Як визначити предмет закупівлі

Порядок визначення предмету закупівлі регламентується Наказом Мінекономрозвитку №708 від 15.04.2020.
Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» предметом закупівлі є товари, роботи чи послуги, які закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволено подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).


Визначення понять

Як вірно визначити предмет закупівлі? Далі розглянемо, що таке товари, роботи та послуги.

 • Товари – продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів (згідно п. 32, статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі»). Це може бути папір, бензин, газ, культиватор чи будівля електропідстанції.
 • Послуги – будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, лізинг, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт (згідно п. 17 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі»).  Зверніть увагу: поточний ремонт, будь-то ремонт будівлі, споруди чи автомобільної дороги є також послугою.
 • Роботи проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт. (згідно п. 22 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі»).

Класифікатор ДК 021:2015 

CPV – це  єдиний закупівельний словник, найактуальнішій версії якого присвоєно код ДК 021:2015. Як і інші системи класифікації, CPV структуровано таким чином, що товари, роботи і послуги згруповано за відповідними категоріями.
Код класифікатора складається з розділів, груп, класів, категорій та деталізації.
CPV Єдиний закупівельний словник DK 021:2015
Розглянемо на прикладі: 

 • Розділ: Сільськогосподарська, фермерська продукція, продукція рибальства, лісництва та супутня продукція
 • Група:  Зернові культури, картопля, овочі, фрукти та горіхи
 • Клас: Овочі, фрукти та горіхи
 • Категорія: Фрукти і горіхи
 • Деталізація: Нетропічні фрукти

Визначення предмету закупівлі для товарів

Визначення предмету закупівель для товарівДля визначення предмету закупівлі для товарів використовуються наступні класифікатори:
При закупівлі товарів (окрім будівель, споруд та медикаментів), предмет закупівлі визначається за четвертою цифрою класифікатора ДК 021:2015 із зазначенням конкретної назви предмету закупівлі.
При закупівлі будівель виробничого/невиробничого призначення або інженерних споруд різного функціонального призначення, предмет закупівлі визначається за показником 2 цифри класифікатора ДК 018 – 2000 із зазначенням конкретної назви будівлі або інженерної споруди.
При закупівлі медикаментів потрібно користуватись 3 цифрою ДК 021:2015 та вказувати в дужках Міжнародну непатентовану назву лікарського засобу. Якщо предмет закупівлі містить два або більше лікарських засобів, замовником у дужках вказується МНН кожного лікарського засобу.


Визначення предмету закупівлі для послуг

Визначення предмету закупівель для послуг
Предмет закупівлі для послуг визначається так само, як і для товарів – за четвертою цифрою класифікатора ДК 021:2015 із зазначенням конкретної назви предмету закупівлі.

Поточний ремонт відноситься до послуг. Предмет закупівлі послуг з поточного ремонту визначається за кожною спорудою окремо згідно з термінологією державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014 (Склад та зміст проектної документації на будівництво) та/або ГБН Г.1-218-182:2011 (Ремонт автодоріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт). Важливо зазначити, що також необхідно вказати код класифікатора 021:2015 (будь-яка цифра).
При закупівлі послуг з професійної підготовки/перепідготовки/підвищення кваліфікації, що надаються за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, застосовується класифікатор ДК 003-2010 (класифікатор професій) та класифікатор ДК 021:2015 (за показником 3-5 цифри).


При закупівлі послуг з виконання науково-технічних робіт для визначення предмету закупівлі застосовується класифікатор ДК 021:2015 за 4 цифрою та класифікатор ДК 015-97 – державний класифікатор видів науково-технічної діяльності.
ДСТУ, ДБН та ГБН це не класифікатори, в них немає кодів, які потрібно обрати. Це правила, за якими можна віднести ремонтні роботи до поточного чи до капітального ремонту.


Визначення предмету закупівлі для робіт

Визначення предмету закупівель для робітНайбільше запитань у замовників виникає при визначенні предмету закупівлі для робіт, які можуть належати до робіт чи послуг.

В самому визначенні робіт є досить чіткий перелік, що саме можна вважати роботами. Наприклад, до робіт належить капітальний ремонт. Чітке розділення між капітальним та поточним ремонтами зазначене в ДСТУ Б. Д.1.1.-1:2013 “Правила визначення вартості будівництва”. Також до робіт належить технічне переоснащення будинків, наприклад, реставрація.
Отже, проектування, будівництво, капітальний ремонт та інші будівельні роботи (згідно п. 22 ст. 1 Закону України “Про публічні закупівлі”) відносяться до робіт і визначаються за об’єктом будівництва згідно ДСТУ Б. Д.1.1.-1:2013 “Правила визначення вартості будівництва” та галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 “Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт”. Також при визначенні предмету закупівлі для робіт необхідно зазначати код класифікатора 021:2015 (за показником 2-5 цифри).


Особливості визначення предмета закупівлі

Зверніть увагу, що не всі послуги з назвою “капітальний ремонт” є роботами. Наприклад, капітальний ремонт комбайна чи капітальний ремонт електродвигунів відносяться до послуг ремонту та технічного обслуговування.

Головне правило при визначенні предмету закупівлі: замовнику необхідно мати обґрунтування, що його дії не призвели до уникнення використання Закону України “Про публічні закупівлі”. Замовник не може ділити предмет закупівлі на частини для того, щоб уникнути проведення процедури відкритих торгів. Наприклад, якщо у річному плані на певний товар виділено 1,5 млн грн на рік, то мають проводитися відкриті торги.
Читайте також: 
Особливості закупівель фармацевтичної продукції: як вказувати категорії за класифікаторами
Як оголосити закупівлю послуг з енергосервісу?

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (51)

 • Итоги года: из чего сделан 6-миллиардный «тендерный пирог» одесской мэрии и кому достались самые лакомые «куски»
  29 Грудня 2017, 21:53

  […] Чтобы стало понятнее, куда конкретно пошли бюджетные деньги, мы cформировали ТОП согласно классификации товаров в едином закупочном словаре (СPV). […]

  Відповісти
 • Итоги года: из чего сделан 6-миллиардный «тендерный пирог» одесской мэрии, и кому достались самые лакомые «куски»
  03 Січня 2018, 11:29

  […] Чтобы стало понятнее, куда конкретно пошли бюджетные деньги, мы cформировали ТОП согласно классификации товаров в едином закупочном словаре (СPV). […]

  Відповісти
 • Итоги года: из чего сделан 6-миллиардный «тендерный пирог» одесской мэрии, и кому достались самые лакомые «куски» | Korupcioner.in.ua
  03 Січня 2018, 11:58

  […] Чтобы стало понятнее, куда конкретно пошли бюджетные деньги, мы cформировали ТОП согласно классификации товаров в едином закупочном словаре (СPV). […]

  Відповісти
 • Итоги года: из чего сделан 6-миллиардный «тендерный пирог» одесской мэрии, и кому достались самые лакомые «куски» | Щит громади
  03 Січня 2018, 12:11

  […] Чтобы стало понятнее, куда конкретно пошли бюджетные деньги, мы cформировали ТОП согласно классификации товаров в едином закупочном словаре (СPV). […]

  Відповісти
 • Андрій Міщенко
  28 Березня 2019, 19:58

  При публікації звіту про укладений договір видає таку помилку: Вид предмета закупівлі не відповідає коду CPV, розгляньте можливість його заміни. ID 158840. Предмет закупівлі:Проведення поточного ремонту із заміни вікон та дверей житлового будинку, ДК 021:2015: 45421100-5 Встановлення дверей, вікон і пов’язаних конструкцій

  Відповісти
  • Катерина, модератор
   26 Грудня 2019, 18:32

   Згідно з технічним завданням ДП “Прозорро” коди за ДК 021:2015 було умовно розподілено на товари, послуги та роботи (див.малюнок) http://joxi.ru/5mdBk88Ce404lA. Іноді буває, що різні предмети закупівлі можна визначити за однаковим ДК. Наприклад “45000000-7 – Будівельні роботи та поточний ремонт”, за цим ДК можна визначати як послуги, так і роботи. Тому система іноді може видавати помилку. Ви можете повідомляти майданчик або ДП “Прозорро” про цей випадок, але звертаємо увагу, що це інформативне повідомлення і Ви можете продовжувати публікацію без перешкод.

   Відповісти
 • Василь
  08 Травня 2019, 09:34

  Доброго дня, а яка нижня цінова межа для публікації договору про закупівлю? Наприклад наше комунальне підприємство купує запасні частини для поточного ремонту трактора на суму 80 грн. Чи потрібно публікувати (оприлюднювати) такий договір?

  Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   26 Листопада 2019, 16:00

   Добрий день, Василю. В системі немає обмеження мінімальної суми звіту, тобто ви маєте технічну можливість опублікувати звіт по договору навіть на 1 копійку. Якщо вартість предмета закупівлі за одним кодом ДК 021:2015 за рік менша за 50 тис грн, ви можете оприлюднити в системі лише план закупівлі. Якщо сума більша за 50 тис. грн, вам обов”язково необхідно окрім плану також оприлюднити в системі договір.

   Відповісти
 • Олена
  24 Липня 2019, 08:42

  доброго дня! скажіть будь ласка чи вважається помилкою або неправильною назвою така назва поточного ремонту: Поточний ремонт автодороги по вул. Ген. Потапенка м. Лисичанськ, (будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь), згідно з ДК 021:2015:45230000-8. Казначейська служба заперечує таку назву і виправляє на :Поточний ремонт автодороги по вул. Ген. Потапенка м. Лисичанськ. ДК 021:2015: Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь.

  Відповісти
  • Zakupki.Prom.ua
   26 Листопада 2019, 16:02

   Добрий день, Олено. Законом не передбачено алгоритму побудови назви закупівлі. Але якщо ваше казначейство вимагає щоб інформація була вказана саме так, радимо проконсультуватись ще раз з ними, та дізнатись на підставі якого документу Ви маєте змінити назву. Зазвичай назва в електронній системі закупівель має відповідати назві предмету договору в паперовій формі.

   Відповісти
 • Егор
  13 Серпня 2019, 19:55

  Для пошуку ДК кодів зручно використовувати сайт https://212015.tk/

  Відповісти
 • Тетяна
  15 Січня 2020, 12:01

  Надайте, будь-ласка, роз’яснення стосовно п. 5 Порядку визначення предмету закупівлі (затв. наказом МЕРТ від 17.03.2016 № 454): «5. Якщо під час здійснення замовником закупівлі товарів передбачається також закупівля послуги (послуг), пов’язаної (пов’язаних) з поставкою товарів (зокрема послуги з транспортування, установки, монтажу, наладки, інсталяції програмного забезпечення, навчання персоналу тощо), предметом закупівлі в такому разі є товари за умови, що вартість такої послуги (таких послуг) не перевищує вартості самих товарів.» Перелік цих послуг визначається замовником окремо чи в загальній сумі вартості товару, однак це суперечить вимогам розділу 2 цього ж наказу. Оскільки, товар це один код Єдиного закупівельного словника, а послуги – це інший код ЄЗС. Тобто, обсяг закупівлі доцільно розділити на лоти. По-друге, «…предметом закупівлі в такому разі є товари за умови, що вартість такої послуги (таких послуг) не перевищує вартості самих товарів.». Знову ж таки виходить, що разом з вартістю товарів замовник має вказувати очікувану вартість послуг з транспортування, установки, монтажу, наладки, інсталяції програмного забезпечення, навчання персоналу тощо. Чого замовники взагалі ніколи не роблять. По-третє, додавання вартості перелічених послуг до товару, збільшує вартість самого товару, і він має завищену ціну у порівнянні з ринковими цінами. Причому, на відкритих (конкурентних) ринках споживач сам може вільно обирати у який спосіб будуть здійснені супутні послуги.

  Відповісти
 • Людмила
  21 Лютого 2020, 19:37

  Виготовлення пкд на капремонт даху 76.0 тис.грн самі роботи 1490.0 тис грн чи потрібно прлводити аідкриті торги на 2 предмета закупівлі даху

  Відповісти
 • Наталья
  24 Квітня 2020, 16:55

  Какой будет код ДК для онлайн курса?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   28 Квітня 2020, 15:07

   Наш онлайн-курс безкоштовний, визначати ДК не потрібно.

   Відповісти
 • Лілія
  13 Травня 2020, 14:47

  Доброго дня! Скажіть будь ласка в процесі роботи до основного договору додалася додаткова угода про оплату послуг додатково. Основний договір не дотягував до звіту про укладений договір (по старому законодавству). Як бути з додатковою угодою якщо казначейство вимагає висвітлювати все на прозоро, а основний договір не закидали на початку року? По додатковій угоді має бути здійснена проплата.

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   15 Травня 2020, 16:23

   Якщо раніше не був оприлюднений звіт про укладений договір, то технічно неможливо оприлюднити додаткову угоду до основного договору.

   Відповісти
   • Лілія
    24 Червня 2020, 15:30

    Чи можна в такому випадку в Звіті про договір вказати дані НЕ основного договору (який не був оприлюднений), а дані додаткової угоди (її номер та дату)?

   • Мисев Евгений
    06 Липня 2020, 17:33

    Чисто технічно, так зробити можна. Проте, якщо є така можливість, ми рекомендуємо замість додаткової угоди укласти окремий повноцінний договір і опублікувати його, адже публікувати окремо додаткову угоду у відриві від основного договору буде не дуже правильно. Але якщо Казначейство вимагає і їх влаштовує такий варіант, можете зробити так, як ви написали. Технічно ніяких обмежень не буде.

 • Айкуш
  20 Травня 2020, 14:36

  Добрий день! Підскажіть будь-ласка: “Державна уставнова проводить акредитацію, виконавець є монополістом до того послуги, які надає виконавець за кодом ДК 021:2015-99999999-9 “Не відображене в інших розділах” вартість послуг за договором складає 70402,87 грн. Як це відобразити в системі прозоро.

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   21 Травня 2020, 17:29

   Якщо сума за рік по одному предмету закупівлі не перевищує 200 тисяч (для послуг), а самі послуги можуть бути надані виключно певним суб’єктом господарювання – в системі можна опублікувати звіт про укладений договір.

   Відповісти
 • Тетяна
  09 Червня 2020, 15:17

  Доброго дня! Замовник оголосив відкриті торги по предмету закупівлі за кодом ДК 2015 39150000-8 “Меблі та приспособи різні” на суму 280 тис. грн. Зараз Замовником заплановано закупівлю стільців за кодом 39110000-6 “Сидіння, стільці та супутні вироби і частини до них” на суму 50 тис. грн. Чи можна оголосити спрощену закупівлю? Або ж необхідно за даним кодом також проводити відкриті торги, Так як це товари однієї групи? Заздалегідь дуже вдячна за відповідь!!!!

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   10 Червня 2020, 17:12

   У вас відбувається закупівля товарів. Відповідно до Наказу №454 предмет закупівлі товарів визначається за показником четвертої цифри. Тому, якщо загальна сума закупівель за кодом “39110000-6” не перевищить 200 тис. грн (якщо ви звичайний замовник) можете публікувати спрощену закупівлю.

   Відповісти
 • Олег
  15 Червня 2020, 10:50

  Підкажіть які коди ДК буде правильно застосувати при закупівлі вікон дерев’яних та вікон металопластикових? Буде один код чи різні коди? “Столярні вироби” (для дерев’яних вікон) та “Конструкції та їх частини” (для металопластикових вікон)?

  Відповісти
  • Лілія
   19 Червня 2020, 14:11

   Можливо краще предметом закупівлі обирати не товар (вікна), а роботи з заміни вікон (буде інший код ДК-як на роботи). Яка компетентна думка фахівців майданчику?

   Відповісти
  • Мисев Евгений
   24 Червня 2020, 16:51

   Зорієнтуйте будь-ласка чому ви розглядаєте класифікатор 44210000-5 – Конструкції та їх частини для визначення предмету закупівель металопластикових вікон, адже цей код не містить інформацію про вікна.

   Відповісти
   • Олег
    25 Червня 2020, 15:06

    Тобто будь -які вікна (як дерев’яні, так і металопластикові) повинні йти по коду ДК 442200008-8 Столярні вироби? Чи можна при таких закупівлях використати код ДК 45420000-7 Столярні та теслярні роботи (так як передбачається і демонтаж і монтаж вікон виконавцем)?

   • Мисев Евгений
    30 Червня 2020, 17:58

    Дійсно, дуже часто важко віднести предмет закупівлі до того чи іншого коду. Якщо користуватися інструкцією з сайту Прозоро, код 44220000-8 підходить і для металопластикових вікон. Якщо ж у вас вид предмету закупівлі визначений як “роботи”, тоді ви можете обрати класифікатор по будь-якій цифрі (необов’язково по 4-й).

 • Володимир
  24 Червня 2020, 15:26

  Які санкції можуть бути за невірне визначення коду ДК для закупівлі товару (4-ої цифри, тобто класу товару) якщо при цьому розділ та група вибрані вірно.

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   30 Червня 2020, 18:00

   У випадку порушення порядку визначення предмета закупівлі, Законом передбачений штраф в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів (зараз це 1700 грн). При повторному порушені протягом року сума збільшується в 2 рази.

   Відповісти
   • Володимир
    01 Липня 2020, 14:59

    Приклад: маски медичні – вірний код ДК 331 40000-3 “Медичні матеріали” чи 331 90000-8 – “Медичне обладнання та вироби медичного призначення різні “? Розділ та група при цьому однакові.

 • Юрій Блажкевич
  03 Липня 2020, 11:05

  Добрий день. Допоможіть розібратися. Нам необхідно закупити лічильник тепла з установкою. Вартість закупівлі – до 50 000 грн. Відповідно п. 5 розділу ІІ Наказу МЕРІТУ № 454 від 17.03.16 р., «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі» «Якщо під час здійснення замовником закупівлі товарів передбачається також закупівля послуги (послуг), пов’язаної (пов’язаних) з поставкою товарів (зокрема послуги з транспортування, установки, монтажу, наладки, інсталяції програмного забезпечення, навчання персоналу тощо), предметом закупівлі в такому разі є товари за умови, що вартість такої послуги (таких послуг) не перевищує вартості самих товарів». Дію даного наказу скасовано. В редакції нового наказу № 708 від 15.04.20 р. ця норма чомусь відсутня. Що нам потрібно робити? Чи тепер необхідно укласти договір на закупівлю послуг із встановлення лічильника, а в кошторисі просто вказати вартість лічильника? Чи потрібно укладати два окремі договори? Дякую.

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   10 Липня 2020, 10:06

   Добрий день. В тексті 454 Наказу після поняття “поставка товарів” в дужках було перерахування послуг (монтаж, установка і т.д.). В новій редакції Закону України “Про публічні закупівлі” у визначенні поняття “товари” також написано “послуги, пов’язані з постачанням таких товарів”. Щоправда, в Законі не розписано детально (як було в 454 Наказі), що мається на увазі під “постачанням”. Можна зробити припущення, що тут також йде мова про монтаж, наладку, установку і т.д. але за цим роз’ясненням краще звернутися до Мінекономіки.

   Відповісти
 • Наталія
  20 Липня 2020, 10:57

  Доброго дня! Не можу визначитися який код ДК обрати для послуг з вогнезахисної обробки деревини даху 4534 чи 7722. Допоможіть, будь ласка!!!

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   24 Липня 2020, 16:55

   Добрий день! Ми, на жаль, не можемо визначати за вас код класифікатора. Вам необхідно обрати той, який вам підходить більше за все, відповідно до вашої документації.

   Відповісти
 • Талавіра Віталій
  08 Вересня 2020, 16:20

  Маю свій варіант ЄЗС. Певні пояснення всередині файлу. https://drive.google.com/file/d/1NzQhY_M0j3B5yjLG3BZX1zI7XnASQmqI/view?usp=sharing

  Відповісти
 • Ирина
  26 Листопада 2020, 12:51

  Доброго дня! Якщо поточний ремонт фасаду, цоколю, встановлення вікон та дверей по одній будівлі, як рахувати, чи потрібно виходити на спрощену т.я. загальний код буде 4500 та більше 50тис, чи прямі договори взяти коди 4545, 4542 це не буде поділ? Вдячна за відповідь.

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   27 Листопада 2020, 18:13

   Відповідно до Наказу №708 Мінекономіки під час здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначається за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, згідно з термінологією державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво». Якщо поточний ремонт буде проводитись по одній будівлі, то вам необхідно проводити спрощену закупівлю, якщо вартість закупівлі від 50 до 200 тис. грн.

   Відповісти
 • Анонім
  15 Лютого 2021, 13:47

  Доброго дня. Таке питання: при закупівлі господарчих товарів, все товари було розділено по 4знаку класифікатору, жоден класифікатор не перетнув границю в 50тис.грн. Чи маю я право заключити один договір, з указанням в специфікації всих класифікаторів і видів товарів. При цьому в систему опилюднювати звіти по кожному класифікатору?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   16 Лютого 2021, 18:25

   Добрий день. Так, такі ситуації можливі. У разі, якщо у вас в договорі, наприклад, 2 (чи більше) предмета закупівлі за різними ДК, то вам необхідно оприлюднити 2 плани, та 2 звіти про договір. Сума кожного договору, яку ви будете зазначати в кожному звіті, має відповідати вартості закупівлі за окремим ДК. Загальну суму договору в системі вказувати не потрібно. Номер договору, дата укладення та строк дії будуть однакові в кожному звіті.
   Сканований файл договору можна завантажити в кожний звіт, або ви маєте можливість оприлюднити звіт без цього файлу договору (згідно із Законом – завантаження файлу не є обов’язковим). Детальніше за цим питанням можна прочитати у листі – роз’ясненні Мінекономіки № 3304-04_28729-06 від 05.05.2020.pdf
   Додатково звертаємо увагу, що сума по кожному ДК має не перевищувати 50 тис грн на рік. Якщо у вас буде декілька договорів, то потрібно визначити загальну вартість по кожному ДК, враховуючи всі договори. (Якщо по якомусь з ДК річна сума буде більше ніж 50 тис.грн- по цьому ДК потрібно проводити спрощену закупівлю або закупівлю шляхом запиту цін пропозицій в Prozorro Market)

   Відповісти
 • Марина
  26 Лютого 2021, 14:58

  доброго дня. Підкажіть будь ласка договір про надання юридичних послуг перевищує 50тис. чи можна укладати прямий договір

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   02 Березня 2021, 18:13

   Добрий день. Сама по собі закупівля юридичних послуг не є підставою для укладання прямого договору (при очікуваній вартості від 50 до 200 тисяч або до 1 млн для монополістів). Якщо ж ваша закупівля підпадає під підстави, які описанні в ч.7, ст. 3 ЗУ “Про публічні закупівлі”,тоді ви маєте право укласти прямий договір.

   Відповісти
 • Юрій
  22 Березня 2021, 14:36

  Доброго дня, Чи правильно я розумію, що у випадку поточного ремонту на обєкті (1 будівля) незалежно від його виду (наприклад різні види поточного ремонту – електрика, штукатурні роботи тощо в різних залах), якщо загальна сума перевищує 50 тисяч, то треба проводити спрощену і варіювати показниками 4-ї цифри неможливо?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   23 Березня 2021, 18:45

   Добрий день. Все вірно, при закупівлі послуг з поточного ремонту вид закупівлі визначається від суми, яка виділена на один об’єкт, в незалежності від кількості (видів) робіт по даному об’єкту.

   Відповісти
   • Анонім
    02 Квітня 2021, 11:34

    Дякую

 • Наталя
  10 Червня 2021, 12:56

  Як оприлюднити договір без використання електронної системи по продуктах харчування за різними кодами ДК

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   23 Червня 2021, 17:24

   Замовник може укласти один договір, який буде містити декілька різних класифікаторів ДК 021:2015, і опублікувати в електронній системі декілька звітів про договір про закупівлю. Під час публікації кожного такого звіту потрібно вказати інформація щодо одного й того самого договору (номер договору, дата підписання, з якого та по яке число дійсний), але решта інформації (сума, назва, характеристики і .т.д) вказується по кожному окремому предмету закупівлі в окремому звіті. Загальну суму договору по всіх позиціях вказувати не потрібно.

   Відповісти
 • alena/golovtsova1212@gmail/com
  19 Липня 2021, 17:00

  Здравствуйте, скажите пожалуйста если таблетки можно покупать по трех цифрам начала класификатора, можно ли закупить лабораторные услуги по трем цифрам класификатора?

  Відповісти
  • b.dontsov
   20 Липня 2021, 17:46

   Добрий день. Послуги визначаються за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника. Товари також. Просто фармацевтична продукція є виключенням з правил та визначається за третьою цифрою.

   Відповісти
 • Валентина
  01 Листопада 2022, 18:13

  в річному плані відображена закупка канцтоварів по коду “30190000-7” ,
  Як правильно при заключенні договору на канцтовари вносити код 30192700-8 чи 30190000-7 ?

  Відповісти
  • e.mysev
   25 Листопада 2022, 12:48

   В річному плані відображається код ДК 021:2015 за 4 цифрою Єдиного закупівельного словника. В закупівлі зазначаються найбільш наближені коди ДК в межах четвертої цифри. Тому предмет закупівлі буде прописаний в договорі за 4 цифрою, а специфікація по детальному коду ДК.

   Відповісти

Календар заходів

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5