Як брати участь у закупівлях за рамковими угодами

Зміст інструкції

Що таке рамкова угода
Як стати учасником рамкового договору
Як подати пропозицію
Етап прекваліфікації
Аукціон на пониження в рамковій угоді
Етап кваліфікації у рамковій угоді
Етап підписання та активації угоди
Подальші закупівлі за рамковими угодами

Що таке рамкова угода

Щоб створити закупівлю, перейдіть до розділу «Публічні закупівлі». Зі списку, що з’явиться, виберіть «Закупівлі» та натисніть на кнопку «Нова закупівля». 

Рамкова угода – це процедура, яку державні замовники можуть використовувати для типових закупівель, що повторюються з року в рік.

Рамкова угода дозволяє укласти “попередній” (рамковий) договір на термін до 4 років включно із певним колом учасників (мінімум – 3 учасників), щоб у подальшому під час проведення закупівель певних товарів чи послуг ці постачальники брали у них участь, а закупівлі проходили швидше.

Етапи роботи з рамковою угодою:

  • укладення рамкової угоди в цілому
  • проведення конкретної закупівлі за рамковою угодою

Щоб взяти участь у закупівлі за рамковою угодою, треба спочатку пройти відбір та підписати з замовником саму рамкову угоду.

Якщо ви станете учасником рамкового договору, у подальшому, коли замовник буде оголошувати закупівлю в його межах, ви будете автоматично отримувати запрошення.

Як стати учасником рамкового договору

Оголошення про рамкову угоду відображається у загальному списку тендерів, її можна знайти за фільтром “Тип процедури / Рамкова угода”.

На сторінці оголошення буде відображатись позначка “Укладення рамкової угоди”. Перед поданням пропозиції постачальнику необхідно ретельно вивчити строки угоди та тендерну документацію.

Як подати пропозицію

Більш детально про те, як подати пропозицію до закупівлі, читайте у цій інструкції.

Термін подачі пропозиції до рамкової угоди – не менше 30 днів. З них перші 20 днів ви зможете задавати замовнику питання та уточнювати інформацію.

Натисніть кнопку “Подати пропозицію”, щоб перейти на сторінку подачі.

Завантажте документи до закупівлі та визначте їх тип.

рамкова угода-як взяти участь-zakupki.prom.ua-3

Нижче на сторінці подачі знайдіть розділ із лотом закупівлі та натисніть кнопку “Взяти участь”, щоб додати цінову пропозицію. Також тут ви зможете додати інформацію про субпідрядників.

Рамкова угода є однолотовою, проте у одному лоті може бути декілька позицій.

Підтвердіть відповідність кваліфікаційним вимогам – для цього поставте прапорці у відповідних полях. Оберіть, чи підтверджувати пропозицію після зміни будь-яких умов закупівлі.

Після перевірки усіх даних натисніть на кнопку “Подати пропозицію”. Після подачі ваша пропозиція буде відображатись на сторінці лоту. Якщо замовник додасть зміни в оголошення, ви отримаєте сповіщення.

рамкова угода-як взяти участь-zakupki.prom.ua-5

Зверніть увагу, що після 12.04.2021 необхідно обов’язково підписувати електронним підписом усю пропозицію в цілому. Це стосується усіх конкурентних закупівель, крім допорогових. Більш детально читайте за посиланням.

Після завершення прийому пропозицій оголошення про угоду переходить до етапу прекваліфікації.

Етап прекваліфікації

На етапі прекваліфікації замовник вирішує, чи допустити учасників, які подали пропозиції, до аукціону на пониження. Пропозиції мають перевірятися на відповідність кваліфікаційним критеріям згідно зі статтями 16 та 17 закону “Про публічні закупівлі”.

Замовник на цьому етапі може:

  • підтвердити вашу пропозицію та допустити до аукціону на пониження
  • відхилити вашу пропозицію та не допустити до подальшої участі

Деталі протоколу розгляду ви зможете переглянути на сторінці угоди

рамкова угода-як взяти участь-zakupki.prom.ua-8

Якщо замовник відхилив вашу пропозицію, вам надійде сповіщення на електронну пошту.

рамкова угода-як взяти участь-zakupki.prom.ua-7

Якщо замовник відхилив вашу пропозицію, на етапі прекваліфікації є період оскарження (5 днів), протягом якого ви можете подати скаргу до АМКУ.

Дізнайтеся детальніше як подати скаргу та як оплатити подання скарги до АМКУ.

Якщо у рамкову угоду подається скарга, процес зупиняється, доки АМКУ не прийме рішення щодо неї.

Після етапу прекваліфікації оголошення про рамкову угоду переходить на етап аукціону на пониження.

Якщо в оголошення подано менше 3 пропозицій – воно набуває статусу “Не відбулося”.

Аукціон на пониження в рамковій угоді

Як і в інших видах закупівель, аукціон призначається автоматично на визначений системою день та час та проходить у 3 раунди. Детальніше про аукціон на пониження можна прочитати за посиланням.

Проте на відміну від інших процедур у системі Prozorro, в аукціоні рамкової угоди переможцем вважається не один учасник, а та кількість учасників із найменшими цінами, яку замовник вказав як максимальну під час публікації оголошення.

Після завершення аукціону оголошення щодо рамкової угоди переходить до етапу кваліфікації. А на розгляд замовника попадає не один учасник, а та кількість учасників із найменшими цінами, яку замовник вказав як максимальну під час публікації оголошення, але не менше 3 учасників.

Етап кваліфікації у рамковій угоді

Під час етапу кваліфікації замовник розглядає пропозиції учасників, що стали переможцями етапу аукціону, схвалює чи відхиляє їх.

Після того, як замовник оцінить усі пропозиції та сформує протокол розгляду, починається період оскарження (5 днів), під час якого постачальники знову можуть подати скаргу у АМКУ.

У цей же час вам буде необхідно завантажити до системи документ, в якому буде міститись оновлена цінова пропозиція (згідно з результатами аукціону на пониження) та вказана ціна за одиницю по кожній з позицій угоди.

Щоб ви не пропустили цей крок, ми надішлемо сповіщення на електронну пошту.

Етап підписання та активації угоди

Коли період оскарження завершиться, починається етап підписання та активації угоди.

В системі Prozorro передбачено 45 днів, щоб замовник та усі учасники підписали рамкову угоду, після чого замовник додає інформацію щодо неї до системи і підтверджує активацію.

Подальші закупівлі за рамковими угодами

В подальшому, коли замовник буде оголошувати закупівлі за цією рамковою угодою, усі учасники угоди будуть отримувати запрошення та зможуть вирішувати, чи брати участь кожного разу окремо.

Варто взяти до уваги, що в рамковій угоді замовник може зазначити максимальну кількість разів, коли учасник може не подати пропозиції до оголошених закупівель, після чого учасника буде виключено з рамкової угоди.  

Наприклад, замовник вказав максимальну кількість пропусків 5. Після підписання рамкової угоди замовник періодично оголошує закупівлі, сповіщення про які отримують лише учасники такої рамкової угоди. Учасники зобов’язані подавати свої цінові пропозиції у такі закупівлі. Якщо з будь-яких причин учасник не подає свою ціну до таких закупівель 5 разів – його виключають з числа учасників і надалі він не зможе подавати свою ціну до закупівель, оголошених по даній рамковій угоді.

Ось і все. Бажаємо успішних закупівель на майданчику Zakupki.Prom.ua!

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5