Як подати пропозицію у лот з продажу та оренди майна АТ “УКРЗАЛІЗНИЦЯ”

Цей напрям регулюється Постановою КМУ № 1054 від 22 листопада 2017 р. та Регламентом роботи електронної торгової системи Prozorro.Продажі ЦБД2 (Регламент ЕТС)

Подання пропозиції

Для участі в аукціоні з продажу або оренди майна АТ “УКРЗАЛІЗНИЦЯ” необхідно здійснити оплату реєстраційного та гарантійного внесків, підготувати документи, які вимагає організатор торгів, та подати пропозицію в особистому кабінеті.

Кнопка подачі пропозиції стане активною після надходження коштів на баланс вашого кабінету.

Під час періоду прийому пропозицій у вас буде можливість відредагувати або відкликати пропозицію.

Інформація щодо кінцевого часу подання пропозиції вказана в кожному аукціоні окремо:

Зверніть увагу, подати пропозицію в голландський аукціон можна навіть в день аукціону до завершення першого етапу.

Оплата внесків

В цьому напрямі передбачена сплата реєстраційного внеску та гарантійного внеску. 

Реєстраційний внесок залежить від стартової ціни лоту і складає:

  • у разі, коли стартова ціна лота становить не більш як 20 тис. гривень, – один неоподатковуваний мінімум доходів громадян;
  • у разі, коли стартова ціна лота становить не більш як 50 тис. гривень, – сім неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • у разі, коли стартова ціна лота становить не більш як 200 тис. гривень, – двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • у разі, коли стартова ціна лота становить не більш як 1 млн. гривень, – тридцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • у разі, коли стартова ціна лота становить більш як 1 млн. гривень, – сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Гарантійний внесок встановлюється організатором аукціону у розмірі від 5 до 10 % від стартової ціни лота.

Дізнатись про розмір реєстраційного внеску ви можете на сторінці аукціону або в Тарифах. Сума гарантійного внеску вказана в кожному аукціоні окремо. 

Для формування рахунків на оплату внесків потрібно зайти в аукціон з особистого кабінету та натиснути кнопки “Додати пропозицію”“Виписати рахунки”.

Важливо! Рахунки мають бути оплачені з відповідним призначенням та на вказану суму, без округлення в більшу або меншу сторону. Прискорити зарахування коштів неможливо, тому радимо сплачувати внески заздалегідь.

Щодо повернення внесків. Реєстраційний внесок повертається учасникам аукціону лише у випадку відміни торгів організатором. 

З гарантійного внеску переможця по завершенню торгів вираховується винагорода майданчика, а різниця повертається на баланс особистого кабінету.

Учасник, що зайняв друге місце в торгах, може одразу забрати гарантійний внесок натиснувши кнопку “Забираю гарантійний внесок” внизу сторінки аукціону в особистому кабінеті. Або він може почекати і у випадку дискваліфікації першого учасника право оренди/купівлі перейде до нього.

Учасникам, які зайняли третє і далі місця, гарантійний внесок автоматично повертається на баланс особистого кабінету. Повернути кошти з балансу на банківську карту або рахунок можна через кнопку “Оплати та акти”“Швидке повернення коштів”.

Підготовка документів

Перелік необхідних документів потрібно дивитись в кожному аукціоні окремо у розділі “Документи аукціону”

Зверніть увагу, що документи з вашого Профілю не завантажуються автоматично в пропозицію. Тому ви маєте завантажувати їх в кожен аукціон окремо.

Важливо! Організатор має право відхилити пропозицію учасника, якщо він не завантажив документів, зазначених організатором в аукціоні. При цьому такий учасник втрачає гарантійний внесок. 

Аукціон

В системі Прозорро.Продажі є два види аукціонів – англійський та голландський. 

Англійський аукціон (English Forward). Це аукціон на підвищення, який проходить в три раунди. В кожному раунді учасники роблять свої ставки по черзі – від учасника з найменшою початковою ставкою, до учасника з найвищою початковою ставкою.

Після кожного раунду система автоматично переглядає ставки учасників і розподіляє їх знову від найменшої до найбільшої в наступному раунді. В учасників є три хвилини на те, щоб зробити свою ставку в раунді. Також до початку аукціону є пауза в 5 хвилин та між раундами 3 хвилини.

Важливо! Учасники підвищують ставки від своєї попередньої пропозиції на крок аукціону або більше. При цьому, якщо крок аукціону вже врахований, можна перебивати іншого учасника на 1 копійку і більше.

Ви можете прийняти участь в тренувальному аукціоні, для цього перейдіть за посиланням.

Важливо! Учасник, який зайняв друге місце в аукціоні (враховуючи, що він підвищив ставку хоча б на крок аукціону) може почекати і якщо переможець відмовиться від лоту, то право оренди/купівлі перейде до нього. Якщо він не згоден очікувати, то йому потрібно натиснути кнопку “Забираю гарантійний внесок” в особистому кабінеті внизу сторінки аукціону.

Голландський аукціон (dutch auction). Це аукціон з покроковим пониженням стартової ціни і проходить він в три етапи. На першому етапі ціна автоматично зменшується відповідно кількості кроків, вказаної організатором торгів. 

На кожному кроці в учасника є можливість зафіксувати ціну. В учасника, який зафіксував ставку в першому етапі є перевага – лише він зможе зробити фінальну ставку в третьому раунді.

Зверніть увагу, зафіксувати ціну на першому етапі може тільки один учасник. Всі інші учасники зможуть зробити свої ставки лише в другому раунді.

Якщо хтось вже зафіксував ціну, то це буде відображатись в аукціоні так:

Другий раунд не починається після фіксації ціни одним з учасників. Всі очікують часу завершення першого етапу відповідно інформації в аукціоні:

В другому раунді учасники, які не встигли зафіксувати ціну в першому, одночасно подають свої закриті цінові пропозиції на підвищення від зафіксованої ціни першого раунду (мінімум на крок). Ніхто з них не бачить, які ставки в цей же час роблять інші учасники. На цьому етапі рекомендуємо давати свою максимальну пропозицію, тому що вже не буде іншої можливості для ставки.

На третьому етапі учаснику, який зафіксував ціну в першому раунді, відкриваються всі ставки учасників другого раунду і тільки в нього є можливість зробити фінальну ставку на підвищення від максимальної ставки другого раунду (мінімум на крок). Якщо він зробить ставку, то переможе в аукціоні. Якщо ж ні, тоді переможцем стане учасник, який дав максимальну ставку в другому раунді.

Важливо! Учасник, який зайняв друге місце в аукціоні (враховуючи, що він підвищив ставку хоча б на крок аукціону) може почекати і якщо переможець відмовиться від лоту, то право оренди/купівлі перейде до нього. Якщо він не згоден очікувати, то йому потрібно натиснути кнопку “Забираю гарантійний внесок” в особистому кабінеті внизу сторінки аукціону.

Підписання протоколу

Згідно п. 7.29 Регламента ЕТС переможець підписує протокол протягом чотирьох робочих днів з дня, наступного за днем його формування та надсилає оператору – тобто майданчику, з якого він подавав пропозицію в аукціон.

Оператор також підписує протокол та надсилає його організатору. Організатор зобов’язаний підписати та опублікувати протокол через особистий кабінет протягом шести робочих днів з дня, наступного за днем його формування.

Оплата лоту

Згідно п. 7.29 Регламента ЕТС переможець протягом 18 робочих днів з дня наступного за днем формування протоколу електронного аукціону повинен провести розрахунки з організатором відповідно до умов договору.

Оплата винагороди майданчика

Винагорода оператора вираховується з суми гарантійного внеску переможця та згідно п. 10.3 та п. 13.4 Регламента ЕТС становить:

  • 1 відсоток річної орендної плати за результатами електронного аукціону у випадку проведення електронних аукціонів з оренди майна АТ “УКРЗАЛІЗНИЦЯ”;
  • 1 відсоток від ціни продажу майна, встановленої за результатами електронного аукціону, у випадку проведення електронних аукціонів з продажу майна АТ “УКРЗАЛІЗНИЦЯ”.

Розмір винагороди майданчика завжди вказується в протоколі проведення електронного аукціону.

Важливо! У разі коли сума винагороди оператора перевищує розмір гарантійного внеску, переможець зобов’язаний провести повний розрахунок з оператором (здійснити доплату) після формування протоколу електронного аукціону, але до моменту оприлюднення договору оренди/купівлі-продажу відповідного лоту в електронній торговій системі.

Підписання договору

Згідно п. 7.29 Регламента ЕТС переможець повинен укласти договір оренди/купівлі-продажу з організатором протягом 18 робочих днів з дня наступного за днем формування протоколу електронного аукціону.

Домовитись про укладення договору можна зателефонувавши організатору торгів за номером вказаним в аукціоні в розділі “Основний контакт”:

Сканкопію договору завантажує в систему організатор торгів.

Ось і все. Бажаємо успішної участі в аукціонах на майданчику Аукціони.Prom. 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі закриті для цієї сторінки.

Календар заходів

Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5