ТОП-6 помилок при публікації оголошень земельних аукціонів

В листопаді 2021 року стартували земельні торги в системі Prozorro.Продажі. За цей період організатори вже оголосили понад 4 тис аукціонів із оренди та продажу земельних ділянок. З них 836 завершилися успішно. Проте дуже часто виникають ситуації, коли торги скасовуються або переносяться. 

Експерти Prozorro.Продажі та майданчику Аукціони.Prom визначили типові помилки, яких припускаються організатори при публікації оголошень, через які торги можуть скасувати або вони не відбудуться. 

Помилка у даті/площі/кадастровому номері лоту

Невідповідність цих даних може призвести до того, що учасник не отримає актуальну інформацію щодо земельної ділянки. А це призведе до того, що аукціон необхідно буде скасовувати та оголошувати новий.

Порада. Ретельно перевіряйте інформацію та поля, які ви заповнюєте при оголошенні аукціону. Після оголошення лоту в організатора є 2 дні на внесення змін: перевірте ваш аукціон та при необхідності відкоригуйте його.

Невірний формат фотографій до лоту

Часто організатори завантажують фото об’єкту в форматі word або pdf. Це неправильно, тому що у такому випадку вони не відображаються на порталі Prozorro.Продажі, та не додаються до галереї. А отже потенційні покупці не можуть бачити ці фото.

Порада. Завантажуйте фото в форматі jpeg. Рекомендуємо публікувати мінімум 3 фотографії земельної ділянки. Так ви збільшите шанси на те, що на торги прийдуть учасники.

Неповний або незрозумілий опис лоту

Опис – основне джерело інформації про земельну ділянку. Він має бути повним та зрозумілим для потенційних орендарів/покупців. Від цього залежить, зацікавляться вони чи ні. Обов’язково має бути зазначене цільове призначення ділянки, її характеристики та кадастровий номер.

Порада. Описуйте інформацію про земельну ділянку повно та розширено. Зазначте цільове призначення та інші характеристики земельної ділянки, зокрема, кадастровий номер. Обов’язково пишіть інформацію про осіб з переважним правом, про договір, укладений з такою особою (якщо такі є).

До лоту не завантажені документи або вони названі некоректно

Документи аукціону теж обов’язкові для завантаження: наприклад, витяг із ДЗК, проект договору, тощо. Учасник має право ознайомитись із ними до моменту участі в аукціоні.

Порада. Завантажуйте всі необхідні документи. І називайте їх відповідно. Наприклад, замість «Документ 1» краще написати «Типовий договір оренди».

Хибні контактні дані особи, з якою можна зв’язатися

Бувають випадки, коли організатор торгів вказує в оголошенні неправильний номер телефону. Або номер особи, яка не є відповідальною за лот, чи перебуває у відпустці. 

Порада. Вказуйте актуальний номер телефону та електронну пошту людини, яка відповідає за лот, щоб учасники та майданчики могли тримати зв’язок із організатором. 

Відсутність відповідей на запитання учасників

У всіх учасників є можливість поставити запитання організатору до закінчення прийому пропозицій. Якщо потенційний покупець чи орендар не отримає інформацію, яка його цікавить, то навряд чи братиме участь в аукціоні. А чим менше прийде охочих позмагатися за лот, ти нижчою буде фінальна ціна.  

Порада. Відповідайте на всі запитання, які ставлять вам потенційні учасники — це обов’язково.

Дотримуйтеся цих простих порад, і ваші лоти будуть цікавими для покупців, а торги — успішними.

Дивіться також запис вебінару про типові помилки у земельних лотах.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі закриті для цієї сторінки.

Календар заходів

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5