Як перевірити постачальника?

22 вересня відбулася зустріч Клубу Закупівельників, на якій обговорювали тему  “Перевірка постачальників”. Своїм досвідом поділились:

  • Ігор  Паливода, головний експерт з аналітики дирекції з ризиків та безпеки компанії “Смартхолдинг”
  • Вікторія Себко, керівниця служби постачання Дивізіону виробничих активів компанії KERNEL
  • Наталія Ковальова, керівниця торговельного майданчика Zakupki.Prom

На початку зустрічі Вікторія Себко розповіла, як  проходить оцінювання постачальників у KERNEL. На першому етапі відбору постачальників компанія застосовує кваліфікаційні, фінансові, технічні критерії, а також приймає рішення щодо необхідності виїзного аудиту.

Наступний етап передбачає аналіз діяльності контрагента із визначенням питомої ваги критеріїв та періодичності оцінювання. Далі рейтинг постачальників. Для цього застосовують: 

  • оцінку ризиків співпраці. За це відповідає служба економічної безпеки компанії KERNEL  і передає інформацію відповідним підрозділам 
  • оцінку результатів співпраці
  • проведення аудитів постачальників

Вікторія також наголосила, що перед впровадженням системи оцінювання обов’язково потрібно отримати зворотний зв’язок від постачальників, а не створювати критерії лише з внутрішнім замовником. Адже у такому випадку  не будуть враховувані реальні потреби бізнесу.

В компанії KERNEL власними силами створили автоматизовану систему бюджету та закупівель  (Р2Р). Це допомогло налагодити процес оцінювання контрагентів. Бо якщо інформація про постачальника, що не виконав свої зобов’язання, не збережена у системі, компанія може знову зіштовхнутися з подібною ситуацією. Крім того, оцінювання контрагентів потрібно проводити не раз на рік чи квартал, а регулярно. 

Критерії успіху системи оцінювання:

  • ініціатива повинна йти від керівника та внутрішнього замовника
  • простота та зрозумілість критеріїв оцінювання, часткова або повна автоматизація також запорука успіху цього процесу
  • періодичність оцінювання одразу після завершення кожної угоди. Це допоможе отримувати об’єктивні оцінки контрагентів

За рік компанія KERNEL провела оцінку більше 1 тис. контрагентів та за результатами 75% постачальників повністю відповідають кваліфікаційним вимогам.

Але якщо порівняти з підрядниками, які постачають роботи та послуги, то тут навпаки лише 37% повністю відповідають вимогам. 

Зустріч продовжилась панельною дискусією між Наталею Ковальовою, Ігорем Паливодою та Вікторією Себко. Ігор Паливода розповів про перевірку контрагентів у компанії “Смартхолдинг”. Якщо сума річного обороту з постачальником не перевищує 100 тис. грн, то він не потребує перевірки, це буде звичайна поставка за рахунком-фактурою. Все, що перевищує таку суму потребує перевірки.

Для цього компанія “Смартхолдинг” використовує сервіс YouControl, де є скорингові оцінки. Угоди на 1-5 млн грн підлягають комплексному аналізу діяльності контрагента, а все що вище 5 млн грн виїзній перевірці служби безпеки спільно з іншими підрозділами. 

Наталія Ковальова розповіла про інструменти перевірки постачальників та замовників на майданчику Zakupki.Prom. А саме про інтеграцію з сервісом YouControl  та користь пошуково-аналітичної системи 007, яка допомагає відслідковувати транзакції з держзамовниками. На майданчику є також система рейтингів, що дає можливість залишити відгук про співпрацю з контрагентом. Причому 90% відгуків про контрагентів позитивні.

Наталія також розповіла про безкоштовний інструмент Clarity Project, який можна використовувати на майданчику Zakupki.Prom. Він дає можливість отримати аналітику постачальника та відстежити зв’язки компанії-контрагента.

Чергова зустріч Клубу Закупівельників підтвердила, що процес перевірки контрагентів потребує автоматизації, адже бізнес також трансформується із впровадженням нових технологій, тож ручні вибірки та списки залишаються в минулому.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1