Як продовжити договір оренди в системі Prozorro.Продажі

Продовження договору оренди

Аукціони на продовження договорів оренди вже можна проводити. Без проведення аукціону можливо продовжувати договори оренди лише в наступних випадках, коли вони:

 • продовжуються вперше та строк оренди — п’ять років або менше;
 • укладені з пільговиками з частини 1 ст. 15 Закону;
 • укладені з пільговиками з частини 2 ст. 15 Закону (за виключенням 11 та 12 абзаців), але у порядку, передбаченому новим Законом;
 • укладені з підприємствами, установами, організаціями, що надають соціально важливі послуги населенню (затверджує КМУ, а додатковий перелік – ОМС).

Кроки продовження договору оренди

 1. Подання заяви орендарем на продовження договору — за 3 місяці до закінчення договору оренди
 2. Прийняття орендодавцем рішення про оголошення аукціону — 10 робочих днів із дати отримання заяви
 3. Проведення аукціону на продовження договору оренди
 4. Укладення договору оренди з переможцем або укладення додаткової угоди про продовження договору оренди з чинним орендарем

Чинний орендар має право погодитися на ціну, запропоновану переможцем аукціону. Чинний орендар має право на компенсацію вартості невід’ємних поліпшень від нового орендаря.

Оренда без аукціону

Передача майна в оренду без аукціону відбувається для наступних пільгових категорій (ст. 15 Закону України про оренду):

 • Бюджетні організації
 • Релігійні організації
 • Пенсійний фонд
 • Дипломатичні представництва
 • Музеї
 • Депутати
 • Видавництва
 • Заклади освіти
 • ГО ветеранів, реабілітаційні установи
 • Заклади культури
 • Організатори науково-практичних, культурних, мистецьких, громадських, суспільних та політичних заходів

Передача майна в оренду без аукціону

Крок 1. Включення майна до Переліку другого типу. Цільове призначення визначається те, яке подане потенційним орендарем.

Крок 2. Оприлюднення повідомлення про передачу майна в оренду без проведення аукціону.

Крок 3. Вибір пільговика за критеріями або за розміром запропонованої плати. Перелік пільговиків викладений в ч. 1 ст. 15 та ч. 2 ст. 15. Пільговики із ч.1 ст. 15 отримують майно без аукціону за принципом першості. Серед громадських організацій, реабілітаційних установ та творчих спілок з ч. 2 ст. 15 орендодавці обирають пільговика за критеріями. Інші обираються за розміром запропонованої плати.

Крок 4. Укладення договору оренди з пільговиком

Як здати в оренду лише частину приміщення

Якщо у державного підприємства на балансі є будівля, наприклад, площею 5000 кв. м, а в оренду треба здати лише одне приміщення, менше 400 кв. м, то для цього не обов’язково залучати орендодавця — Фонд державного майна. Підприємство може самостійно оголошувати аукціон на Prozorro.Продажі. 

При цьому треба рахувати не лише об’єкти, які здаватимуться в оренду, а й ті, що вже в ній. Їхня загальна площа не повинна перевищувати 400 кв. м. 

Така сама схема й для комунальних підприємств. 

Сподобалась стаття?
Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

Неправильний email. Спробуйте, будь ласка, ще раз Виникла помилка. Спробуйте, будь ласка, пізніше

Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

Коментарі (14)

 • Олексій
  27 Січня 2021, 17:18

  якщо орендар звернувся із заявою про продовження договору оренди комунального майна не за 3 місяці, а за 1 місяць. Як дії орендодавця? Дякую за відповідь.

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   28 Січня 2021, 18:50

   Вітаю) Орендар, що має право продовжити договір оренди без проведення аукціону, звертається до орендодавця із заявою про продовження договору оренди не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку дії договору оренди (п. 135 (Порядок)).
   Якщо орендар не подав заяву про продовження договору оренди у зазначений строк, то орендодавець не пізніше ніж за один місяць до закінчення строку дії договору оренди повідомляє орендаря про те, що договір оренди підлягає припиненню на підставі закінчення строку, на який його було укладено, у зв’язку з тим, що орендар не подав відповідну заяву у визначений Законом строк, та про необхідність звільнення орендованого приміщення і підписання акта приймання-передачі (повернення з оренди) орендованого майна.

   Відповісти
   • Тетяна
    30 Січня 2021, 17:00

    Чи повинен такий орендар надавати оцінку? Чи її повинні зробити балансоутримувачі? Бо в нас випадок,що орендар сам зробив оцінку за свій кошт ? І надав її вже після сплинув строку оренди. Чи маємо ми право її затверджувати на сесії?

   • Мисев Евгений
    03 Лютого 2021, 18:48

    З приводу цих питань радимо краще проконсультуватися з юристами.

 • Тетяна
  30 Січня 2021, 16:56

  Доброго дня. Підскажіть,чи вірно я розумію законодавство. Якщо перед здачею в оренду (індивідуально визначеного майна – меліоративна система) здійснена незалежна оцінка майна ,то стартова орендна плата розраховується в розмірі 1 відсотка від Ринкової вартості, чи за балансовою( бухгалтер збільшує первісну на різницю між Ринковою та первісною та мінусує знос)??? Більше ніяких процентних ставок за цільовим призначенням так розумію ми не застосовуємо ? Хто на аукціоні переможе – той і орендар ,і яка ціна буде найбільшою – цю суму і вважати місячною орендною платою та множити на кількість місяців на скільки ми пропишимо в оголошенні?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   03 Лютого 2021, 18:48

   Доброго дня!)
   1. Більше ніяких процентних ставок за цільовим призначенням так розумію ми не застосовуємо? – Так.
   2. Хто на аукціоні переможе – той і орендар, і яка ціна буде найбільшою – цю суму і вважати місячною орендною платою та множити на кількість місяців на скільки ми пропишемо в оголошенні? – Так.

   Відповісти
 • Василь степанович
  02 Лютого 2021, 20:05

  Якщо договір оренди підпадає під всі пункти які зазначені вище,окрім того що вже була процедура продовження строку, можливо провести продовження без аукціону вдруге?

  Відповісти
 • Дядя вася
  02 Лютого 2021, 20:14

  Підкажіть чи можливо продовжувати договір оренди приміщення,якщо він підпадає під усі вимоги які зазначені вище,окрім того що вже відбувалась процедура продовження договору,тобто буде не вперше,без проведення аукціону?

  Відповісти
 • Вадим
  18 Лютого 2021, 23:07

  Доброго дня. Якими Законом чи іншим нормативно-правовим актом визначено поняття соціально важливі послуги населенню? Представницький орган місцевого самоврядування має право будь-якю установу, організацію включити до цього переліку? Чим керуватися при прийнтятті рішення органу місцевого самоврядування?

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   23 Лютого 2021, 18:44

   Доброго дня. Це регламентується додатком 4 Постанови Кабінету Міністрів №483 “Перелік підприємств, установ, організацій, що надають соціально важливі послуги населенню”.

   Для цілей застосування частини другої статті 18 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” підприємствами, установами, організаціями, що надають соціально важливі послуги населенню, є:
   – акціонерне товариство “Державний ощадний банк України” (АТ “ОЩАДБАНК”), що є банківською установою державної власності, яка надає у касах банківських установ послугу із приймання і перерахування готівкових коштів за житлово-комунальні послуги під час забезпечення можливості не сплачувати комісію за надання такої послуги;
   – акціонерне товариство “УКРПОШТА” (АТ “УКРПОШТА”), що є підприємством, яке надає універсальні послуги поштового зв’язку в населених пунктах на всій території України;
   – Національний банк та уповноважені ним у встановленому законодавством порядку банки, в яких держава володіє часткою статутного капіталу в розмірі понад 75 відсотків, які орендують майно, що було закріплене на праві господарського відання за Національним банком і передане до сфери управління інших державних органів або у комунальну власність або закріплене на праві господарського відання за Національним банком, з цільовим функціональним призначенням для зберігання запасів готівки Національного банку та проведення технологічних процесів щодо забезпечення готівкового обігу.

   Відповісти
   • Вадим
    26 Лютого 2021, 22:24

    Не тільки Постановою визначається надавач соціально важливих послуг, а й представницьким органом місцевого самоврядування.

 • Галина
  03 Березня 2021, 21:03

  Цікавить перелік документів який потрібно подавати разом з заявою на продовження договору оренди комунального майна через аукціон.. Дякую

  Відповісти
  • Мисев Евгений
   04 Березня 2021, 17:30

   Процедура подачі заяви на продовження договору оренди прописана у Статті 18 Закону України Про оренду державного та комунального майна.

   Відповісти
 • галина
  07 Липня 2021, 13:30

  передано приміщення іншому власнику,які дії з орендарями?

  Відповісти

Календар заходів

Грудень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1