Як отримати витяг про несудимість?

У зв’язку з воєнним станом кількість конкурентних тендерів у системі Prozorro суттєво зменшилася. Однак закупівлі оголошується. У квітні їх було близько 3 тис. закупівель, тож питання надання інформації про відсутність судимості у посадової особи учасника не втратило актуальності. 

Як було до війни?

Відповідно до Наказу МВС від 29.11.2016 № 1256 “Про організацію доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України” фізичні особи могли отримати довідку про відсутність судимості.

Для цього потрібно було оформити відповідний запит, авторизувавшись по електронному підпису чи звернувшись у сервісний центр МВС. Довідку видавалась в електронному чи паперовому вигляді.

Що змінилося на початку війни?

Державі задля захисту своїх електронних ресурсів довелося обмежити роботу у тому числі цього реєстру. Тому від початку війни і до середини квітня учасники взагалі не могли отримувати довідки про відсутність судимості. 

А як тепер?

15 квітня набув чинності Наказ МВС від 30.03.2022 № 207 “Деякі питання ведення обліку відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості”, яким було скасовано Наказ № 1256. Таким чином, отримання саме довідки про відсутність судимості наразі не передбачено діючим законодавством.

Натомість, Наказом № 207 затверджено новий Порядок доступу до відомостей інформаційно-аналітичної системи “Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості” (далі- ІАС).

Згідно з ним, передбачено отримання витягу – документу у паперовій або електронній формі. Він містить відомості з ІАС, які є актуальні на дату та час його формування. Кожному витягу присвоюється унікальний електронний ідентифікатор (QR-код), який забезпечує перехід за посиланням на відповідний підтвердний запис в електронних ресурсах ІАС.

Формується документ миттєво. Хоча у виняткових випадках, коли підготовка витягу потребує додаткової перевірки інформації, відповіді на вимоги надаються у строк до 30 календарних днів.

Як отримати витяг про відсутність судимості?

1. На сайті обираємо опцію “Отримати витяг”. 

2. Авторизуємось за допомогою електронного підпису.

3. Заповнюємо всі обов’язкові поля у формі запиту та натискаємо “Надіслати запит”.

4. На екрані з’являється спливаюче вікно, де ми можемо завантажити файл витягу і файл електронного підпису до нього.

Власне, сам витяг виглядає ось так:

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі закриті для цієї сторінки.

Календар заходів

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5