Виграти в тендері: ТОП-3 стратегії участі у електронному аукціоні

Результати електронного аукціону в закупівлі мають вирішальний вплив на хід тендеру. Пропонуємо декілька корисних порад для успішної участі в  торгах.

Підготуйте ціновий діапазон

Перед початком аукціону підготуйте та майте перед собою три ціни. По-перше, найбільш вигідну ціну для вас, з якою ви подаєте свою тендерну пропозицію. По-друге, «середню» ціну, з якою ви не отримаєте суперприбутку, але й не залишитеся в програші. По-третє, ціну, нижче якої ви в жодному не зробите ставки під час аукціону.

Конкуруйте

Мінімальний «крок» аукціону Замовник вказує під час публікації оголошення про закупівлю і ви можете його побачити на сторінці закупівлі.

Щоб зробити хід у будь-якому з раундів електронного аукціону, ви можете:

 • знизити ціну своєї пропозиції не менше ніж на крок аукціону по відношенню до своєї попередньої ставки;
 • залишити свою попередню пропозицію без змін і взагалі не вводити нову ставку. Якщо ви не змінюєте свою початкову ставку, ви все одно вважаєтесь учасником торгів.

Стратегії участі

Пропонуємо три найросповсюдженіші стратегії участі в аукціоні серед учасників системи ProZorro.

[pullquote position=”center” content=”Пам’ятайте, універсального шляху до перемоги не існує, все залежить від бюджету закупівлі та специфіки ринку, на якому ви працюєте.” /]

 1. Низька ціна на старті. При прорахунку початкової ставки, учасник вказує суму, меншу за бюджет закупівлі. Це допомагає отримати перевагу в раунді.
 2. Без торгу. Cтавка учасника залишається сталою протягом електронного аукціону, а, після його завершення тендерна документація переможця аукціону перевіряється на наявність порушень із подальшим оскарженням.
 3. Хід в останньому раунді. При значному кроці зниження учасники чекають, доки конкуренти знизять суму до собівартості, після чого роблять різке пониження в останньому раунді.

Підказка: щоб проаналізувати типовий перебіг аукціону, учасники можуть спостерігати за іншими аукціонами в режимі онлайн. Перелік всіх активних аукціонів знаходиться за посиланням.

Поради щодо організації своєї участі в аукціоні

 1. Не бійтеся запізнитися. Повідомлення про початок торгів на вашу електронну пошту надішле тендерний майданчик разом із унікальним посиланням на аукціон. Також на електронному майданчику Zakupki.Prom.ua реалізована можливість смс-інформування про початок аукціону.
 2. Підготуйте «запасний аеродром». Про всяк випадок, якщо виникнуть проблеми з вашим компьютером. Це може бути інший комп’ютер або навіть ваш смартфон – у додатку Zakupki.Prom для iPhone або Android є можливість повноцінно робити ставки.
 3. Перевірте свій статус. Після переходу на сторінку аукціону за унікальним посиланням, уважно ознайомтесь із умовами його проведення, та перевірте свій статус учасника, щоб мати змогу робити ставки. При вході в модуль аукціону знизу сторінки має з’явитися напис «Ви зайшли як учасник».
 4. Слідкуйте за часом та чергою. Ваша ставка відображатиметься як «Ви», а відлік часу стосується саме вашої черги робити ставку.
 5. Будьте уважними. На ставку в раунді кожному учаснику відведено 2 хвилини. Після того як час сплине, змінити будь-що буде неможливо, тому уважно слідкуйте за розрядністю цифр та не зволікайте із внесенням нової суми.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (12)

 • Анонім
  11 Травня 2020, 15:17

  Робила тренувальний аукціон. Внесла ціну на третьому раунді, після чого прийшла черга іншого учасника, який знизив ціну на гривню від моєї ціни. Як бути останнім учасником, котрий вносить ціну, пр цьому бачить пошижувальну ціну інших?

  Відповісти
 • Анна
  11 Травня 2020, 15:18

  Робила тренувальний аукціон. Внесла ціну на третьому раунді, після чого прийшла черга іншого учасника, який знизив ціну на гривню від моєї ціни. Як бути останнім учасником, котрий вносить ціну, пр цьому бачить пошижувальну ціну інших?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   21 Травня 2020, 17:47

   Під час аукціону на пониження кожен учасник має внести свою ставку в кожному раунді – або понизити ії на мінімальний крок , що зазначав замовник в оголошенні про закупівлю, або залишити ії без змін. Також, варто зазначити, що відсоток пониження рахується від власної попередньої ставки, а не ставки інших учасників аукціону.

   Відповісти
  • Максим
   09 Вересня 2020, 11:32

   Намагайтесь завершити кожний раунд з найменшою пропозицією. В такому разі в кожному наступному раунді ви будете робити ставку останнім – а отже, бачитимете ставки суперників і зможете зробити свою ставку нижчою за всіх.

   Відповісти
 • Евген
  24 Грудня 2020, 21:34

  Всё идёт хорошо

  Відповісти
 • Евген
  24 Грудня 2020, 21:37

  Всё идёт хорошо пока учимся

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   28 Грудня 2020, 18:18

   Головне – практикуватися, і у вас все вийде!)

   Відповісти
   • Валерий
    29 Липня 2021, 17:03

    Система ставок на прозорро – полный бред. Тот кто вначале поставил меньше всех, тот и молодец, и если это не вы – дальше можно не играть, вас будут перебивать на 1-5-10 грн. Эта дебильная система лишает участников на справедливые условия участия в аукционе!

   • Валерий
    29 Липня 2021, 17:04

    По-нормальному никто не должен видеть ставки конкурентов на каждом следующем шаге

 • Александр
  24 Грудня 2021, 13:30

  Это самое не разумное внедрение что только можно было внедрить. Аукцион на три раунда!!!!!! И где здесь битва до последней ставки? А если был “преступный” сговор между заказчиком и одним из поставщиков? Тогда я по любому проиграю. Они зная какая минимальная ставка поступила от поставщиков, свою сделают на 50 грн меньше и всё, они будут завершать все раунды последними и в итоге выиграют.

  Відповісти
  • e.mysev
   04 Січня 2022, 17:50

   Цінові пропозиції учасників до початку аукціону не відображаються нікому в системі. Під час аукціону і до його завершення назви компаній учасників відображаються як: “Учасник 1”, “Учасник 2” і т.д. Порядок зниження своїх цінових пропозицій у першому раунді аукціону формується в залежності від вашої початкової пропозиції, із якою ви подались у закупівлю. Першим знижується учасник, що подав найбільшу цінову пропозицію у тендер, останнім – учасник що подав найменшу. Таким чином механіка аукціону передбачає перевагу для учасника, чия пропозиція була найнижчою. У наступних раундах порядок зниження формується за таким же принципом, відповідно до результатів попереднього раунду – першим знижується учасник з найбільшою пропозицією, останнім – з найменшою. Зниження ставки відбувається відносно вашої попередньої ставки, не ставки інших учасників.

   Відповісти

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1