Вплив та контроль закупівель: огляд інструментів та рекомендації з використання

Система Dozorro дозволяє постачальникам, замовникам та контролюючим органам системи публічних закупівель проводити моніторинг та забезпечувати контроль тендерів.Основні складові інфраструктури Dozorro – подання скарг та відгуків, їх опрацювання спільнотою Dozorro та аналітичні інструменти для підвищення ефективності та прозорості.
Dozorro спільнота – це громадські організації (ГО) та ініціативні замовники, які прагнуть покращити закупівлі в Україні.
ГО проводять щоденний моніторинг публічних закупівель. На майданчику Dozorro є повний перелік цих організацій. На сторінці ГО можна переглянути, скільки порушень вони виявили, яких заходів вжили та які відповіді отримали. Всі рухи ГО в системі відкриті, щоб  інші користувачі порталу могли стежити за професійністю та незалежністю моніторингу, і за необхідності повідомляти про маніпуляції чи низьку компетенцію організацій представникам Dozorro.
Замовники, які працюють з порталом, оперативно розглядають претензії та відповідають на відгуки щодо своїх закупівель.

Відгуки

Відгуки щодо будь-якої з оголошених закупівель можуть подавати як учасники тендера, так і спостерігачі. Цей відгук побачать інші постачальники, замовники та контролери – члени Dozorro спільноти. Відгуки допомагають будувати систему рейтингів та ризик-індикаторів у закупівлях.

[quote quote-text=”“Коли ви вибираєте, в якому готелі зупинитися у відпустці, то серед декількох готелів з однаковими цінами виберете той, у якого вищий рейтинг. Аналогічно ми хочемо створити рейтинги замовників та постачальників, щоб на їхній базі приймати рішення про доцільність, наприклад, подання пропозицій”, – директор програми інноваційних проектів Transparency International Україна Віктор Нестуля про систему відгуків Dozorro.” /]

Після інтеграції Dozorro із майданчиком  Zakupki.Prom.ua відправляти відгуки на закупівлі стало ще простіше: ви можете зробити це просто зі свого кабінету на майданчику та не відволікатися від робочого процесу на пошуки тендера.

Скарги

Якщо у вас виникають проблеми з взаємодією із замовниками, ви можете захистити свої інтереси та залишити скаргу. Детальна інформація про оскарження закупівель знаходиться за посиланням. На майданчику Dozorro містяться короткі інструкції по боротьбі з порушеннями. Ви можете обрати тип порушення та ознайомитись з  правовоми аспектами ситуації та практикою вирішення подібних питань, а також отримати шаблони листів до замовників та контролюючих органів.
Щоб АМКУ точно прийняв скаргу на розгляд, треба дотриматися низки правил під час оформлення. Експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua та юридичної компанії «Праве діло» проаналізували основні причини відхилення скарг та підготували практичні рекомендації щодо їх коректного подання.

Інструменти

В розділі “Інструменти” на порталі Dozorro зібрані сервіси, які допомагають проводити моніторинг та аналіз закупівель, у тому числі 4 сервіси, розроблені командою Dozorro: Публічний модуль аналітики, Професійний модуль аналітики, Система ризик індикаторів та Індекс найкращих практик.
Індекс найкращих практик оцінює замовників за 60 факторами та дозволяє оцінити, наскільки ваша компанія близько до рівня найкращих практик проведення закупівель за чотирма категоріями – конкурентність, якість процедур, доступність та прозорість.
Система ризик-індикаторів оцінює кожен завершений тендер з очікуваною вартістю понад 1 млн грн та допомагає швидко оцінити рівень ризику неефективного проведення процедури чи обмеження конкуренції для окремого тендера та замовника. Покрокова інструкція з використання системи знаходиться за посиланням.
Публічний модуль аналітики дає можливість проаналізувати всю інформацію, яка є у системі Prozorro з самого її початку. За допомогою цього сервису ви можете розібрати свої закупівлі як замовник, оцінити потенційні ринки, своїх конкурентів, подивитися, на які тендери подавалися скарги, та навіть готувати звіти. Щоб детальніше вивчити функціонал публічного модуля аналітики, передивіться відео-інструкцію.
Професійний модуль аналітики надає користувачам розширені можливості: створення власних показників і об’єктів: діаграм, таблиць, графіків тощо, що дозволяє налаштувати аналітику під специфічні потреби кожного користувача. Більше про можливості професійного аналітичного модуля – у відео.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (3)

 • Найчастіші порушення в ProZorro та методи боротьби з ними
  30 Березня 2018, 17:10

  […] ⇒ Вплив та контроль закупівель: огляд інструментів та… […]

  Відповісти
 • Оскарження закупівель - Zakupki.education
  30 Березня 2018, 17:19

  […] що відбулися до завершення періоду прийому пропозицій подаються учасником із моменту оголошення закупівлі, але не пізніше ніж за […]

  Відповісти
 • Проти ProZorro: найчастіші порушення в системі — Academy
  20 Червня 2018, 15:53

  […] ⇒ Вплив та контроль закупівель: огляд інструментів та… […]

  Відповісти

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1