Як подати пропозицію у лот з оренди державного та комунального майна згідно Закону України

Цей напрям регулюється Законом України “Про оренду державного та комунального майна” та Постановою КМУ № 483 від 03.06.2020 року.

Подання пропозиції

Для участі в аукціоні з оренди державного та комунального майна необхідно здійснити оплату реєстраційного та гарантійного внесків, підготувати обов’язкові документи та подати пропозицію в особистому кабінеті. Кнопка подачі пропозиції стане активною після надходження коштів на баланс вашого кабінету.

Під час періоду прийому пропозицій у вас буде можливість відредагувати або відкликати пропозицію.

Інформація щодо кінцевого часу подання пропозиції вказана в кожному аукціоні окремо.

Зверніть увагу: подати пропозицію в голландський аукціон можна навіть в день аукціону до завершення першого етапу.

Оплата внесків

В цьому напрямі (оренда державного та комунального майна згідно Закону України) передбачена сплата реєстраційного внеску, що є сумою коштів у розмірі 0,1 мінімальної заробітної плати, діючої станом на 1 січня поточного року, та гарантійного внеску у розмірі, визначеному Порядком передачі майна в оренду, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Дізнатись про розмір реєстраційного внеску ви можете на сторінці аукціону або в Тарифах. Сума гарантійного внеску вказана в кожному аукціоні окремо. 

Для формування рахунків на оплату внесків потрібно зайти в аукціон з особистого кабінету та натиснути кнопки “Додати пропозицію”“Виписати рахунки”.

Важливо! Рахунки мають бути оплачені з відповідним призначенням та на вказану суму, без округлення в більшу або меншу сторону. Прискорити зарахування коштів неможливо, тому радимо сплачувати внески заздалегідь.

Щодо повернення внесків. Реєстраційний внесок не повертається учасникам аукціону, а перераховується майданчиком на казначейський/банківський рахунок організатора торгів. 

З гарантійного внеску переможця вираховується винагорода майданчика, а різниця повертається на баланс особистого кабінету після завершення торгів. Якщо гарантійного внеску недостатньо для сплати винагороди, то переможцю виставляється окремий рахунок на її доплату.

Учасник, що зайняв друге місце в торгах, може одразу забрати гарантійний внесок натиснувши кнопку “Забираю гарантійний внесок” внизу сторінки аукціону в особистому кабінеті. Або він може почекати і у випадку дискваліфікації першого учасника право оренди перейде до нього.

Учасникам, які зайняли третє і далі місця, гарантійний внесок автоматично повертається на баланс особистого кабінету. Повернути кошти з балансу на банківську карту або рахунок можна через кнопку “Оплати та акти”“Швидке повернення коштів”.

Підготовка документів

Відповідно до п. 3 ст. 13 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” учасники в електронній формі подають заяву на участь в аукціоні. До заяви обов’язково додаються документи.

Фізичні особи завантажують:

  • копія паспорту громадянина України;
  • документи, що підтверджують сплату реєстраційного та гарантійного внесків.

Фізичні особи – іноземні громадяни та особи без громадянства завантажують:

  • копія документа, що посвідчує особу;
  • документи, що підтверджують сплату реєстраційного та гарантійного внесків.

Юридичні особи – резиденти завантажують:

  • витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань України;
  • інформація про кінцевого бенефіціарного власника. Якщо особа не має кінцевого бенефіціарного власника, зазначається інформація про відсутність кінцевого бенефіціарного власника і причина його відсутності;
  • документи, що підтверджують сплату реєстраційного та гарантійного внесків.

Юридичні особи – нерезиденти завантажують:

  • документ про реєстрацію у державі її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру тощо), засвідчений згідно із законодавством держави його видачі, перекладений українською мовою;
  • інформація про кінцевого бенефіціарного власника. Якщо особа не має кінцевого бенефіціарного власника, зазначається інформація про відсутність кінцевого бенефіціарного власника і причина його відсутності;
  • документи, що підтверджують сплату реєстраційного та гарантійного внесків.

Зверніть увагу, що документи з вашого Профілю не завантажуються автоматично в пропозицію. Тому всі документи ви маєте завантажувати згідно переліку вище в кожен окремий аукціон.

Важливо! Організатор має право відхилити пропозицію учасника, якщо він не завантажив обов’язкових документів. При цьому такий учасник втрачає гарантійний внесок. 

Аукціон

В системі Прозорро.Продажі є два види аукціонів – англійський та голландський. 

Англійський аукціон (English Forward)

Це аукціон на підвищення, який проходить в три раунди. В кожному раунді учасники роблять свої ставки по черзі – від учасника з найменшою початковою ставкою, до учасника з найвищою початковою ставкою.

Після кожного раунду система автоматично переглядає ставки учасників і розподіляє їх знову від найменшої до найбільшої в наступному раунді. В учасників є три хвилини на те, щоб зробити свою ставку в раунді. Також до початку аукціону є пауза в 5 хвилин та між раундами 3 хвилини.

Важливо! Учасники підвищують ставки від своєї попередньої пропозиції на крок аукціону або більше. При цьому, якщо крок аукціону вже врахований, можна перебивати іншого учасника на 1 копійку і більше.

Ви можете прийняти участь в тренувальному аукціоні.

Англійський аукціон з переважним правом. В третьому раунді у діючого орендаря додатково відкривається поле з можливістю погодитись з найвищою ставкою або зі ставкою учасника, який зайняв друге місце.

Якщо діючий орендар не погодиться з жодною ставкою, це буде вважатись відмовою від переважного права оренди. Переможцем в цьому випадку стане учасник, який дав найвищу пропозицію за результатом аукціону.

Важливо! Учасник, який зайняв друге місце в аукціоні (враховуючи, що він підвищив ставку хоча б на крок аукціону) може почекати і якщо переможець відмовиться від купівлі лоту, то право оренди перейде до нього. Якщо він не згоден очікувати, то йому потрібно натиснути кнопку “Забираю гарантійний внесок” в особистому кабінеті внизу сторінки аукціону.

Потренуватись в участі в англійському аукціоні можна за посиланням.

Голландський аукціон (dutch auction) 

Це аукціон з покроковим пониженням стартової ціни і проходить він в три етапи. На першому етапі ціна автоматично зменшується відповідно кількості кроків, вказаної організатором торгів. 

На кожному кроці в учасника є можливість зафіксувати ціну. В учасника, який зафіксував ставку в першому етапі є перевага – лише він зможе зробити фінальну ставку в третьому раунді.

Зверніть увагу, зафіксувати ціну на першому етапі може тільки один учасник. Всі інші учасники зможуть зробити свої ставки лише в другому раунді.

Якщо хтось вже зафіксував ціну, то це буде відображатись в аукціоні так:

Другий раунд не починається після фіксації ціни одним з учасників. Всі очікують часу завершення першого етапу відповідно інформації в аукціоні:

В другому раунді учасники, які не встигли зафіксувати ціну в першому, одночасно подають свої закриті цінові пропозиції на підвищення від зафіксованої ціни першого раунду (мінімум на крок). Ніхто з них не бачить, які ставки в цей же час роблять інші учасники.

На цьому етапі рекомендуємо давати свою максимальну пропозицію, тому що вже не буде іншої можливості для ставки.

На третьому етапі учаснику, який зафіксував ціну в першому раунді, відкриваються всі ставки учасників другого раунду і тільки в нього є можливість зробити фінальну ставку на підвищення від максимальної ставки другого раунду (мінімум на крок). Якщо він зробить ставку, то переможе в аукціоні. Якщо ж ні, тоді переможцем стане учасник, який дав максимальну ставку в другому раунді.

Важливо! Учасник, який зайняв друге місце в аукціоні (враховуючи, що він підвищив ставку хоча б на крок аукціону) може почекати і якщо переможець відмовиться від купівлі лоту, то право оренди перейде до нього. Якщо він не згоден очікувати, то йому потрібно натиснути кнопку “Забираю гарантійний внесок” в особистому кабінеті внизу сторінки аукціону.

Підписання протоколу

Згідно п. 74 Постанови №483 від 03.06.2020 року переможець підписує протокол протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем його формування та надає його своєму майданчику.

При домовленості з організатором торгів протокол можна підписати за допомогою КЕП в електронному вигляді. Майданчик, після отримання протоколу від переможця, також його підписує і направляє організатору аукціону.

На підписання та завантаження протоколу в систему є десять робочих дні з дня, наступного за днем його формування. Сканкопію протоколу, підписаного трьома сторонами, завантажує в систему організатор торгів.

Оплата лоту

Згідно п. 80 Постанови №483 від 03.06.2020 року до укладання договору оренди переможець зобов’язаний сплатити авансовий внесок у розмірах та порядку, що передбачені проектом договору оренди майна, опублікованим в оголошенні про передачу майна в оренду, а в разі проведення аукціону на продовження договору оренди — також вартість невід’ємних поліпшень у сумі, зазначеній в оголошенні про продовження договору оренди.

Оплата винагороди майданчика

Винагорода оператора вираховується з суми гарантійного внеску переможця та згідно п. 108 Постанови №483 від 03.06.2020 року складає 5 відсотків річної орендної плати, якщо строк оренди становить більше року, або 5 відсотків розміру орендної плати за повний строк дії договору оренди, якщо такий строк становить менше року. 

Якщо в аукціоні переміг чинний орендар винагорода оператора складає 3 відсотки річної орендної плати, якщо строк оренди становить більше року, або 3 відсотки розміру орендної плати за повний строк дії договору оренди, якщо такий строк становить менше року.

Важливо! У разі коли сума винагороди оператора перевищує розмір гарантійного внеску, переможець зобов’язаний провести повний розрахунок з оператором (здійснити доплату) після формування протоколу електронного аукціону, але до моменту оприлюднення договору оренди відповідного лоту в електронній торговій системі.

Підписання договору

Згідно п. 74 Постанови №483 від 03.06.2020 року переможець укладає договір оренди протягом 20 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону.

Домовитись про укладення договору можна зателефонувавши організатору торгів за номером вказаним в аукціоні в розділі “Основний контакт”:

Сканкопію договору завантажує в систему організатор торгів.

Ось і все. Бажаємо успішної участі в аукціонах на майданчику Аукціони.Prom 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі закриті для цієї сторінки.

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1