле “Опис” і, за бажанням, прикріпити файл, а після збереження скористатись КЕП. Після цього на сторінці моніторингу з’явиться новий блок “Інформація про усунення порушень” де, за потреби, ви можете завантажити нові файли за допомогою кнопки “Оновити документи”. 

Ось і все. Ми розглянули всі аспекти моніторингу. Бажаємо вдалих закупівель! 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1