Що використовувати в закупівлях: кваліфікований електронний підпис чи печатку?

Час від часу в постачальників і замовників виникають запитання, а подекуди дискусії, стосовно того чи можна використовувати електронні печатки замість кваліфікованих електронних підписів (КЕП).

Якщо коротко, то використовувати можна лише КЕП. Ймовірно плутанина з печаткою виникла, в тому числі, бо технічне застосування (підписування або накладання) підпису і печатки для користувача є однаковими. 

Проте, відповідно до ЗУ “Про електронні документи та електронний документообіг” оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами, зокрема з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України “Про електронні довірчі послуги”.

Крім того, при зчитуванні підписаного КЕП, зокрема через Центральний засвідчувальний орган буде вказано ПІБ, посаду і місце роботи (за наявності) підписувача. В той час, як при зчитуванні файлу з покладеною на нього електронною печаткою – лише назва підприємства.

І наостанок, за своєю сутністю КЕП і печатка є тим самим підписом від руки і печаткою із чорнилами, але в електронному (програмному) форматі. Якщо підпис – це підтвердження/узгодження/ознайомлення/завірення документу конкретною особою, то печатку може поставити будь-хто з організації.

Тож жоден документ не матиме юридичної сили, якщо на ньому не буде підпису.

В той же час частина третя статті 58-1 Господарського кодексу України говорить, що наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків. 

 


dmitro-korablovДмитро Корабльов, юрист торговельного майданчика Zakupki.Prom

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1