Третій не зайвий. Особливості закупівель HR послуг – тренінгів та навчання

26 лютого відбулась перша в цьому році зустріч “Клубу Закупівельників”. Організаторами заходу виступили House of Knowledge, торговельний майданчик Zakupki.Prom.ua і Youcontrol. Модератором обговорення став Максим Боровик – представник Youcontrol, експерт з навчання та розвитку.

 

Тема обговорення – «Закупівля HR послуг. Тренінги та навчання». Частина компаній робить це власними силами, інші ж звертаються до компаній, що надають подібні послуги. Про те, як налагодити відносини між провайдерами (постачальниками), ейчарами і закупівельниками, поговорили на зустрічі.

Завдання закупівельників

Почали зустріч з обговорення ролі та функцій закупівельників. Олександра Шеховцева, категорійний менеджер «Райффайзен Банк Аваль», розповіла, як у них налагоджений процес закупівель навчальних і освітніх послуг. Зокрема, вона зазначила, що в компанії багато гарних ейчарів, які реалізовують такі завдання своїми силами, тому фокус на закупівельні стратегії не робиться. Проте, закупівельники активно допомагають HR-фахівцям.

 


Керівник проекту комерційних торгів майданчика Zakupki.Prom.ua Наталія КовальоваОлександра Шеховцева

ДУМКА

“Часто запитують, на що провайдерам треба звертати увагу, щоб потрапити в тендер. Зараз компанії в меншій мірі практикують загальні запрошення в тендер. Вони більше зосереджені на пошуку надійних провайдерів і створенні постійного пулу постачальників, заснованого і на референс, моніторингу ринку та досвіді. Є ряд критеріїв, які допоможуть підвищити привабливість учасників в очах компанії-замовника. Серед них референс, наявність сертифікатів в тій чи іншій області, експертність фахівців і терпіння в бюрократичних процесах.”


Ольга Ковальчук, в минулому провідний консультант в компанії «WE Partners» і HR-директор в компанії «Астарта», зазначила, що закупівлі і HR-послуги – полярні речі. Тому закупівельники ніколи не беруть участь в переговорах, адже це адміністративна функція.


Керівник проекту комерційних торгів майданчика Zakupki.Prom.ua Наталія КовальоваОльга Ковальчук

ДУМКА

“Як компанії виглядати привабливіше в очах провайдера? Головне тут – партнерська позиція при виборі контрагента. Так як закупівлі дійсно бюрократичний процес, оперативність у розгляді договору і можливість прискорити свої внутрішні процеси будуть дуже цінним для команди провайдера.”


Валерій Кушніренко, директор з управління персоналом медичних лабораторій «ДІЛА», доповнив: «HR – це не про зірки в небі, а про життя і комунікації. Дві сторони повинні розуміти заради чого вони працюють. Чим краще партнер знає специфіку компанії, тим якісніше послуги він зможе надати. Також потрібно бути більш гнучким, реагувати на всі зміни ринку ».

Підводячи підсумки першого блоку, можна зробити такий висновок, що між HR-відділом і відділом закупівель повинен бути постійний симбіоз. Така співпраця піде на користь всім. Не можна допустити, щоб одна зі сторін надто наполягала на своєму. Адже хоч у всіх є свої завдання, але всі працюють на один і той же результат.

До кого звернутися: якості гарного постачальника

Далі з презентацією на тему: «Як вибрати якісного провайдера навчальних послуг» виступила Наталія Кривда, академічний директор «Единбурзької бізнес-школи Східної Європи» та освітньої платформи «НК», доктор філософських наук, професор КНУ ім. Т. Шевченка.

Наталія зазначила, що в 2019 році на першому місці серед пріоритетів відділу кадрів – навчання і освіта співробітників. Вона дала свої рекомендації, на що варто звернути увагу закупівельникам.
Навчання і розвиток: “Ми повинні чітко розділити категорії. Тренінг – це коли у вас є потреба в тому, щоб виробити конкретні навички у вашого персоналу. Навчання – це програми по поліпшенню конкретних аспектів роботи і закриттю «гепів» між вміннями / знаннями співробітників і викликами організаційних завдань.

Розвиток – його об’єктом є вся людина в цілому, а не окремі навички або аспекти роботи цієї людини. Як правило, це про топ-менеджмент, про те, коли потрібно змінити позицію.

Не шукайте навчання там, де написано тренінги, і не шукайте розвиток там, де написано навчання “.

Знання – сила. “Перше на що я відразу б звернула увагу – це внутрішній контент: якісний, підтверджений зміст, системність знань”.

Акредитація-алідація: “Звертайте увагу на те, скільки компанія працює на ринку, її гнучкість, кількість випускників, співвідношення ціна-цінність”.

Вартість-цінність: “Освіта не може бути дешевою. Лайфхак для закупівельників: в вартості навчання щось може бути не включено. Наприклад, акредитація в міжнародному співтоваристві, здача іспитів, вартість підручників “.

Ключові якості постачальника. Цінуйте тих, у кого є пакет освітніх послуг різного рівня, які можна вибрати на тривалий термін. «Навчання – це інвестиція. Ви не витрачаєте час на навчання, а інвестуєте його в людський капітал », – підкреслила Наталія.
Вона також рекомендувала робити мінімум дві зустрічі з постачальником. На першій – консультуватися, обговорювати ТЗ. Після цього компанія зможе підготувати більш якісний бриф, відповідний всім завданням.

Другу зустріч планувати, як презентацію пропозиції від провайдера послуг. «Правильно виписане ТЗ – 80% якісної освіти. Чим вужче буде воронка запиту, тим якісніше буде відповідь », – акцентувала спікер.

Також при проведенні тендеру або просто складанню освітніх продуктів важливо вимагати від провайдера докладного опису програми – пам’ятайте, що компанія несе відповідальність за дотримання авторських прав.

Після презентації Наталії почалося обговорення того, які преференції мають компанії, з якими був досвід роботи, перед новенькими.

Олександра Шеховцева констатувала, що історично це має місце бути, але на її думку, потрібно намагатися відійти від подібної практики. Спікер зазначила, що вона прибирає питання про те, скільки компанія працює на ринку, співпрацювали вони раніше і тд. Олександра рекомендує дивитися в бік більш значущих критеріїв, таких як реальний референс. Інший момент – розвиток стратегічних відносин, коли не варто міняти провайдера як рукавички.

Рекомендації закупівельникам

Підводячи підсумки, кожен зі спікерів “Клубу Закупівельників” дав свої рекомендації для проведення тендерів та закупівель освітніх продуктів.

Поради від Наталії Кривди

 • Пам’ятайте, що відповідальність за навчання на стороні студента.
 • Вибирайте не кращих, а системних і перевірених.
 • Звертайте увагу на кількість учнів, які успішно закінчили курс.

Поради від Ольги Ковальчук

 • Налагодьте відносини з ейчарами.
 • Коли робите оцінку в тендері, потрібно розуміти, скільки компаній на ринку.
 • Пам’ятайте про оф-лімітс (зобов’язання не переймати співробітників з інших компаній).
 • Дізнавайтеся про гарантії по заміні, а саме як будуть робити заміну і в який термін. Один рік гарантії – це нормально.
 • Давайте якомога більше можливостей ейчарам.

Поради від Валерія Кушніренка

 • Пам’ятайте: те, що мотивує керівника, не завжди мотивує працівника.
 • Включайте голову ?.
 • Не бійтеся заперечувати. Завжди є місце для діалогу.

Поради від Олександри Шеховцевої

 • Критерії оцінки – то, що ми формуємо «на березі» і з чого ми будемо мати результат.
 • Завдання організатора процесу – посадити за один стіл ейчара і провайдера і запитати: «Як будемо вимірювати ефективність?».
 • Потрібно визначити наслідки і відповідальність за те, що нам гарантують.
 • Важливо розуміти ринковість ціни.

Репортаж Клубу Закупівельників

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1