Як опублікувати Відкриті торги з особливостями

Зміст 

Оголошення закупівлі
Прийом пропозицій
Аукціон
Кваліфікація учасників
Підписання договору та завершення закупівлі

Оголошення закупівлі

Оголосити процедуру відкритих торгів на майданчику можна двома шляхами:

 1. З плану. Читайте детальніше: Як зв’язати план закупівель з тендером
 2. З розділу “Публічні закупівлі”.

Розглянемо з вами другий варіант. 

Щоб створити закупівлю, перейдіть до розділу “Публічні закупівлі”. Зі списку, що з’явиться, виберіть “Закупівлі”:

Натісніть кнопку “Нова закупівля”:

Виберіть тип процедури “Відкриті торги з особливостями”:

Замовник може розділити закупівлю на лоти.

Лот – це визначена замовником частина товарів, робіт чи послуг, в яку постачальник може подавати пропозицію. Наприклад, при закупівлі овочів ви можете розділити їх на окремі лоти (лот 1 – буряк, лот 2 – капуста, лот 3 – цибуля і т.д.). В такому випадку постачальники зможуть брати участь в одному чи декількох окремих лотах, якщо, наприклад, вони не мають всіх видів овочей.

Відкриті торги з особливостями автоматично створюються як лотова закупівля, при цьому лот може бути тільки один. Тобто зараз немає потреби ставити відмітку, що закупівля буде мультилотовою чи навпаки.

Якщо лот один – вказуєте інформацію про весь предмет закупівлі в першому лоті. Якщо хочете розділити на декілька частин – додаєте новий лот. Детальніше про це поговоримо далі.

Визначте метод оцінки пропозиції:

 • за найнижчою ціною – першим на розгляд потрапить учасник, який запропонував найменшу ціну за товар;
 • за вартістю життєвого циклу – застосовується у випадку, якщо замовник бажає оцінити предмет закупівлі не лише за його ціною, а й за вартістю його утримання, обслуговування, утилізації та інших додаткових витрат. Детальніше про це метод оцінки ви можете дізнатися за посиланням.

Далі, вкажіть ідентифікатор плану закупівлі. Якщо ви оголошуєте закупівлю зі сторінки плану – ідентифікатор заповнюється автоматично. 

Далі – вкажіть вид предмета закупівлі: товари, роботи чи послуги. 

За потреби, у блоці “Контактні дані” оберіть співробітника, який відповідальний за проведення відкритих торгів.  Його дані будуть відображатися на сторінці закупівлі.

Якщо в особистому кабінеті зареєстровано лише одного користувача, його автоматично буде обрано системою.

У блоці “Інформація про закупівлю”:

 • вкажіть узагальнену назву закупівлі;
 • в примітках можна вказати будь-яку додаткову інформацію, яку ви вважаєте за необхідне зазначити. Дане поле не є обов’язковим для заповнення.

Якщо в закупівлі наявна велика кількість номенклатурних позицій, то процес додавання цієї інформації до закупівлі займає багато часу. Тому ви можете скористатись імпортом специфікацій з Excel, що дозволить прискорити цей процес:

У полі “Документація до закупівлі” необхідно завантажити тендерну документацію (не більше 100 файлів по 49 МВ кожен). За бажанням можете вибрати тип файлів (технічний опис предмету закупівлі, проєкт договору тощо):

Зверніть увагу! Після того, як закупівля буде опублікована, видалити документи з системи неможливо.

Очікувана вартість вказується нижче при заповненні інформації про лоти. На цьому етапі потрібно зазначити валюту та чи включає очікувана вартість ПДВ:

Відповідно до Постанови КМУ № 710 від 11 жовтня 2016 р. деякі замовники повинні на власному веб-сайті оприлюднити обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі. Детальніше за посиланням.

Вкажіть кінцевий строк подання тендерних пропозицій. Загалом період прийому пропозицій повинен тривати не менше 7 календарних днів (згідно ст. 253 ЦКУ перебіг строків починається з наступного дня).

Далі йде блок Електронна тендерна документація. Він призначений для того, щоб постачальники під час подання своєї пропозиції могли підтвердити, що в замовника відсутні підстави для відхилення по статті 17.

Звертаємо увагу, що відповідно до чинних особливостей проведення відкритих торгів замовник не може вимагати від учасника файли для підтвердження відсутності підстав. Тому наразі в цьому розділі вам не потрібно нічого змінювати, просто пропускаєте його і переходите далі. 

Як зазначалося вище, відкриті торги – це завжди лотова закупівля. За замовчуванням створений один лот, в якому також потрібно вказати узагальнену назву та, за бажанням, примітки:

Нижче потрібно вказати очікувану вартість лоту (або всієї закупівлі, якщо лот буде один), а також крок зниження ціни під час аукціону. Він повинен бути в межах від 0,5% до 3% від очікуваної вартості.

Зверніть увагу! У відкритих торгах з особливостями в постачальників буде можливість запропонувати ціну, що більше за очікувану вартість вашої закупівлі. Вам треба буде заздалегідь продумати, яким чином ви будете розглядати такі пропозиції.

Для цього у тендерній документації необхідно прописати чи приймаєте ви до розгляду пропозиції з ціною, що перевищують очікувану вартість. Якщо приймаєте, необхідно зазначити максимальний відсоток, на який цінова пропозиція учасника може бути більшою за вашу очікувану вартість. Якщо напишите, що не приймаєте, ви матимете право такі пропозиції відхиляти. 

За бажанням ви можете встановити вимогу про забезпечення тендерної пропозиції та виконання договору. Детальніше про це ви можете дізнатись з інструкції.

Нижче можна завантажити документацію, яка стосується конкретного лота. Раніше в даній інструкції документація вже згадувалась. То була загальна документація до всієї закупівлі. Тобто, якщо у вас два лоти, то ця документація буде відображена в кожному з них. А якщо у вас ці самі два лоти, то файли, які ви оприлюдните на даному етапі у лоті №1, не будуть відображатися у лоті №2 і навпаки.

Якщо закупівля передбачає нецінові критерії, додайте та вкажіть їх назву, опис та вагу. Як правильно це зробити, ви можете дізнатись з інструкції – Нецінові критерії.

Вкажіть умови оплати за договором (поле “опис” не є обов’язковим для заповнення).  Дана інформація дозволить потенційним постачальникам швидше прийняти рішення щодо участі у закупівлі.

Якщо в полі “Оплата після події” ви виберете варіант “інша подія”, то для більш розширеного інформування постачальників поле “опис” необхідно заповнити. Якщо, наприклад, у вас передбачено аванс і післяоплата, тоді створіть ще одну умову (кнопка “Додати умови оплати) та заповніть обидві таблиці. Сумарний відсоток по всім видам оплати повинен дорівнювати 100%:

У блоці “Товари, роботи та послуги” вкажіть:

 • конкретну назву предмета закупівлі, що передбачена річним планом;
 • зазначте кількість (допускається ціле або дробове число, де можливо вказати три знаки після коми) та виберіть одиницю виміру зі списку;

 • виберіть код класифікатора ДК 021:2015 , який відповідає предмету закупівлі та, за наявності, інші додаткові класифікатори (МНН, НК 024:2019 тощо).

Замовнику потрібно вказати максимально детальний код, а узагальнений за 4 знаком система виведе сама. Наприклад, для буряка можна визначити код аж за восьмою цифрою (03221111-7 – Буряк). Саме цей код ви вибираєте на майданчику. У формі оголошення, яка формується системою автоматично, буде відображено обраний вами код, а також автоматично сформується окремий рядок з вашим кодом, але за четвертим знаком (03220000-9 – Овочі, фрукти та горіхи).

Визначте період поставки товару, надання послуг чи виконання робіт. Поле для вибору початкового строку поставки не є обов’язковим. Ви можете вказати тільки кінцевий строк:

Вкажіть місце поставки товару, надання послуг чи виконання робіт (за бажанням, ви можете поставити позначку “Інші умови постачання”, тоді в оголошенні буде вказано, що всі адреси перелічені в документації).

У разі, коли оприлюднення інформації про місце поставки несе загрозу безпеці замовника, вам достатньо буде вказати тільки назву населеного пункту, в який здійснюється доставка товару (в якому виконуються роботи чи надаються послуги)

Відповідно до наказу Мінекономрозвитку №1082, якщо у вас є декілька номенклатурних позицій товарів або послуг, кожну таку позицію потрібно відобразити в електронній системі. Для цього натисніть кнопку “Додати позицію”. Щоб зекономити свій час, ви можете натиснути “Копіювати позицію”, тоді інформація автоматично буде скопійована з попередньої позиції. Вам залишиться лише відредагувати необхідні дані. 

Зверніть увагу, що код класифікатора по кожній з позицій має бути із однієї групи та співпадати за четвертою цифрою ДК 021:2015 (за третьою для фармацевтичної продукції).

Аналогічно, якщо у вас декілька лотів – ви можете додати їх натиснувши відповідну кнопку:

Після внесення всієї інформації, натисніть кнопку “Зберегти та перейти до підписання”. Або у вас є змога натиснути на кнопку “Зберегти чернетку” для того, щоб опублікувати закупівлю пізніше.

Якщо ви натиснули кнопку “Зберегти та перейти до підписання”, але внесена інформація не зберігається (на сторінці нічого не змінилось) – ретельно перегляньте форму заповненого оголошення, системою автоматично буде вказано причину помилки для її виправлення.

Після збереження закупівлі, якщо все заповнено коректно, сторінка оновиться і ви побачите надпис “Ваші дані відправляються в ЦБД Prozorro”. Приблизно через 5-10 секунд можна переходити до підписання. 

Підпишіть оголошення за допомогою електронного підпису, натиснувши на кнопку “Підписати КЕП та опублікувати”.

Прийом пропозицій

В даний період учасники мають можливість не пізніше ніж за три дні до закінчення строку подання тендерних пропозицій звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації або з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі.

Усі запитання/вимоги зберігаються в системі без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Вони є доступними для перегляду всім користувачам, незалежно від статусу закупівлі.

У вкладці “Питання” публікуються запитання, які поставлені з метою деталізації інформації для формування пропозиції.

У вкладці “Вимоги” публікуються вимоги, що стосуються умов оголошеної закупівлі в системі, зокрема, усунення порушень.

Якщо до вашої закупівлі було поставлено запитання або подано вимогу, вам одразу прийде повідомлення на електронну адресу, на яку ви зареєстрували ваш кабінет.

Паралельно, ви отримаєте повідомлення в особистому кабінеті.

Якщо учасником було поставлено запитання або висунута вимога, замовник зобов’язаний надати відповідь протягом 3 календарних днів з дня оприлюднення запитання або вимоги в системі. 

Для того, щоб надати відповідь на запитання:

 • перейдіть до відповідної вкладки та натисніть на запитання;
 • напишіть свою відповідь та натисніть кнопку “Відповісти”. 

Для того, щоб надати відповідь на вимогу:

 • перейдіть до відповідної вкладки, натисніть на вимогу, а потім на кнопку “Відповісти”;

 • прийміть рішення та виберіть зі списку або «Задовольнити вимогу», якщо ви погоджуєтесь з аргументами учасника, або «Відхилити вимогу» якщо аргументи учасника не переконливі, або “Відхилити вимогу як недійсну” якщо звернення не актуальне, не стосується закупівлі тощо;
 • в полі “Опис” напишіть свою відповідь;
 • також ви можете завантажити будь-який документ, який стане доповненням до вашої відповіді. Зробити це можливо через кнопку “Прикріпити файл”;
 • натисніть кнопку “Опублікувати відповідь”.

Після розміщення відповіді на вимогу, вона набуває статусу “Розглянута”. 

Зверніть увагу! У разі ненадання вами роз’яснень, електронна система закупівель, при переході на етап аукціону, автоматично призупиняє перебіг тендеру. Для його поновлення замовник повинен продовжити строк подання тендерних пропозицій так, щоб до його кінця залишалось не менше 4 днів, та відповісти на всі не розглянуті питання і вимоги.

Також, учасники мають право подавати скарги до Антимонопольного комітету, що можуть стосуватись умов закупівлі, які зазначені у вашій тендерній документації. Зробити це можливо не пізніше ніж за 3 дні до завершення періоду прийому пропозицій.

Якщо була подана скарга до вашої закупівлі, вона відображатиметься в однойменному розділі. Що робити в даному випадку? Ми детально написали в нашій статті Як обробляти скарги.

Ви маєте право з власної ініціативи чи за результатами звернень або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до оголошення чи тендерної документації. Для цього на сторінці закупівлі натисніть кнопку “Редагувати”. Зробити це можливо лише на етапі “Прийом пропозицій”.

Є деякі поля, які після оприлюднення закупівлі редагувати неможливо (наприклад, вид  закупівлі). Такі поля під час редагування будуть неактивні.

Окрім зміни інформації в електронних полях ви також можете замінити файли. Праворуч кожного файлу відображається кнопка заміни документу. Натисніть її, щоб завантажити оновлену редакцію документу.

Історія внесених змін зберігається в системі. Старі файли ваших документів будуть перекреслені, але ви матимете доступ до них. Тобто можна буде завантажувати чи переглядати їх.

Якщо ви вносите зміни, додатково необхідно в окремому документі оприлюднити перелік цих самих змін (наприклад, у вигляді порівняльної таблиці чи іншим зручним для вас способом). Зробити це можливо натиснувши на кнопку “Завантажити документ”. Також за допомогою цієї ж кнопки, якщо виникла необхідність, ви можете завантажити будь-які інші нові файли до вашої закупівлі.

Зверніть увагу! Документи, що були завантажені під час оголошення закупівлі, не підлягають видаленню.

У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до закінчення строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше ніж 4 дні.

У період прийому пропозицій будь-який учасник, що зареєстрований у системі, може подати свою пропозицію. До моменту старту електронного аукціону кількість, цінові пропозиції та документи учасників не відображаються.

Аукціон

Аукціон – це етап закупівлі, протягом якого учасники по черзі знижують ціни. Він відбувається після закінчення періоду прийому пропозицій та лише за умови наявності двох чи більше учасників.

Якщо тільки один учасник подав пропозицію – закупівля одразу переходить на етап “Кваліфікація”.

Якщо жоден учасник не подав пропозицію – закупівля автоматично набуває статусу “Не відбулась”. 

Дата та час проведення аукціону визначаються системою автоматично, але він може бути призначений лише в робочий день.

Замовник та інші учасники системи, які не беруть участь в закупівлі, можуть спостерігати за перебігом електронного аукціону в онлайн режимі. Для цього необхідно перейти за посиланням.

На початку аукціону система бере 5-хвилинну перерву. В цей момент формується та відображається список учасників за критерієм “Ціна” або “Приведена ціна” від найдешевшої до найдорожчої пропозиції. Аби уникнути корупційної складової, список учасників подається без назв. Вони іменуються лише як “Учасник 1”, “Учасник 2” і так далі.

На сторінці аукціону показано час до кожної наступної дії – до початку аукціону, наступної ставки учасника та завершення.

Аукціон складається з трьох раундів. Під час кожного раунду учасники мають дві хвилини, щоб зробити свій хід. В учасника є право: залишити свою цінову пропозицію без змін; знизити свою цінову пропозицію на мінімальний крок аукціону; знизити свою цінову пропозицію на ту суму, яку учасник вважає необхідною. Але вона повинна бути не менше ніж мінімальний крок аукціону.

Першим робить ставку учасник з найбільшою сумою пропозиції, останнім – з мінімальною.

По завершенню третього (фінального) раунду відбувається оголошення результатів. Після цього відкривається список з інформацією про кінцеві ставки, а також назви компаній-учасників. Далі закупівля переходить на етап кваліфікації.

Кваліфікація учасників

На етапі кваліфікації замовник проводить оцінку кандидатів,  починаючи з найбільш економічно вигідної пропозиції, та визначає переможця. 

Для того щоб розпочати кваліфікацію, необхідно перейти до блоку “Кваліфікація учасників”, де перед вами з’явиться список учасників, які брали участь в аукціоні. Очолюватиме його учасник з найнижчою ціною. 

В Законі України “Про публічні закупівлі” є таке поняття, як аномально низька ціна (АНЦ). Детальніше про неї ви можете дізнатись зі статті за посиланням. Якщо ціна учасника буде визначена як аномально низька, у вас з’явиться відповідне повідомлення:

В цьому повідомленні буде вказана дата, до якої учасник повинен надати обгрунтування своїй ціні. До цієї ж дати у вас відсутня можливість підтвердити або відхилити учасника.

Для ознайомлення з документами, що були подані разом із ціновою пропозицією, необхідно натиснути на скріпку, що знаходиться праворуч від статусу учасника.

Відкриється список  документів, які можна відразу переглянути на майданчику або завантажити на комп’ютер (кожен окремо або всі одним архівом). Якщо документів надто багато – натисніть “Показати інші документи” щоб побачити всі.  Після ретельної перевірки наданих документів, замовнику необхідно прийняти рішення стосовно визначення переможця закупівлі.

Строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції не повинен перевищувати 5 робочих днів з дня завершення електронного аукціону. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів.

У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення. Для цього, потрібно натиснути на кнопку “Продовжити термін розгляду”.

Якщо під час розгляду пропозиції ви виявили невідповідності в будь-яких документах, що подані учасником, не менше ніж за два робочі дні до закінчення строку розгляду ви повинні розмістити повідомлення з вимогою усунути ці невідповідності.

Під невідповідністю розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції документів, подання яких вимагається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося).

Невідповідністю у документах, які надаються учасником на виконання вимог технічної специфікації, вважаються технічні помилки, описки, які не призводять до зміни предмета закупівлі, найменування товару, марки, моделі тощо, що були запропоновані учасником.

Щоб повідомити про невідповідність натисніть однойменну кнопку і текстом пропишіть, що саме учасник повинен виправити:

Після публікації цього повідомлення в постачальника буде рівно доба на усунення невідповідності. Кінцевий час, до якого це потрібно зробити, буде відображено, в тому числі, і вам:

Як і під час обґрунтування АНЦ, поки не закінчиться виділений час на усунення невідповідностей ви не можете відхиляти учасника чи визначати його переможцем. Після закінчення цього періоду необхідно заново розглянути пропозицію учасника з урахуванням оновлених ним документів.

Якщо пропозиція учасника відповідає вимогам, що були зазначені в оголошеній закупівлі, вам необхідно прийняти таку пропозицію в системі, натиснувши кнопку “Підтвердити”. 

У вікні, що з’явилось, необхідно завантажити рішення щодо визначення переможця через кнопку “Прикріпити файл” та поставити позначки (“галочки”) у відповідних чекбоксах. Після чого потрібно натиснути на кнопку “Так, підтвердити учасника”.

У разі невідповідності визначеним вимогам, учасника потрібно дискваліфікувати, натиснувши кнопку “Відхилити”.

При натисканні кнопки “Відхилити” у вікні, що з’явилось, необхідно завантажити рішення щодо дискваліфікації учасника через кнопку “Прикріпити файл”. Вибрати причину відхилення зі списку. Заповнити поле “Опис причини”. Після чого потрібно натиснути на кнопку “Так, відхилити пропозицію”.

Зверніть увагу! Якщо ви відхиляєте через виявлення факту зв’язку учасника з іншими учасниками процедури (або замовником) та/або через виявлення факту наміру впливу на прийняття рішення замовника, перед натисканням кнопки “Відхилити” натисніть “Додати інформацію про підстави для відмови”.

У вікні, що відкриється, оберіть відповідний пункт та завантажте файл, який би підтверджував факт впливу. Збережіть внесену інформацію і вже потім переходьте до відхилення.

Після підтвердження чи відхилення учасника вам потрібно застосувати КЕП:

Після цього пропозиція учасника набуде відповідного статусу та по кожному окремо взятому учаснику розпочнеться період оскарження – 5 календарних днів.

Учасник, якого дискваліфікували, може звернутись до замовника через електронну систему закупівель з вимогою надати додаткову аргументацію, щодо причин його відхилення. В такому випадку, ви зобов’язані не пізніше ніж через 4 дні з дня надходження такого звернення надати відповідь (але до моменту оприлюднення договору). 

Звертаємо увагу, що скасувати рішення про дискваліфікацію на основі поданої вимоги не можна. Вимога використовується тільки для надання додаткових пояснень. Можливість змінити рішення щодо дискваліфікованого учасника буде тільки в тому випадку, якщо була подана відповідна скарга в АМКУ і ця скарга була задоволена.

У випадку подання скарги, як і під час періоду прийому пропозицій, ви отримаєте відповідні повідомлення на пошту і в кабінеті. Ознайомитись із самою скаргою можна буде так само в однойменному розділі:

Підписання договору та завершення закупівлі

Після визначення переможця закупівля переходить на етап “Пропозиції розглянуті”.

Як і у випадку з рішенням про дискваліфікацію, рішення про визначення переможця також можна оскаржити в АМКУ протягом 5 календарних днів.

Поки йде оскарження, протягом 4 календарних днів з моменту публікації повідомлення про намір укласти договір переможець повинен завантажити документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 3, 5, 6, 12 частини першої та частиною другою статті 17 Закону. Переглянути ці документи можна натиснувши на скріпку. Файли будуть відсортовані за датою, нові завантажені документи будуть в самому кінці.

Зверніть увагу! Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, якщо доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів.

На відміну від рішення щодо дискваліфікації, замовник може самостійно (тобто без рішення АМКУ) змінити рішення щодо переможця. Тому якщо переможець не завантажив необхідні документи по 17 статті (або зробив це не вчасно), вам потрібно спочатку повернути його на кваліфікацію, а потім відхилити:

Це ж саме потрібно зробити, якщо переможець сам відмовився від підписання договору. Якщо після відхилення переможця у вас залишились не розглянуті учасники, майданчик автоматично запропонує вам пропозицію наступного в черзі.

Якщо переможець завантажив всі необхідні документи, а рішення щодо визначення переможця не було оскаржено в АМКУ, тоді ви можете переходити до підписання договору.

Підписати договір можна поза системою “на папері”. Після підписання потрібно буде зробити скан-копію і завантажити на майданчик у форматі PDF. Також можна скористатись сучасними технологіями та підписати договір в електронному вигляді через сервіс електронного документообігу.

Прямо на майданчику у вас є інструмент для підписання електронних договорів. Для цього натисніть кнопку “Завантажити документи у Вчасно” та виконайте нескладні кроки, які описані в цьому матеріалі.

Підписати договір потрібно не пізніше ніж через 15 календарних днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладання договору може бути продовжений до 60 днів. Рішення про таке продовження не публікується на майданчику.

Після підписання договору у вас є 3 робочі дні, щоб оприлюднити його на майданчику. Для цього, незалежно від способу підписання (в електронному вигляді чи паперовому), натисніть кнопку “Завантажити договір”:

На сторінці, що відкриється, обов’язково завантажте файл з договором та всі додатки до нього у форматі PDF, вкажіть номер договору, дату підписання, суму, ознаку ПДВ та термін дії. Ціну за одиницю вказувати необов’язково. Після внесення інформації натисніть кнопку “Завантажити”:

За потреби у вас ще буде можливість редагувати внесену інформацію про договір натиснувши відповідну кнопку. Якщо ж все правильно, для завершення закупівлю натисніть “Підписати КЕП” та застосуйте ваш ключ:

Через декілька секунд закупівля набуде статусу “Завершено”:

На цьому все. Бажаємо успішних закупівель на майданчику Zakupki.Prom!

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі закриті для цієї сторінки.

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1