Як подати пропозицію в аукціон з оренди вагонів АТ “УКРЗАЛІЗНИЦЯ”

Цей напрям регулюється Регламентом роботи електронної торгової системи Prozorro.Продажі щодо проведення електронних торгів (аукціонів) щодо продажу послуг із використання вагонів власності АТ «Укрзалізниця» під час здійснення перевезень вантажів.

Подання пропозиції

Для участі в аукціоні з оренди вагонів АТ “УКРЗАЛІЗНИЦЯ” необхідно здійснити оплату реєстраційного внеску та подати пропозицію в особистому кабінеті. Кнопка подачі пропозиції стане активною після надходження коштів на баланс вашого кабінету.

Під час періоду прийому пропозицій у вас буде можливість відредагувати або відкликати пропозицію.

Інформація щодо кінцевого часу подання пропозиції вказана в кожному аукціоні окремо:

Зверніть увагу: подати пропозицію в голландський аукціон можна навіть в день аукціону до завершення першого етапу.

Важливо! В учасника обов’язково має бути укладений Договір про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом з АТ “УКРЗАЛІЗНИЦЯ”. А також він не має бути в списку осіб, яким обмежено доступ до участі в електронних торгах, опублікованому на офіційному веб-сайті АТ “УКРЗАЛІЗНИЦЯ”. 

Оплата внесків

В цьому напрямі передбачена сплата тільки реєстраційного внеску (плати за участь) у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, який становить 17,00 грн.

Для формування рахунку на оплату внеску потрібно зайти в аукціон з особистого кабінету та натиснути кнопки “Додати пропозицію”“Виписати рахунки”.

Важливо! Рахунки мають бути оплачені з відповідним призначенням та на вказану суму, без округлення в більшу або меншу сторону. Прискорити зарахування коштів неможливо, тому радимо сплачувати внески заздалегідь.

Щодо повернення внесків. Реєстраційний внесок повертається учасникам аукціону лише у випадку відміни торгів організатором. 

Підготовка документів

В даному напрямі не передбачено завантаження документів при поданні пропозиції, але важливо, щоб потенційний учасник не був у списку осіб, яким обмежено доступ до участі в електронних торгах, опублікованому на офіційному веб-сайті АТ “УКРЗАЛІЗНИЦЯ” та в учасника має бути укладений Договір про надання послуг з організації перевезення вантажів залізничним транспортом з АТ “УКРЗАЛІЗНИЦЯ”. В іншому випадку такий учасник не буде допущений в торги або буде дискваліфікований організатором. 

Аукціон

В системі Прозорро.Продажі є два види аукціонів – англійський та голландський. 

Англійський аукціон (English Forward). Це аукціон на підвищення, який проходить в три раунди. В кожному раунді учасники роблять свої ставки по черзі – від учасника з найменшою початковою ставкою, до учасника з найвищою початковою ставкою.

Після кожного раунду система автоматично переглядає ставки учасників і розподіляє їх знову від найменшої до найбільшої в наступному раунді. В учасників є три хвилини на те, щоб зробити свою ставку в раунді. Також до початку аукціону є пауза в 5 хвилин та між раундами 3 хвилини.

Важливо! Учасники підвищують ставки від своєї попередньої пропозиції на крок аукціону або більше. При цьому, якщо крок аукціону вже врахований, можна перебивати іншого учасника на 1 копійку і більше.

Ви можете прийняти участь в тренувальному аукціоні, для цього перейдіть за посиланням.

Важливо! Купити лот може лише учасник, котрий зайняв перше місце в аукціоні.

Голландський аукціон (dutch auction). Це аукціон з покроковим пониженням стартової ціни і проходить він в три етапи. На першому етапі ціна автоматично зменшується відповідно кількості кроків, вказаної організатором торгів. 

На кожному кроці в учасника є можливість зафіксувати ціну. В учасника, який зафіксував ставку в першому етапі є перевага – лише він зможе зробити фінальну ставку в третьому раунді.

Зверніть увагу: зафіксувати ціну на першому етапі може тільки один учасник. Всі інші учасники зможуть зробити свої ставки лише в другому раунді.

Якщо хтось вже зафіксував ціну, то це буде відображатись в аукціоні так:

Другий раунд не починається після фіксації ціни одним з учасників. Всі очікують часу завершення першого етапу відповідно інформації в аукціоні:

В другому раунді учасники, які не встигли зафіксувати ціну в першому, одночасно подають свої закриті цінові пропозиції на підвищення від зафіксованої ціни першого раунду (мінімум на крок). Ніхто з них не бачить, які ставки в цей же час роблять інші учасники.

На цьому етапі рекомендуємо давати свою максимальну пропозицію, тому що вже не буде іншої можливості для ставки.

На третьому етапі учаснику, який зафіксував ціну в першому раунді, відкриваються всі ставки учасників другого раунду і тільки в нього є можливість зробити фінальну ставку на підвищення від максимальної ставки другого раунду (мінімум на крок).

Якщо він зробить ставку, то переможе в аукціоні. Якщо ж ні, тоді переможцем стане учасник, який дав максимальну ставку в другому раунді.

Важливо! Купити лот може лише учасник, котрий зайняв перше місце в аукціоні.

Підписання протоколу

Згідно п. 8.3 та п. 8.5 Регламенту переможець зобов’язаний опублікувати через особистий кабінет протокол електронних торгів, який підписано за допомогою кваліфікованого електронного підпису (електронного цифрового підпису) переможцем та майданчиком, з якого було подано цінову пропозицію.

Строк підписання та публікації протоколу переможцем спливає о 16.00 на наступний робочий день після дати формування протоколу електронних торгів.

Оплата лоту

Переможець проводить розрахунки з організатором відповідно до умов договору з АТ “УКРЗАЛІЗНИЦЯ”.

Оплата винагороди майданчика

Винагорода оператора згідно п. 10.3 Регламенту становить:

  • у разі, коли в лоті міститься до 10 000 вагонів (включно), – 5 відсотків від ціни реалізації, помноженої на кількість вагонів, що міститься у лоті; 
  • у разі, коли в лоті міститься від 10 001 вагонів – до 50 000 вагонів (включно) – 1,5 відсотків від ціни реалізації, помноженої на кількість вагонів, що міститься у лоті; 
  • у разі, коли в лоті міститься від 50 001 вагонів і більше – 0,70 відсотків від ціни реалізації, помноженої на кількість вагонів, що міститься у лоті.

Розмір винагороди майданчика завжди вказується в протоколі проведення електронного аукціону.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі закриті для цієї сторінки.

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1