Постанова №1266: кого стосуються нові вимоги та як їх легко виконати

Оновлено 09.11.2022

Зміст

Кого це стосується
Що це означає на практиці
Інструмент для публікації обґрунтування на особистому сайті

19.12.2020 набула чинності Постанова КМУ від 16 грудня 2020 р. № 1266, відповідно до якої державні замовники повинні на власному сайті публікувати обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та очікуваної вартості предмета закупівлі.

Ми розробили інструмент, який допоможе вам взагалі без зусиль оприлюднювати відповідну інформацію. Але перед тим як перейти до цього інструмента, давайте розглянемо текст самої постанови та спробуємо знайти відповіді на деякі запитання.

Кого це стосується

Постанова №1266 вносить зміни до іншої Постанови КМУ від 11 жовтня 2016 р. № 710 і стосується наступних категорій замовників:

 • правління Пенсійного фонду України та правлінь фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування;
 • органів місцевого самоврядування;
 • головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників нижчого рівня;
 • суб’єктів господарювання державного сектору економіки (з реєстром можна ознайомитися за посиланням).

Дані замовники мають оприлюднити обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель.

При цьому, першим двом категоріям лише рекомендується оприлюднювати таке обґрунтування, а від решти – вимагається

Що це означає на практиці

В тексті Постанови немає трактування поняттю “обґрунтування”, тому давайте самі спробуємо розібратися, що мається на увазі та подивимося реальні приклади обґрунтування деяких замовників, які вже були опубліковані. 

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі. В нашому розумінні тут необхідно описати, чому закуповуються саме такі товари, роботи чи послуги, а не будь-які інші (з аналогічним призначенням, але іншими характеристиками). Ось, наприклад, обґрунтування характеристик бензину з посиланням на вимоги та рекомендації з експлуатації транспортних засобів:

Обґрунтування розміру бюджетного призначення. Що мається на увазі під цим пунктом – зараз сказати важко. Можливо відповідними органами буде випущено роз’яснення, яку інформацію потрібно публікувати щодо даного обґрунтування. А поки такого роз’яснення немає, давайте подивимося на приклад публікації інформації від одного з замовників:

Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі. Тут, скоріше за все, потрібно відобразити розрахунки або аргументувати вибір очікуваної вартості. Нагадаємо, що для розрахунку замовники можуть використовувати Примірну методику, яка затверджена Наказом Мінекономіки №275 від 18.02.2020, або розробити свою власну. Один із реальних прикладів обґрунтування виглядає так:

Публікувати вищевказані обґрунтування потрібно у відкритих торгах з особливостями, закупівлях енергосервісу та рамкових угодах.

За роз’ясненнями щодо даної Постанови рекомендуємо звертатися до Державної аудиторської служби України як до органу, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю. А ми переходимо до інструменту.

Інструмент для публікації обґрунтування на особистому сайті

Що ж, на нашу думку, буде м’яко кажучи не дуже зручно кожного разу після створення закупівлі звертатися до адміністратора вашого сайту з проханням опублікувати відповідне обґрунтування. Тому ми розробили інструмент, який дозволить обмежитися лише одним таким зверненням. Називається він “віджет”. 

Детальні відповіді на запитання, що таке віджет та як його встановити, ви знайдете за посиланням.

Зараз же ми розглянемо принцип його роботи. На сторінці створення закупівлі у вас з’явилася нова кнопка “Додати обґрунтування для відображення на сайті замовника”.

Натиснувши дану кнопку, у вас з’явиться поле, в яке ви можете внести обґрунтування, яке ми розглянули вище. Після оголошення закупівлі це поле разом з іншою інформацією (узагальнена назва, очікувана вартість, примітки) будуть відображені на вашому сайті.

Варто зауважити, що текст цих обґрунтувань не буде переданий на веб-порталі prozorro.gov.ua (Постановою це не вимагається). Переглянути його можна буде виключно на вашому сайті.

Таким чином вам достатньо один раз встановити віджет на ваш сайт і в подальшому ви з легкістю зможете виконувати вимоги постанови №710. 


Світлана Мазова, Zakupki.Prom.ua
Олександр Наріжний, фахівець  відділу розвитку державних закупівель майданчика Zakupki.Prom.ua.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (31)

 • Світлана
  26 Лютого 2021, 11:57

  Думаю, що співпраці з Вами в цій області буде для мене дуже корисною. Всього найкращого

  Відповісти
  • Світлана
   01 Березня 2021, 19:49

   Чи стосується вимога оприлюднювати на ваасному сайті інформацію та обгрунтування цвнидержавних закладів вищої освіти?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    09 Березня 2021, 18:33

    Якщо державний заклад вищої освіти є розпорядником бюджетних коштів або відноситься до суб’єктів господарювання державного сектору економіки – публікувати обґрунтування потрібно.

 • Балдіна Людмила
  26 Лютого 2021, 12:26

  Ви як завжди на висоті: тільки про щось замислишся, а воно вже є.

  Відповісти
 • Лілія
  26 Лютого 2021, 13:32

  Чи стосуються ці нові вимоги Звіту про закупівлю без використання системи?

  Відповісти
  • Анонім
   26 Лютого 2021, 13:54

   Публікувати вищевказані обґрунтування потрібно в усіх видах закупівель, крім спрощених/допорогових, а також закупівель без використання електронної системи.

   Відповісти
  • Тетяна
   26 Лютого 2021, 14:06

   Теж цікавить таке питання

   Відповісти
  • Мисев Евгений
   03 Березня 2021, 16:28

   Ці нововведення стосуються усіх видів закупівель, окрім спрощених/допорогових, а також закупівель без використання електронної системи.

   Відповісти
 • Анонім
  26 Лютого 2021, 13:45

  А як воно буде виглядати на сайті у кінцевому результаті, можна приклад? Можливо хтось вже користувався віджетом

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   02 Березня 2021, 18:14

   Приклад можна подивитися на сайті Укрпошти за посиланням. Але найближчим часом ми трохи переробимо відображення (приведемо до більш компактного вигляду).

   Відповісти
 • Катерина
  01 Березня 2021, 09:54

  Тобто, я вірно розумію, комунальних підприємств – одержувачів бюджетних коштів ця постанова не стосується?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   04 Березня 2021, 15:29

   Так, одержувачів бюджетних коштів дана постанова не стосується. Але за умови, що такі підприємства не є розпорядниками коштів.

   Відповісти
 • Олена
  01 Березня 2021, 10:20

  Чи стосується ця постанова органів державної служби?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   04 Березня 2021, 15:28

   Дана постанова стосується тих категорій замовників, які перераховані у вищезазначеному матеріалі. Для більш детальної відповіді, напишіть будь ласка, про який орган державної служби йде мова.

   Відповісти
 • Людмила
  01 Березня 2021, 16:33

  чи стосуються вимоги цієї постанови закупівель за переговорною процедурою у монополістів (теплоенергії)?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   03 Березня 2021, 19:03

   Якщо ви підпадаєте під дію даної постанови і публікуєте переговорну процедуру, то так. Відповідно до постанови, замовники мають оприлюднити обґрунтування протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель.

   Відповісти
 • Валентина
  01 Березня 2021, 16:38

  Дякую за допомогу! Питання: чи можливо буде підгрузити обгрунтування після оголошення відкритих торгів на протязі 5 робочих днів?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   03 Березня 2021, 16:34

   Так, внести обґрунтування у вже оголошену закупівлю можливо. Дана інформація підтягнеться, але це може трапитись не одразу. Так як потрібен час на синхронізацію.

   Відповісти
 • Вікторія
  12 Квітня 2021, 15:22

  Чи стосуються ці вимоги комунальних некомерційних підприємств? Адже вони отримують кошти від міської ради

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   13 Квітня 2021, 17:38

   Відповідно до тексту Постанови, вимоги щодо обов’язкового оприлюднення обґрунтування стосується головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників нижчого рівня, а також суб’єктів господарювання державного сектору економіки (з реєстром можна ознайомитися за посиланням).
   Більш детальна інформація, на жаль, відсутня. У разі потреби роз’яснення з цього приводу, ви можете звернутися до Державної аудиторської служби України.

   Відповісти
 • Іван
  05 Травня 2021, 21:44

  Я якщо немає свого сайту та у вищестоячої організації теж немає?

  Відповісти
  • a.ivlieva
   07 Травня 2021, 12:21

   Тоді, для виконання вимог постанови, потрібно буде цей сайт створити.

   Відповісти
   • Іван
    13 Травня 2021, 21:00

    Згоден, але на цей час немає законодачого обо’вязку створювати власні сайти замовникам. При цьому ніхто коштів на цю потребу не виділяв.

 • Олександра
  29 Червня 2021, 14:50

  Як узнати хто являється головним розпорядником коштів колоній Харківської області?

  Відповісти
 • Ірина
  17 Вересня 2021, 14:28

  Доброго дня! Постанова 710 стосується закупівель, пов’язаних з утриманням головних розпорядників бюджетних коштів чи всіх закупівель, навіть не пов’язаних з їх утриманням

  Відповісти
  • b.dontsov
   22 Вересня 2021, 10:49

   Добрий день. Постанова 710 не містить виключень щодо коштів, які не пов’язані з утриманням розпорядників бюджетних коштів. Тобто дії замовника щодо публікації обгрунтування не залежать від напряму використання коштів.

   Відповісти
 • Анонім
  10 Листопада 2021, 18:05

  Доброго вечора! Скажіть, будь ласка, з якого часу потрібно було оприлюднювати таке обгрунтування? Я проводила в грудні 2020 року закупівлі на 2021 рік, чи ці теж треба було вносити? Чи тільки ті, які вже почались з 2021 року?

  Відповісти
 • Gerald
  11 Лютого 2022, 14:02

  Ну немає у розпорядника власного сайту, та у головного теж. Механізм для створення таких сайтів передбачений тільки для органів виконачої влади, зокрема Порядок функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади. Для інших структур ані правового, ані технічного механізму зараз немає. Більш того, залишається незрозумілим на виконання яких законів взагалі прийнято зазначену постанову КМУ.

  Відповісти
  • Lawyer
   11 Лютого 2022, 20:52

   Згідно з положеннями ЗУ “Про доступ до публічної інформації” розпорядники інформації зобов’язані опубліковувати інформацію про діяльність суб’єктів владних повноважень, порядок обов’язкового оприлюднення якої встановлений цим законом або іншими законами, проте не підзаконними актами, зокрема постановами КМУ.

   Відповісти
  • e.mysev
   16 Лютого 2022, 16:35

   За роз’ясненнями щодо норм законодавства про публічні закупівлі радимо звертатися до КМУ та Уповноваженого органу з питань закупівель — Мінекономіки.

   Відповісти
 • Надія
  20 Жовтня 2022, 11:01

  Дуже корисна інформація,дякую.

  Відповісти

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1