Як подати пропозицію у земельні торги

Цей напрям регулюється Земельним Кодексом України та Постановою КМУ № 1013 від 22.09.2021 року.

Подання пропозиції

Для участі в аукціоні з продажу або оренди земельних ділянок необхідно здійснити оплату реєстраційного та гарантійного внесків, підготувати обов’язкові документи та подати пропозицію в особистому кабінеті. Кнопка подачі пропозиції стане активною після надходження коштів на баланс вашого кабінету.

Під час періоду прийому пропозицій у вас буде можливість відредагувати або відкликати пропозицію.

Інформація щодо кінцевого часу подання пропозиції вказана в кожному аукціоні окремо:

Зверніть увагу, подати пропозицію в голландський аукціон можна навіть в день аукціону до завершення першого етапу.

Оплата внесків

В цьому напрямі (земельні торги) передбачена сплата:

 • реєстраційного внеску, що є сумою коштів у розмірі 0,1 мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на 1 січня року, в якому оприлюднюється оголошення про проведення земельних торгів
 • та гарантійного внеску у розмірі 30 відсотків стартової ціни продажу земельної ділянки чи прав емфітевзису, суперфіцію або 30 відсотків стартового розміру річної орендної плати, але не може бути більше 2500 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб законом про Державний бюджет України на 1 січня року, в якому проводяться земельні торги.

Дізнатись про розмір реєстраційного внеску ви можете на сторінці аукціону або в Тарифах. Сума гарантійного внеску вказана в кожному аукціоні окремо. 

Для формування рахунків на оплату внесків потрібно зайти в аукціон з особистого кабінету та натиснути кнопки “Додати пропозицію”“Виписати рахунки”.

Важливо! Рахунки мають бути оплачені з відповідним призначенням та на вказану суму, без округлення в більшу або меншу сторону. Прискорити зарахування коштів неможливо, тому радимо сплачувати внески заздалегідь.

Щодо повернення внесків. Реєстраційний внесок повертається учасникам аукціону лише у випадку відміни торгів організатором. 

З гарантійного внеску переможця вираховується винагорода майданчика, а різниця перераховується організатору в рахунок оплати ціни продажу лота протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення підписаного протоколу про результати земельних торгів.

Учасник, що зайняв друге місце в торгах, може одразу забрати гарантійний внесок натиснувши кнопку “Забираю гарантійний внесок” внизу сторінки аукціону в особистому кабінеті. Або він може почекати і у випадку дискваліфікації першого учасника право оренди/купівлі перейде до нього.

Учасникам, які зайняли третє і далі місця, гарантійний внесок автоматично повертається на баланс особистого кабінету. Повернути кошти з балансу на банківську карту або рахунок можна через кнопку “Оплати та акти”“Швидке повернення коштів”.

Підготовка документів

Відповідно до п. 7 ст. 137 Земельного Кодексу України учасники обов’язково подають документи.

Фізичні особи завантажують:

 • заяву про участь у земельних торгах, підписану кваліфікованим електронним підписом;
 • копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або копію паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті). Копія засвідчується кваліфікованим електронним підписом особи, яка бажає взяти участь у торгах;
 • документи, що підтверджують сплату гарантійного та реєстраційного внесків.

Фізичні особи – підприємці завантажують:

 • заяву про участь у земельних торгах, підписану кваліфікованим електронним підписом;
 • копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або копію паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті).Копія засвідчується кваліфікованим електронним підписом особи, яка бажає взяти участь у торгах;
 • документи, що підтверджують сплату гарантійного та реєстраційного внесків.

Юридичні особи завантажують:

 • заяву про участь у земельних торгах, підписану кваліфікованим електронним підписом;
 • копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань або копію документа про реєстрацію у державі її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру тощо), засвідчену згідно із законодавством держави його видачі, перекладену українською мовою (для юридичної особи – нерезидента), інформацію про державу, в якій зареєстровані або мають постійне місце проживання засновники (учасники) юридичної особи, у статутному (складеному) капіталі якої є частка іноземного капіталу, інформацію про кінцевого бенефіціарного власника. Якщо особа не має кінцевого бенефіціарного власника, зазначається інформація про відсутність кінцевого бенефіціарного власника і про причину його відсутності. Копія засвідчується кваліфікованим електронним підписом особи, яка бажає взяти участь у торгах;
 • документи, що підтверджують сплату гарантійного та реєстраційного внесків.

Представник фізичної чи юридичної особи також розміщує документи, що підтверджують його право діяти від імені учасника торгів.

Зверніть увагу, що документи з вашого Профілю не завантажуються автоматично в пропозицію. Тому всі документи ви маєте завантажувати згідно переліку вище в кожен окремий аукціон.

Якщо земельні торги проводяться щодо земельної ділянки сільськогосподарського призначення, особа, яка бажає взяти участь у таких торгах, подає через особистий кабінет в електронній торговій системі також документи, що підтверджують її відповідність вимогам статті 130 Кодексу. Перелік цих документів наведено в Додатку 2 Постанови КМУ № 1013 від 22.09.2021 року.

Важливо! Організатор має право відхилити пропозицію учасника, якщо він не завантажив обов’язкових документів. При цьому такий учасник втрачає гарантійний внесок. 

Аукціон

В системі Прозорро.Продажі є два види аукціонів – англійський та голландський. 

Англійський аукціон (English Forward)

Це аукціон на підвищення, який проходить в три раунди. В кожному раунді учасники роблять свої ставки по черзі – від учасника з найменшою початковою ставкою, до учасника з найвищою початковою ставкою.

Після кожного раунду система автоматично переглядає ставки учасників і розподіляє їх знову від найменшої до найбільшої в наступному раунді. В учасників є три хвилини на те, щоб зробити свою ставку в раунді. Також до початку аукціону є пауза в 5 хвилин та між раундами 3 хвилини.

Важливо! Учасники підвищують ставки від своєї попередньої пропозиції на крок аукціону або більше. При цьому, якщо крок аукціону вже врахований, можна перебивати іншого учасника на 1 копійку і більше.

Ви можете прийняти участь в тренувальному аукціоні, для цього перейдіть за посиланням.

Важливо! Учасник, який зайняв друге місце в аукціоні (враховуючи, що він підвищив ставку хоча б на крок аукціону) може почекати і якщо переможець відмовиться від купівлі лоту, то право оренди/купівлі перейде до нього. Якщо він не згоден очікувати, то йому потрібно натиснути кнопку “Забираю гарантійний внесок” в особистому кабінеті внизу сторінки аукціону.

Потренуватись в участі в англійському аукціоні можна за посиланням.

Голландський аукціон (dutch auction) 

Це аукціон з покроковим пониженням стартової ціни і проходить він в три етапи. На першому етапі ціна автоматично зменшується відповідно кількості кроків, вказаної організатором торгів. 

На кожному кроці в учасника є можливість зафіксувати ціну. В учасника, який зафіксував ставку в першому етапі є перевага – лише він зможе зробити фінальну ставку в третьому раунді.

Зверніть увагу, зафіксувати ціну на першому етапі може тільки один учасник. Всі інші учасники зможуть зробити свої ставки лише в другому раунді.

Якщо хтось вже зафіксував ціну, то це буде відображатись в аукціоні так:

Другий раунд не починається після фіксації ціни одним з учасників. Всі очікують часу завершення першого етапу відповідно інформації в аукціоні:

В другому раунді учасники, які не встигли зафіксувати ціну в першому, одночасно подають свої закриті цінові пропозиції на підвищення від зафіксованої ціни першого раунду (мінімум на крок). Ніхто з них не бачить, які ставки в цей же час роблять інші учасники. На цьому етапі рекомендуємо давати свою максимальну пропозицію, тому що вже не буде іншої можливості для ставки.

На третьому етапі учаснику, який зафіксував ціну в першому раунді, відкриваються всі ставки учасників другого раунду і тільки в нього є можливість зробити фінальну ставку на підвищення від максимальної ставки другого раунду (мінімум на крок). Якщо він зробить ставку, то переможе в аукціоні. Якщо ж ні, тоді переможцем стане учасник, який дав максимальну ставку в другому раунді.

Важливо! Учасник, який зайняв друге місце в аукціоні (враховуючи, що він підвищив ставку хоча б на крок аукціону) може почекати і якщо переможець відмовиться від купівлі лоту, то право оренди/купівлі перейде до нього. Якщо він не згоден очікувати, то йому потрібно натиснути кнопку “Забираю гарантійний внесок” в особистому кабінеті внизу сторінки аукціону.

Підписання протоколу

Згідно п. 46 Постанови КМУ № 1013 від 22.09.2021 року переможець підписує протокол протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем його формування та надсилає його організатору. Протокол підписується за допомогою КЕП в електронному вигляді але на вимогу переможця торгів може бути підписаний і в паперовій формі. 

Організатор підписує та оприлюднює підписаний протокол через особистий кабінет протягом шести робочих днів з дня, наступного за днем його формування.

Оплата лоту

Згідно п. 55 Постанови КМУ № 1013 від 22.09.2021 року переможець протягом п’яти робочих днів з дня підписання договору сплачує ціну продажу лота (якщо інше не визначено договором оренди земельної ділянки, що міститься в оголошенні про проведення земельних торгів та який був підписаний за результатами земельних торгів) та витрати (видатки), здійснені на підготовку лота до продажу у сумі, зазначеній в оголошенні про проведення земельних торгів, крім випадків, передбачених пунктом 69 Постанови.

У випадку проведення земельних торгів з продажу земельних ділянок та прав користування ними під час виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню  в порядку, встановленому Законом України “Про виконавче провадження” переможець протягом п’ятнадцяти робочих днів з дня наступного за днем формування протоколу зобов’язаний здійснити забезпечувальний платіж як забезпечення виконання зобов’язання сплати:

 • належної суми за придбаний лот в розмірі запропонованої ним цінової пропозиції (з урахуванням різниці між розміром сплаченого гарантійного внеску і розміром винагороди оператора електронного майданчика)
 • та суми витрат підготовки лота до продажу на рахунок оператора електронного майданчика, через який таким переможцем подано заяву для участі в земельних торгах.

Оплата винагороди майданчика

Винагорода оператора вираховується з суми гарантійного внеску переможця та згідно п. 82 Постанови КМУ № 1013 від 22.09.2021 року становить 5 відсотків ціни продажу земельної ділянки (у разі продажу земельної ділянки чи прав емфітевзису, суперфіцію) або річної орендної плати, але не може перевищувати суму гарантійного внеску.

Підписання договору

Згідно п. 46 Постанови КМУ № 1013 від 22.09.2021 року переможець укладає договір протягом 20 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону.

Домовитись про укладення договору можна зателефонувавши організатору торгів за номером вказаним в аукціоні в розділі “Основний контакт”:

Сканкопію договору завантажує в систему організатор торгів.

Ось і все. Бажаємо успішної участі в аукціонах на майданчику Аукціони.Prom 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі закриті для цієї сторінки.

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1