Як обрати надійний пароль та почувати себе безпечно

Yak obrati nadijnij parol ta pochuvati sebe bezpechno - Education.Zakupki.Prom.ua

Не секрет, що паролі мають велику грошову цінність для кіберзлочинців. Коли кількість облікових записів (акаунтів) у різноманітних онлайн-сервісах збільшується, важливість використання надійних, унікальних паролів суттєво зростає.

У цій статті ми зібрали для вас практичні поради, як створити надійний пароль на основі рекомендацій від світових лідерів, постачальників антивірусного програмного забезпечення.

Не використовуйте особисту інформацію

Не використовуйте у своїх паролях: 

  • своє ім’я чи імена членів сім’ї;
  • клички домашніх тварин;
  • особисту адресу;
  • номер телефону;
  • день народження. 

Ці дані можуть бути загальнодоступними (наприклад, у соціальних мережах). Тому хакери можуть їх легко отримати. 

Не використовуйте справжні слова

Програмне забезпечення хакерів може обробляти кожне слово у словнику, а також комбінації букв та цифр, поки не буде знайдено відповідність. Тому не використовуйте реальні слова зі словника чи власних назв. 

Замість цього використовуйте спеціальні символи. Поєднуючи великі та малі літери з цифрами та спеціальними символами, такими як “&” або “$”, ви можете збільшити складність свого пароля та зменшити шанси на те, що хтось потенційно може зламати ваш обліковий запис.

Не використовуйте поширені комбінації

Такі паролі, як 123456 або 1111 можуть стати легкою здобиччю для кіберзлочинців. Тому краще не використовувати прості комбінації цифр. 

Використовуйте довгі паролі

Чим довше пароль, тим важче його зламати. Коли ви створюєте пароль, краще ввести не менше 10 символів.

Не записуйте паролі на папері

В англійській мові вже давно є таке поняття, як dumpster-diving (“смітник” та “дайвінг”). Воно з’явилося на тлі реальних історій, коли хакери отримували паролі, перекопуючи сміття. 

Також краще втриматися від спокуси сховати паролі під клавіатурою або розмістити їх на моніторі.  

Регулярно міняйте паролі

Паролі від особистого кабінету банків, платіжних систем слід змінювати щомісяця або два. 

Паролі для входу в комп’ютер слід змінювати не рідше одного разу на квартал. 

Використання одного і того ж пароля протягом більш тривалих періодів може поставити під загрозу вашу інформацію, якщо трапляється витік даних.

Використовуйте різні паролі в різних облікових записах

Не використовуйте один і той же пароль у різних облікових записах. Якщо хакер зламає його, то вся інформація, захищена цим паролем в інших облікових записах, також може бути розкрита.

Не вводьте паролі на пристроях чи мережах, якими ви не керуєте

Ніколи не вводьте свій пароль на комп’ютері іншої людини. Він може зберігатися без вашого відома.

Використовуючи свої пристрої на загальнодоступному Wi-Fi, вам слід уникати відвідування веб-сайтів, які вимагають увійти до свого облікового запису, наприклад, онлайн-банкінг. 

Коли ви перебуваєте в незахищеній загальнодоступній мережі, ваші незашифровані дані може перехопити хакер, що перебуває поблизу. Щоб убезпечити себе від цих загроз, завжди потрібно використовувати віртуальну приватну мережу (VPN).

Наостанок

У цій статті ми розібрали прості, але ефективні поради, які значно підвищують надійність ваших паролів в інтернет-просторі. Бажаємо безпечного та комфортного перебування в цифровому світі. 

Відмова від відповідальності. Матеріали та інформація, розміщені у цій статті представлені в загальних рисах, для загального ознайомлення. Користувач самостійно приймає рішення про їх використання без отримання індивідуальної професійної консультації. Товариство не несе ніякої відповідальності і не приймає зобов’язання по відшкодуванню збитків, що виникли внаслідок будь-яких дій, які були або будуть вжиті будь-ким, хто поклався на таку інформацію, або за будь-яке рішення, прийняте на її основі.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1