Як поєднати інтереси компанії та лояльність до постачальників?

Ми вибрали для вас найцікавіше із інтерв’ю Наталії Ковальової, керівниці майданчика Zakupki.Prom.ua, з Олександрою Шеховцовою, директоркою із закупівель Райффайзен Банк Аваль у рамках проекту Zakupki.Відверто.

Олександра Шеховцова розповіла, як змінився безготівковий обмін, чи завжди треба застосовувати санкції до постачальників та наскільки має бути лояльним замовник.

Райффайзен Банк Аваль як поєднати інтереси компанії та лояльність до постачальників - Zakupki.Prom.ua

Наталія Ковальова: Олександро, через пандемію все більше людей використовують безконтактні методи оплати. Наскільки цей тренд увійшов в Україну?

Олександра Шеховцова: Дійсно, ми бачимо певні зміни в поведінці наших клієнтів. Старше покоління, в основному, користується послугами оплати комунальних платежів, а також контролем залишку коштів на своїх рахунках.

Ми віримо, що коли старше покоління освоїть найпростіші сервіси, вони обов’язково користуватимуться більш широким спектром, такими як перекази та накопичення.

З цікавого у нашій клієнтській базі близько 6 тис. клієнтів у віці 70+ та понад 100 клієнтів у віці 90+.

Власне, що стосується трендів в цілому, то якщо раніше використання готівкових коштів вважалося просто поганим тоном, то зараз це несе в собі певні ризики, пов’язані зі здоров’ям.

Тому при замовленні піци, або якоїсь продукції в інтернет-магазині вже не виникає питання чи зможе кур’єр забезпечити термінал для безконтактної оплати.

Наталія Ковальова: Зараз багато бізнесів пришвидшились у цифровізації своїх процесів. Як ви працюєте в цьому напряму?

Олександра Шеховцова: Епідемія показала, що існуюча модель банкінгу, коли організація покладається тільки на свою фізичну мережу і на face to face обслуговування може бути, як перевагою, так і недоліком.

У перші два тижні карантину наш банк повністю переналаштував свою діяльність і обслуговування у віддалений режим без істотної втрати якості. Було це просто або взагалі відбулося б без попередньої багаторічної роботи над цифровізацією – однозначно ні.

Райффайзен Банк Аваль вже кілька років працює над інтернет-банкінгом, представленістю в онлайн-каналах та розвитком мобільного додатку. І ця робота зараз стала дуже важливою для можливості швидко переналаштуватися. Тому ми продовжуємо розвивати свої продукти, в тому числі електронний документообіг з клієнтами.

Ми працюємо над цифровізацією комплексно і прислухаємося до зворотного зв’язку від клієнтів.

Наталія Ковальова: Олександро, а чи зросли запити на кредитування від бізнесу?

Олександра Шеховцова: Ми спостерігаємо досить помірний попит на кредитування у корпоративному секторі і деяке пожвавлення серед малого та середнього бізнесу. Зацікавленість наших клієнтів викликає державна програма № 579, яка спрямована на підтримку українських підприємців і розвиток інвестиційних проектів.

Ми розуміємо, що у сьогоднішніх реаліях будь-яка підтримка підприємців дуже важлива. Серед інструментів, які ми пропонуємо: кредитні канікули на оплату основної суми боргу,  зниження процентної ставки, рефінансування. Для корпоративного сектора ми використовуємо індивідуальний підхід. 

Наталія Ковальова: Скажіть, пандемія вплинула на роботу вашого департаменту закупівель?

Олександра Шеховцова: Я позначила три ресурсних вправи, в які ми занурилися.

Перша пов’язана з визначенням критичних сервісів і постачальників для забезпечення операційної діяльності банку. Ми окреслили ключові сервіси і на щоденній основі моніторили статус постачальників, їхню можливість надавати нам сервіс у тому обсязі, в якому це необхідно. Безумовно є області, де були певні збої, але вони були абсолютно контрольовані. Ми з цими збоями працювали, і завдяки діалогу з ключовими постачальниками, операційна діяльність ніяк не постраждала.

У якості другої вправи я би назвала роботу з продуктами, витратними матеріалами та складськими залишками. Тому що це пов’язано безпосередньо з ланцюжком постачання. Тут важливо було проаналізувати, які витратні матеріали критичні для забезпечення роботи, і наскільки банк, при існуючих складських залишках, може функціонувати, коли є ризики перебоїв. До найбільш критичних продуктів я б віднесла витратні матеріали та банківські платіжні картки.

Третя вправа стосувалася зміни попиту у зв’язку з карантином. В якихось сервісах потреба збільшилася, наприклад, кур’єрські послуги, перевезення, клінінг, а десь навпаки зменшилася. Тому ми провели переговори з нашими постачальниками про створення спеціальних умов на карантинний період з огляду на те, що попит змінився. Це дозволило нам оптимізувати витрати банку у період карантину, тобто привести їх у відповідність з актуальною потребою. І я можу сказати, що ці вправи допомогли нам зберегти всі закупівельні процеси та контрактні зобов’язання на достатньому рівні.

Наталія Ковальова: Тобто можна сказати, що сама таку роботу ви радили б проводити іншим закупівельникам, які опинилися у схожій ситуації?

Олександра Шеховцова: Я впевнена, що мої колеги по цеху робили щось подібне, тому що робота з партнерами це завжди двосторонній рух. Тут закупівельники мають в критичній ситуації працювати з ризиками, ключовими потребами і вміти фокусуватися на важливих для організації речах. Плюс вести здоровий діалог зі своїми партнерами.

Наталія Ковальова: А як змінилась робота із внутрішніми замовниками у цей час?

Олександра Шеховцова: Варто зазначити, що функція закупівель в Райффайзен Банку Аваль досить зріла. Ми існуємо вже більше 10 років. За цей період ми пройшли ряд трансформацій і користуємося певною довірою серед внутрішніх замовників. Тому діалог у нас добре налагоджений і, напевно, ця криза, як будь-який струс, ще більше згуртувала банк. Тому кооперація з внутрішніми замовниками стала тільки кращою.

Наталія Ковальова: Я хотіла ще запитати про роботу з постачальниками. Наскільки лояльним має бути замовник? Чи в першу чергу дбати про свої інтереси? 

Олександра Шеховцова: Я би не протиставляла інтереси компанії та лояльність до партнерів. Більш того, мені здається, що для зрілого закупівельника це дві дуже пов’язані речі, які повинні стимулювати один одного. Лояльність до партнерів і відносини з постачальниками безпосередньо впливають на підтримку власних інтересів компанії.

Наталія Ковальова: Олександро, я думаю, що у теперішній ситуації не всі постачальники можуть виконати контракти у строк. Чи застосовуєте ви до них санкції в такому випадку?

Олександра Шеховцова:  Мені здається, що питання санкцій, принаймні в моїй практиці, застосовується тільки у крайніх випадках. І в цілому будь-який випадок, коли було якесь несвоєчасне постачання, або неякісне це насамперед предмет для того, щоб зібратись і обговорити з чим пов’язані такі обставини.

Тому що часто будь-яка рекламація наслідок дій двох сторін. Тут важливо налагодити діалог на майбутнє. Штрафні санкції я в цілому б відносила вже як до передостаннього кроку перед розривом відносин.

 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (0)

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1