Як постачальнику проаналізувати ціну за одиницю товару в ProZorro

Точна оцінка ситуації на ринку забезпечує можливість формувати обґрунтовані, привабливі для клієнтів та цікаві для бізнесу ціни. Один із ключових показників для аналізу – це ціна на одиницю продукції, яку на ринку публічних закупівель легко з’ясувати за допомогою модуля аналітики BI ProZorro.


Матеріал публікується у партнерстві з платформою громадського контролю держзакупівель DOZORRO


В якості прикладу далі – підприємство, що реалізує будівельний цемент та шукає середні ціни на цемент марки М400, 25 кг в мішку.

Крок 1: відберіть потрібний період

Оскільки ціни можуть змінюватися досить часто, варто шукати серед найактуальніших цінових пропозицій. Перейдіть на лист “Тендери та лоти” і виберіть, наприклад, поточний рік.

Крок 2: уточніть класифікатор

Щоб аналізувати ціни лише серед релевантних результатів, відфільтруйте лоти.

В першу чергу, відберіть всі лоти, що відносятся до необхідного вам коду закупівельного класифікатора.

• Також читайте: Як визначити найкращий CPV-код для пошуку закупівель

У розглянутому прикладі це код CPV 44110000-4. Щоб вибрати всі закупівлі з конкретним кодом, у правому верхньому куті сторінки біля кнопки пошуку натисніть кнопку “Инструмент выборок”. У верхній частині нової сторінки ви побачити вже активовані фільтри, а у нижній – взагалі усі доступні. У списку доступних фільтрів знайдіть “Класифікація CPV”, введіть код у поле пошуку та натисніть Enter.


Упевніться, що вам фільтр спрацював – він має додастися на панель відборів зверху сторінки.

Крок 3: уточніть деталі пошуку

Уточнити марку та фасування можна через назву лотів, адже замовники це зазначають саме тут. Щоб правильно здійснити пошук, необхідно правильно ввести пошуковий запит аби виключити тендери, де цемент закуповували окремо. В полі “Лот” вводимо пошуковий запит – Цемент *400* і робимо відбір усіх результатів.

Після відбору потрібного товару, уточніть “Одиницю виміру”. В нашому прикладі це будуть штуки – тобто розфасована у мішки різного об’єму продукція.

 

Крок 4: оцініть результати

Після того, як ви уточнили всі можливі деталі продукції, зверніть увагу на стовпчик “Ціна за одиницю”. Ви можете відсортувати результати прямо у модулі аналітики або експортувати дані собі у таблицю Excel. Щоб викликати меню експорту даних, натисніть правою клавішею миші по назві стовпчику.

В нашому прикладі ціна за одиницю 156,00 та 120,00 грн – це фасування по 50 кг якщо звірити з документацією, а ціна від 48,00 до 75,00 грн – це ціна фасування по 25 кг. Отже, таким чином ви можете вирахувти середні та граничні ціни за одиницю товару на ринку державних закупівель, порівняти з комерційним ринком, дізнатись, як міняється на ринку ціна на продукцію, а також врахувати ці дані для формування та коригування своїх цін.

Особливості статистики цін за одиницю у ProZorro

  • Щоб побачити ціну за одиницю – аукціон має бути завершеним, адже ціна за одиницю розрахована виходячи з переможної пропозиції;
  • Ви можете побачити ціну за одиницю лише для лотів;
  • Щоб побачити ціну за одиницю – лот має мати один вид товару; якщо видів товару декілька – ціна за одиницю не буде розрахована
  • Замовники можуть написати не ту розмірність, тому потрібно додатково перевіряти одиницю виміру в документації; інколи кілограми пишуть в штуках
  • Потрібно перевіряти опис тендера – інколи одиниці виміру і ціна розраховані, а в описі лота описано замість одного виду товару декілька.

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)